Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa vs Passat

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    10

    Domyślnie Alfa vs Passat

    Witam wszystkich Alfoholików, zakupiłem niedawno Alfe 159 2,4 jtdm Q4 210 km 2008 rok w manualu. Od samego poczatku nie smigala na te swoje 200 km, ale co tam kupiłem , i teraz szukam co jej moze dolegac bo chcialbym żeby wróciła do żywych. Ogolnie jest wszystko ok nie wywala błędów, turbo zalacza od 2ooo obrotów, ale idzie jak passat b6 2.0 140 konny . Dalem juz teraz na wymiane rozrzadu oleju i filtrów
    Co może ją boleć?
    Ostatnio edytowane przez Patryk007 ; 27-06-2018 o 08:18

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    masa

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    wydaj parę zł na jakąś hamownie i porządne zlogowanie autka - może coś tam jednak wyjdzie bo sam brak wywalenia błędu nie znaczy , że wszystko jest ok








  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Masa to raz, EGR to dwa, klapy wirowe to trzy.... 210konna wersja powinna szybciej wyrywać niż 2000 obrotów- sprawdz zmienna geometrię. Sprawdz przepływomierz.

    A najlepiej to zrób logi po prostu i będziem się doktoryzować.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Bez diagnozy się nie da. Będzie to wróżenie z kóli... I może to być bardzo kosztowne... Problemy:
    - wtryskiwacze
    - przepływomierz
    - turbo/sterowanie turbem
    - czujnik doładowania
    - itp...itd...
    Bez ogarniętego typa z "ELM" się nie obędzie...
    Ja mam 2.4 i passaty mogą...

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ojciec ma passata 170koni... nie powiem- daje rade przez to ze jest lzejszy... ale roznice widac przy wyzszych predkosciach.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Zanim pojedziesz na hamownie zrób logi dynamiczne przepływki. To tak na początek.

    Ogólnie to jak wybierałem auto to testowałem 159 210 km w Q4 właśnie i... też mi dupy nie urwało. Nie czułem powalającej różnicy między nią a Toyotą Avensis 150 KM.

    Za to jak wsiadłem w FWD zmiana była znacznie na +.

    - - - Updated - - -

    Zanim pojedziesz na hamownie zrób logi dynamiczne przepływki. To tak na początek.

    Ogólnie to jak wybierałem auto to testowałem 159 210 km w Q4 właśnie i... też mi dupy nie urwało. Nie czułem powalającej różnicy między nią a Toyotą Avensis 150 KM.

    Za to jak wsiadłem w FWD zmiana była znacznie na +.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Imperior
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra, Głogów
    Auto
    AR 159 2,4JTD
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jeśli moc jest dopiero od 2000 obr./min to do sprawdzenia też ustawienie rozrządu. Ostatnio był tu temat o tym w silniku 2,4jtdm i okazało się że wałek wydechowy był przestawiony o 2 zęby. Błędów też nie było. Po ponownym ustawieniu auto wróciło do życia.

  9. #9
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    po pierwsze jak miałeś porównanie do passerarti 140km i twoim zdaniem gorzej szła to po co kupowałeś? trzeba było przejechać się inną sztuką i miałbyś jakieś rozeznanie. ja mam 1,9 150KM i passaty mogą co najwyżej oglądać oddalające się tylne światła. obiektywnie w TDI bardziej czuć przyspieszenie, bo na dole jest słabo i ok. 1700obr jest skok mocy i to czuć. w JTDM nie ma tak słabego dołu i przyrost mocy jest bardziej liniowy, więc nie czuć tego "kopnięcia", które ma TDI. 2,4JTDM ma do 100-ki coś koło 8-8,5sekund. passat raczej więcej (spodziewam się ok.10s)
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 27-06-2018 o 09:40

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Po wirusie 2.4 jtd 210 km to myślę że okolice 7s do 100 to nie jest wyczyn. Kwestia tylko ile tracimy na rzecz napędu Q4. Tak więc chyba jednak nie jest tak źle z tymi osiągami, a tak po za tym to nie jest auto na wyścigi.

Podobne wątki

  1. Passat B6 vs. Alfa Romeo
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 14:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory