Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Klapa bagażnika opada szczególnie jak auto stoi pod górkę

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie Klapa bagażnika opada szczególnie jak auto stoi pod górkę

    Stwierdziłem że założe temat, ciekaw jestem czy w Waszych Giuliach jest ten sam problem
    Mechanizm klapy jest jakos dziwnie zaprojektowany, że w ostatniej ~1/3 zakresu prawie nie sprężynuje a nawet wraca z pozycji max do powiedzmy 80% zakresu. Problem pojawia się przez to jak auto stoi na stromym podjeździe (problem od nowości, auto wyprodukowane jakieś 8 tygodni temu), klapa pod wpływem swojej masy opada znacznie niżej, powiedzmy do 60% zakresu. W takim przypadku jest już trochę za nisko (dla kogoś wysokiego jak ja - 187) żeby np mieć widoczność bagażnika i wygonie wkładać/wyjmować wózek dziecięcy.
    Tu nagrałem filmik, ale na niezbyt stromym podjeździe (ze 2%, a problem dokuczliwy jest powiedzmy przy 10%):

    https://photos.app.goo.gl/R1SxFcNZ6Fe83XCu6

    zgłosiłem to przy okazji innych usterek nowego auta (rozkładanie się lusterek/przywracanie ustawienia luster i fotela kierowcy, uszkodzenia grilla z transportu auta i złego spasowania zderzaka przy lewym reflektorze). auto było w serwisie, wymienili mi na nowe sprężyny bagażnika i tłumik, nic to nie dało.
    Kazałem zgłosić na to ticket do TESEO, tylko pewnie mnie oleją skoro to pojedynczy zgłoszony w ten sposób przypadek.

    Ale wiem że nie jestem sam. Po pierwsze w dzisiaj otrzymanej zastępcznej Giulii z 2016r też wygląda to podobnie. Na alfaowner.com komuś też to dokuczało i spiął sobie trytytką 3 zwoje sprężyny i jest zadowolony. u mnie jeszcze zanim wymieniali sprężyny też na chwilę po mojej sugestii taki trick zastosowali i było znacznie lepiej, no ale teraz po wymianie sprężyn powiedzieli że nie będą "poprawiać fabryki" (tak jakby fabryka nie robiła bubli).

    Co o tym myślicie? Jest też tak w Waszych Giuliach, czy moze tylko niektóre tak mają? Może ktoś by to jeszcze zgłosił i zamiast nieskutecznej naprawy żądał zgłoszenia sprawy przez ticket do TESEO? Pewnie tylko ilość skarg jest w stanie wpłynąć na FCA żeby problem załatwiła (pewnie nie szybko, ale może jednak) tak jak należy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    U mnie bagażnik nie zawiódł ani razu, zawsze ładnie się otwiera, nie cofa się do 80% jak piszesz.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    U mnie na stromym podjeździe bagażnik otwiera się na 80%, ale jak się lekko popchnie to otwiera się na 100 i tak zostaje.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    daję update. sprawa była przkazana do Włoch przez TESEO. Dzisiaj mnie poinformowano że jest jakieś rozwiązanie serwisowe tej niedogodności. Nie znam szczegółów jeszcze, ale zrozumiałem że jakiś dodatkowy element jest dokładany (chya plastikowy), możlwe że też sprężyna wymianiana na inną. Wiem że części zostały zamówione i jak będę już po wymianie to napiszę więcej szczegółów i wrażenia po.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    daję update. sprawa była przkazana do Włoch przez TESEO. Dzisiaj mnie poinformowano że jest jakieś rozwiązanie serwisowe tej niedogodności. Nie znam szczegółów jeszcze, ale zrozumiałem że jakiś dodatkowy element jest dokładany (chya plastikowy), możlwe że też sprężyna wymianiana na inną. Wiem że części zostały zamówione i jak będę już po wymianie to napiszę więcej szczegółów i wrażenia po.
    Daj znać, mi się to przytrafiło ze dwa razy i jak byłem w górach więc pewnie auto nie stało prosto.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia Veloce...Fiat i Honda.
    Postów
    50

    Domyślnie

    Mam to samo. Jak bylem na przegladzie u Zasady to mi powiedzieli, ze TTTM i zebym nie marudzil .
    Specjalnie nie cisnalem bo rzadko woze cos w bagazniku.

    Ale chetnie sie dowiem jakie to rozwiazanie.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    tak tttm, ale dużo ludzi którzy korzystaja z bagaznika (np wkladanie wózka dziecięcego) a mają podjazd pod domem marudzilo (w uk wiele było skarg) bo klapę trzeba podtrzymywac wyżej głową skoro 2 ręce używane sa do wsadzenia bagażu. jest oczywiscie proste własne rozwiazanie - trytytka spiac kilka zwojów sprężyny - wielu w uk tak wlasnie sobie z tym poradziło.

    ja tam postanowilem trochę miec wplyw na dopracowanie giulii i męczę ASO (a właściwie Włochów przez TESEO) o oficjalne rozwiazanie (które pewnie trafi na produkcję docelowo)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar per2u
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,8ts , 2003 po lifcie
    Postów
    201

    Domyślnie

    U mnie to samo , mam mały podjazd pod domem i wkurza mnie to trochę .

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    gdzie te trytytki si daje ? jakies foto?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    nad akumulatorem jest sprezyna. trzeba zlapac kilka zwojow trytytka i zacisnac zeby one nie pracowaly przez co masz mocniejsza sprezyne

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpalaniem gdy auto stoi w garażu w temperaturze 7-14 stopni
    Utworzone przez mrlaku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 10:56
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 06:53
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 08:38
  4. Komputer pokazuje ikone oleju jak auto stoi na górce.
    Utworzone przez paw84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory