Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Rozważam zakup Bussines line (200KM) - warto?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie Rozważam zakup Bussines line (200KM) - warto?

    Witam
    Od dłuższego czasu szukam auta na firmę. Alfy nigdy nie brałem pod uwagę... aż nie pojawiała się Stelvio. Auto rzuciło mnie na kolana swoją urodą no i teraz nie wiem czy warto kupować ten samochód?
    Niestety mogę pozwolić sobie tylko na bussines line - czyli 200 koników, automat, Q4, no i wyposażenie takie sobie... ale z tego co patrzałem to ma wszystko co jest mi niezbędne.

    Jednak potrzebuję waszej pomocy. Jak ten samochód jeździ? Nigdzie nie mogę znaleźć auta demonstracyjnego w wersji 200KM - albo diesel albo 280KM no i co z tym zrobić?
    Jak wygląda spalanie 200KM?
    No i trwałość. Kiedyś słyszałem dowcip, że wszyscy właściciele alf się znają bo codziennie się widzą w serwisie? Jak wygląda prawda o dzisiejszych Alfach? Czy są awaryjne? Od razu powiem, żejeździłem Fordem S-Max przez 8 lat - i zepsuł się tylko alternator... a takto tylko filtry + olej i w drogę... a przecież ludzie mówią "Ford gówno wort" - nie prawda. Liczę że Alfy też już nie są tak awaryjne?

    Z góry dziękuje za porady, uwagi itp?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekD Zobacz post
    Witam
    Od dłuższego czasu szukam auta na firmę. Alfy nigdy nie brałem pod uwagę... aż nie pojawiała się Stelvio. Auto rzuciło mnie na kolana swoją urodą no i teraz nie wiem czy warto kupować ten samochód?
    Niestety mogę pozwolić sobie tylko na bussines line - czyli 200 koników, automat, Q4, no i wyposażenie takie sobie... ale z tego co patrzałem to ma wszystko co jest mi niezbędne.

    Jednak potrzebuję waszej pomocy. Jak ten samochód jeździ? Nigdzie nie mogę znaleźć auta demonstracyjnego w wersji 200KM - albo diesel albo 280KM no i co z tym zrobić?
    Jak wygląda spalanie 200KM?
    No i trwałość. Kiedyś słyszałem dowcip, że wszyscy właściciele alf się znają bo codziennie się widzą w serwisie? Jak wygląda prawda o dzisiejszych Alfach? Czy są awaryjne? Od razu powiem, żejeździłem Fordem S-Max przez 8 lat - i zepsuł się tylko alternator... a takto tylko filtry + olej i w drogę... a przecież ludzie mówią "Ford gówno wort" - nie prawda. Liczę że Alfy też już nie są tak awaryjne?

    Z góry dziękuje za porady, uwagi itp?
    Mam biznes od 1,5 roku poza pierdołami typu składanie siedzeń wszystko ok. Spalanie zależy jak jezdzisz, spokojnie około 8 litrów można zejść, normalna jazda około 10-12.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    Mam biznes od 1,5 roku poza pierdołami typu składanie siedzeń wszystko ok. Spalanie zależy jak jezdzisz, spokojnie około 8 litrów można zejść, normalna jazda około 10-12.


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk
    A jak awaryjność? Miałeś jakieś przygody z tym silnikiem zawieszeniem?
    A o co chodzi odnośnie "składanie siedzeń"?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie mam Stelvio tylko Giulię więc nie będę się mądrzył co do spalania ale w Giulii mam również problem ze składaniem tylnych oparć. Przy odbiorze nie sprawdzałem (bo do głowy by mi nie przyszło, że to może nie działać w nowym aucie), dopiero jak była potrzeba skorzystać to wyszło. Czekam teraz na zamówione przez serwis elementy (pęknięte mocowania linek czy coś podobnego bo jest gwarancja więc sam nie zaglądałem). A co do wyposażenia to weź listę opcji, zobacz czego nie ma w tym aucie i odpowiedz sobie na pytanie, bez czego będziesz mógł żyć. Bo są rzeczy, których brak wytłumaczysz sobie dobrą ceną (dla Ciebie) ale są też elementy, które uznasz za niezbędne. Np. jest tu taka na forum dyskusja na temat Android Auto, niektórzy przesuwali swoje zamówienie, żeby tylko to mieć, a moim skromnym zdaniem, nie jest to gadżet, za który bym dopłacił, nie mówiąc o dłuższym czekaniu na auto. A co do mocy, to mój kolega zakupił 200 KM i nie żałuje, tym też da się wyprzedzać większość aut na drodze. Zawsze w przyszłości masz możliwość coś z tym zrobić. A pamiętaj, że wsiadasz do Alfy i jesteś Kimś (zasłyszane ale prawdziwe).

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie Rozważam zakup Bussines line (200KM) - warto?

    Cytat Napisał GrzesiekD Zobacz post
    A jak awaryjność? Miałeś jakieś przygody z tym silnikiem zawieszeniem?
    A o co chodzi odnośnie "składanie siedzeń"?
    Dzielona kanapa jest składana z bagażnika. Przycisk się obluzował i nie działa.

    Raz przeszła w tryb awaryjny jak zatankowałem na stacji w szczerym polu.

    Zamówiłem 200km bo jak zamawiałem innych nie było, także nie mam porównania do Veloce, a potrzebowałem kosztów z pierwszej balonowej raty na 2016


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Stelvio 1.5 roku na rynku nawet nie cale wiec chyba wiecej uzytkowinicy Guli mogliby powiedziec bo jednak ciut dluzej na rynku. Z tego co widzialem to raczej nikt jakos powaznie nie narzekal. Raczej jakies pierdoly typu klapka odstajaca, czujnik temepratury, problem z lusterkami z automatycznym skladaniem czy otwieraniem (te problemy juz powinny byc rozwiazane). Klapa bagaznika spowolnienie jak jest wlaczony alarm sam to mam ale da sie z tym żyć najwiekszy problem chyba teraz byl z potencjalnym zalaniem kompa bo slabo uszczelnione ale to juz jest akcja serwisowa teraz wiec nowe juz w standardzie beda to mialy poprawione. Odpukac nie slyszalem o jakichs wiekszych awariach silnika. Chyba głównie faktycznie elektronika. Ja mam przejechane 5.5kkm aktualnie i odpukac wszystko ok. Wersja First Edition 280KM. 200 napewno bedzie smigac i wyglada na to ze dosc latwo sie jak podkreca do 280KM. Jak dla mnie to wygląda ze 280KM to podkrecona 200KM fabrycznie.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Jak dla mnie to wygląda ze 280KM to podkrecona 200KM fabrycznie.
    Jak można sądzić z dostępnych informacji to 200 KM jest pochodną 280 KM. Po prostu w pierwszej wersji obniżono elektronicznie moc, żeby uzyskać "budżetowy" silnik. W późniejszym okresie doszły jakieś zmiany w osprzęcie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie jak sie sprawuje Stlevio?

    Cytat Napisał GrzesiekD Zobacz post
    Witam
    Od dłuższego czasu szukam auta na firmę. Alfy nigdy nie brałem pod uwagę... aż nie pojawiała się Stelvio. Auto rzuciło mnie na kolana swoją urodą no i teraz nie wiem czy warto kupować ten samochód?
    Niestety mogę pozwolić sobie tylko na bussines line - czyli 200 koników, automat, Q4, no i wyposażenie takie sobie... ale z tego co patrzałem to ma wszystko co jest mi niezbędne.

    Jednak potrzebuję waszej pomocy. Jak ten samochód jeździ? Nigdzie nie mogę znaleźć auta demonstracyjnego w wersji 200KM - albo diesel albo 280KM no i co z tym zrobić?
    Jak wygląda spalanie 200KM?
    No i trwałość. Kiedyś słyszałem dowcip, że wszyscy właściciele alf się znają bo codziennie się widzą w serwisie? Jak wygląda prawda o dzisiejszych Alfach? Czy są awaryjne? Od razu powiem, żejeździłem Fordem S-Max przez 8 lat - i zepsuł się tylko alternator... a takto tylko filtry + olej i w drogę... a przecież ludzie mówią "Ford gówno wort" - nie prawda. Liczę że Alfy też już nie są tak awaryjne?

    Z góry dziękuje za porady, uwagi itp?
    I jak kolego sprawuje się twoja AR Stelvio??
    jak spalanie?
    wlasnie staję przed zakupem Stelvio....już prawie zdecydowałem sie na Tiguana, ale kolega zabrał mnie do salonu AR i przepadłem,

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    I bardzo ładnie, że przepadłeś. Ja mam od 1,5 roku swoją Bellę, nastukałem 65 tys km. Z przygód to tylko trafiona szyba kamieniem i no i moja głupota parkingowa. Wszystkie wymiany na czas w ASO (wcale nie jest jakoś kosmicznie drogo). Stelvio to moja pierwsza Alfa i jestem bardzo zadowolony.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja mam swoją od lutego 2019, obecnie jakieś 18 kkm, na razie nic właściwie się nie działo. Jedna mała rzecz, czujnik ciśnienia spalin. Poza tym sama przyjemność. Jestem bardzo zadowolony, prowadzenie, wygląd, radość z obcowania max. Poza tym to również w pełni funkcjonalny samochód a nie tylko gustowne wozidelko, żebyś nie myślał że tylko wygląd i odczucia z jazdy

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup używanej Giulietty 2.0 jtd warto?
    Utworzone przez kex w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 22:42
  2. Zakup AR 147, warto?
    Utworzone przez Karolcia13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 20:21
  3. [159] Zakup 159 do 20 tyś czy warto?
    Utworzone przez zadra66 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 22:56
  4. Zakup 146 1,6 boxer, czy warto?
    Utworzone przez Alver w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 20:44
  5. zakup 166 warto????????
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory