Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Temat: Wydech w 3.2

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Wiesz, wolumen robi swoje. A te JTSy to przecież największy wstyd dla Alfy , także klienta na to nie ma to i ceny bardziej manufakturowe. Tak naprawdę to sam się tu próbuję zniechęcić, bo chciałbym sobie to kupić

    Co do samej sztuki to istotny jest dobór długości kanałów wydechowych, żeby to ładnie grało. Samo zastąpienie puchy kata kawałkiem rury może wręcz pogorszyć sprawę w sumie. No i też trzeba wspawać nypel do sondy λ.

    Chyba lepiej jest wyspawać wszystko na nowo z jednego materiału. Flansze do głowic może podejdą z Holdenów/Camaro 3.6?

    Ja z kolei zastanawiam się, czy ktoś ma tłumiki Ultera w 2.2/3.2 i może powiedzieć czy są cichsze od fabrycznych w trasie czy może głośniejsze? Mnie się jeden oryginalny już przepalił i muszę jeździć 140+ na trasie, żeby nie buczało

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar mcrace
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 - Diavolo Rosso - 3.2 V6, Q4, AF40
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    A te JTSy to przecież największy wstyd dla Alfy
    szczerze powiedziawszy, to już wielokrotnie poczułem się jako gorszy "alfista" bo mam V6 GM'a a nie Busso.

    chyba zaprojektuję jakąś wlepkę "ale to nie Busso" i nakleję na auto, bo już nie zliczę ile razy to słyszałem...


    Wracając do mojego "druciarskiego" pomysłu, to zakładałem, że odległości zostaną takie same, bo przecież nie będę ruszał baranów. Modyfikacja zacznie się dopiero za ich złączaniem. Więc teoretycznie odległość taka jaką zaproponował producent, tylko bez kata.

    O nyplu na sondę wiem
    Ostatnio edytowane przez mcrace ; 27-04-2021 o 00:48

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Dodam swoje 3 grosze ;P
    Ja przymierzam się do tego tematu już jakiś czas, ale chciałbym to zrobić możliwie zgodnie ze sztuką (jakieś tam pierwsze kroki w temacie poczyniłem). Na chwile obecną uważam że długości kolektorów firmy ORQUE są lepsze od Autodelty, ale moje informacje i obliczenia muszę sprawdzić i potwierdzić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.2jts-orque.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	58.2 KB
ID:	277877
    Samo usunięcie katalizatorów z oryginalnych kolektorów raczej mija się z celem bo niestety nie są to kolektory równoodległościowe i zakładając że katalizatory nie są zatkane to jedyną różnicą będzie głośniejszy dźwięk . Dlatego też, aby miało to sens należy wykonać całe kolektory oraz przynajmniej jedną rurę (od tylnego rzędu cylindrów) łączącą kolektor z katalizatorem, tak aby uzyskać równe odległości od głowicy do katalizatora dla każdego cylindra.
    Co do nypla to nie jestem przekonany czy jest potrzebny skoro sonda jest szerokopasmowa i znajduje się przed katalizatorem, chyba że mówicie o drugiej parze sond za drugimi katalizatorami...
    Osobiście zastanawiam się czy mimo wszystko nie warto byłoby rozważyć zastosowanie katalizatora "sportowego" w miejsce oryginalnego bo jak wiadomo zbyt luźny wydech psuje moment a poza tym patrząc na te coraz to nowsze przepisy może być to potrzebne do normalnego poruszania się.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar mcrace
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 - Diavolo Rosso - 3.2 V6, Q4, AF40
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ile chcą za te kolektory?

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcrace Zobacz post
    Ile chcą za te kolektory?
    ¥350,000.-, czyli jakieś 12 klocków.

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    Co do nypla to nie jestem przekonany czy jest potrzebny skoro sonda jest szerokopasmowa i znajduje się przed katalizatorem, chyba że mówicie o drugiej parze sond za drugimi katalizatorami...
    Na pewno są 4 sondy w aucie, dwie siedzą przy pierwszych katalizatorach. Zarówno Autodelta jak i te barany, które wstawiłeś posiadają miejsca na te sondy. Czy są potrzebne, tu się nie wypowiem, bo aż tak się nie znam ale wydaje się sensownym je pozostawić.
    Ostatnio edytowane przez tomegm ; 27-04-2021 o 06:27

  6. #46
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Na pewno są 4 sondy w aucie, dwie siedzą przy pierwszych katalizatorach. Zarówno Autodelta jak i te barany, które wstawiłeś posiadają miejsca na te sondy. Czy są potrzebne, tu się nie wypowiem, bo aż tak się nie znam
    Dwie pierwsze sondy (czyli te "na kolektorze") ustalają skład mieszanki, więc jak najbardziej są potrzebne
    Dwie ostatnie sprawdzają czy katy działają poprawnie i czy skład mieszanki jest OK.

    Osobiście pozbyłem się katów na kolektorze w moim Busso (w wersji CF3 już są 4 katy), natomiast dwa główne katy zamieniłem na sportowe (metalowe) spełniające tę samą normę (czy nawet wyższą, bo chyba było to Euro4). Po takim zabiegu ECU nie wyrzuca błędów. Warto jednak trzymać odległości fabryczne od cylindrów do katów: czyli albo pozostawić tak jak w serii (w 166 katy główne są przesunięte względem siebie), albo zrobić równoodległościowe portki i wtedy katy też równo, obok siebie.

    Spawanie z nierdzewki w PL zawsze wyjdzie taniej niż kupno gotowców w chorych cenach za granicą.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Tutaj macie temat dotyczacy kolektorow z Autolusso.https://www.alfaowner.com/threads/br...folds.1187333/
    Jeden z uzytkownikow tego forum nick sVIRUSx zamawial u nich kolektory ale do GT3.2 ,cenowo cos okolo 4tys zl.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar mcrace
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 - Diavolo Rosso - 3.2 V6, Q4, AF40
    Postów
    42

    Domyślnie

    Wszedłem w kontakt z Autolusso / wizard exhausts - gdyby ktoś był zainteresowany, kolektory do 3.2 V6 JTS - 1000£

    Badam jeszcze Polski rynek dam znać, gdy się czegoś dowiem

Podobne wątki

  1. Co to za wydech?
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 17:05
  2. [145] Wydech w 145
    Utworzone przez lukep w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 12:42
  3. Wydech 156
    Utworzone przez szulagw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 19:36
  4. [156] Wydech 1.8 T.S
    Utworzone przez Sulerz w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory