Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 151

Temat: Quo vadis Alfa Romeo

  1. #1
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie Quo vadis Alfa Romeo

    Z dnia na dzień coraz gorsze informacje docierają o marce, a wszystko przez Fiata. Z początku cieszyłem się że Alfa wraca do USA bo jest tam spora liczba miłośników marki. Niestety po przeczytaniu tego artykułu

    http://moto.onet.pl/1564913,1,powazn...ul.html?node=6

    humor mi się popsuł Kompletnie nie rozumie podejścia Fiata do Alfy. Zamiast pielęgnować tą piękną tradycję i historię związaną z marką, starają się sprowadzić ją do poziomu nijakości i codzienności. Nie wyobrażam sobie żeby pod logiem Alfy sprzedawane były u nas amerykańskie brzydale. Za rok stulecie marki a Fiat szykuje nam takie rewelacje i modele coraz mniej czerpiące z ducha dawnej Alfy. Szkoda żeby marka tak marnie skończyła. Jakoś z Lancią takich rzeczy nie wyrabiają.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Varrels
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    [156] silnik 2,4 JTD rok produkcji 99
    Postów
    223

    Domyślnie

    Nie powinni mieszać Autek. Ale jak dla mnie autka Amerykańskie chodzi mi o Dodge Charger SE i ta cała epokę to są PRZEPIĘKNE auta i sam bym takiego chciał w garażu. a Fiat chce zrobić chyba ze jak kogoś nie bedzie stać na Dodga to kupi MiTu..... i to mi się tez nie podoba.

  3. #3
    Negro
    Gość

    Domyślnie

    Już sami nie wiedzą co mają robić! Nie chciał bym żeby po Alfie został znaczek i piękne zapiski w dziejach historii

  4. #4
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    W artykule pan redaktor walnął potężnego byka:
    "...Alfa Romeo Viper czy Dodge Delta Integrale?..."
    z tego co wiem Alfa nie miała takiego modelu jak Delta Integrale
    A co do pomysłu, to jak dla mnie, to nie przejdzie

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    przecież takie rzeczy powinny być ścigane z urzędu jako przestępstwa o znacznej szkodliwości społecznej...
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  6. #6
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    no to jeszcze do kompletu chińszczyzna

    http://www.alfablog.nl/2009/07/06/ni...9-alstublieft/

    coraz lepiej po prostu

  7. #7
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    ja jestem zdegustowana... z resztą zaczęłam już przez przypadek temat na forum za co z góry przepraszam ale mnie poniosło ...

  8. #8
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Nie panikujcie, to tylko kilka bredni napisanych przez jakiegoś niewydarzonego dziennikarzynę. Dodge, a Alfa to dwie różne sprawy i nie wiem jak autor tekstu mógł je do siebie przyrównać.
    Nie ma takiej opcji, żeby AR w europie wypuszczała modele Dodge'a, nie ta klientela. Zastanówcie się, kupiłbyś Avengera czy 159? Nie wiem, gdzie autor widzi te dwie marki konkurujące o tych samych klientów. Chyba, że mu chodzi o 20 letnie szroty (nie mówię o klasykach a autach zaniedbanych).

  9. #9
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Dodge Caliber SRT4 i Alfa Romeo 149 Milano... hmmmm stylistycznie do mnie Milano nie trafia i na tym polu wybrał bym Dodge'a, a zwłaszcza SRT4, pozostałe modele to raczej średnio- vany i pick-upy jeszcze przez AR nie są produkowane.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #10
    Pepesz
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam nic nie mam do MOPARów. Taki Charger R/T z 68-69 z 6 biegowym manualem jako akcesorium i lepszą zawiechą byłby moim marzeniem obok 155 q4 z sercem 3.0 12v i dyfrem zblokowanym 30/70 przód/tył. Niech nikt mi nie mówi że jakby wacha była po 1,20 zł za litr to każdy by się poruszał 4 cylindrowymi pierdziawkami po 1,5 litra budowanymi wg. modły eko - metroseksualnych wyznawców ryżowego tofu. Półsferyczne komory spalania 440 cali sześciennych i ten majestatyczny bulgot sprawiający że właściciele hond jadą ze spuszczonymi głowami to jest to. Takie są już niestety wady wolnego rynku i zasady "klient naś pannnn". Popyt w większości rządzi podażą. Fiat za przeproszeniem nie sra pieniędzmi i nie stać by go było na stworzenie nowych płyt podłogowych i ogólnie oddania wolnej ręki inżynierom z generacji cuore sportivo na dalszy rozwój legendy pojazdów rodem z Lombardii. Lud chce małych, przednionapędowych (tj. tanich) plastikowych, wypełnionych schowkami na iPody i złączami na iPody coby posłuchać sobie ulubionych "tjunsów" rodem z radia eski wozidełek. Lud lubuje się także w asfaltowych terenówkach a potem płacze że trzeba się w korkach kisić. Widzi ktoś tu miejsce na pełno krwiste prawdziwe samochody nie kastrowane normami spalin czy artystycznymi wizjami chłopców z włosami na żel ? Bo ja nie. Utwierdza mnie to w przekonaniu że koniec świata jest blisko ;P
    Ostatnio edytowane przez Pepesz ; 07-07-2009 o 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory