Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Piszczenie w głośnikach ?

  1. #1
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie Piszczenie w głośnikach ?

    Napewno kilku z was ma taki problem że piszczy wam w głośnikach, chodzi tu o gwizd wraz z rosnącymi obrotami alternatora. Mnie też to dotyczyło i postanowiłem coś z tym zrobić.


    Przeniosłem loudlinka do schowka z przodu, przerabiając kable. To znaczy ucinając je z obu stron i użyłem lepszych, ekranowanych przewodów. Fabryczne nie są wogóle ekranowane więc jeśli biegnie obok niego żyła przewodu + to będzie gwizdać. Jeśli ktoś ma zmieniarkę to mozna ją wmontować np. pod fotel, moze nie będzie tak przerywać

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Trochę sobie nie potrzebnie roboty narobiłeś, wystarczyło zadbać aby nie robić "pętli masy" przewodami sygnałowymi i przydźwięki by się skończyły.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Jak byś jeździł 166 to byś wiedział ze akumulator jest z tyłu, zmieniarka jest z tyłu i kable od zasilania prądu i kable sygnałowe oraz uni-link lecą tą samą stroną. Więc Nie, nie zrobiłem sobie niepotrzebnej roboty. Pozdro

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    Jak byś jeździł 166 to byś wiedział ze akumulator jest z tyłu, zmieniarka jest z tyłu i kable od zasilania prądu i kable sygnałowe oraz uni-link lecą tą samą stroną. Więc Nie, nie zrobiłem sobie niepotrzebnej roboty. Pozdro

    Wiem dokładnie gdzie 166tka ma aku Chodziło mi raczej o coś innego, u siebie w poprzednim aucie miałem jedną stroną położone zarówno kable sygnałowe [i to nie jakieś super ekranowane] i kable prądowe od alternatora na tył auta do akumulatora [akumulator przeniesiony przeze mnie do bagażnika żeby trochę luzu pod maska zrobić na graty od instalacji wtrysku LPG]. Masy sygnałowa i zasilające sprzęt audio [radio z przodu i wzmiacniacz z tyłu] spięte z tyłu "w gwiazdę" na samym aku, masa audio od strony źródła sygnału/radia była w kablach odpięta, zmasowane wraz z ekranem dopiero z tyłu - efekt zero jakiegokolwiek przydźwięku.

    I o to chodziło mi że wystarczyło by zrównać potencjał "masy sygnałowej" ICS i akumulatora i po problemie.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #5
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Tak, juz o tym pisałem, ale to by znaczyło ze ICS musiał by mieć przeciągnięte zasilanie prosto z aku, więc czy to nie jest jeszcze bardziej " niepotrzebna robota " ? Pozatym lepiej miec karte SD pod ręką.

    BTW. prowadzenie przewodów sygnałowych i zasilania tą samą stroną to największy błąd jaki mozna popełnic w CA.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    często również ten bzyczący dźwięk również jest spowodowany uszkodzeniem diody w alternatorze...
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    aniol_jojo, racja ! tylko ze wtedy nawet na radiu jest świszczenie

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Automapa na iOS, a komunikaty w głośnikach
    Utworzone przez jata w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 17:32
  2. Brak dźwięku w nowych głośnikach
    Utworzone przez DonARello w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 18:21
  3. [147] Radio działa ale w głośnikach nic nie słychać
    Utworzone przez Mordoos w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 18:58
  4. Cisza w głośnikach
    Utworzone przez marxbox w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 11:25
  5. Piszczenie w głośnikach ?
    Utworzone przez Kayrol w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory