Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pomoc w sprawie decyzji o wymianie/regenaracji/ czyszczeniu wtryskiwacza

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar czerwcowy0520
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD 130 KM 8v~155 KM
    Postów
    184

    Domyślnie Pomoc w sprawie decyzji o wymianie/regenaracji/ czyszczeniu wtryskiwacza

    Witam,

    Niedawno stałem się posiadaczem Alfy 159 z 2007 roku. Autko w super stanie wizualnym i technicznym. Ogólnie jedyna rzecz, która nie działa to przycisk na podsufitce do otwierania klapy bagażnika, ale ja nie o tym
    Mam mały problem z kopceniem (auto bez ekologii) pierwsza rzecz to podpięcie pod kompa i sprawdzenie korekt (w załączniku) Test robiony na gorącym silniku, pod pełnym obciążeniem (klima, radio, światła) widać ewidentnie że wtryskiwacz na 4 garze mocno odstaje. PO konsultacji z kolegą z forum jest to prawdopodobnie zabrudzenie. Reszta koryguje i przez to auto kopci. Kolega polecił przeczyszczenie wtrysków olejem 2T albo jakimś preparatem np Liqui Moly. Przekalkulowałem sobie to szybko i wychodzi na to, że najbardziej opłacalna jest wymiana wtrysku (chce problem kopcenia usunąć jak najszybciej):

    Koszt liqui moly ok 50 zł plus pełen bak jakieś 370 zł...
    Koszt czyszczenia wtrysku (z tego co się orientowałem +/- 200zł
    Koszt regeneracji 500-700 zł
    Koszt wymiany na używkę (mam sprawdzonego gościa, który na prawdę ogarnia temat i nie ma badziewia) 170 zł plus robocizna jakieś symboliczne 20 zł u kumpla

    Nie chodzi o to że chce przyoszczędzić, ale biorąc pod uwagę fakt, że chce tą usterkę wyeliminować jak najszybciej, a przy okazji wydać jakąś symboliczną kwotę skłaniam się ku rozwiązaniu nr 4
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36944760_2059193724154298_2927900036274585600_n.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	36.3 KB
ID:	247875  
    Alfa Romeo 147 JTD 1.9 8V 115KM >>> Alfa Romeo 159 JTDm 1.9 8V 130 KM ~ 155 KM

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    ALFA ROMEO159 2,4 JTDm Q4 KOMBI (w planach)
    Postów
    11

    Domyślnie

    Napiszę szczerze że przy 2 setkach peelenów, ja bym podmienił wtryskiwacz, tym bardziej jeśli pewny.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Poza tym radzę sprawdzić wszystkie wtryski najlepiej na stole. Miej wzgląd na to że komp na listwie wtryskowej wyrównuje roznice w rozpylaniu zeby nie bylo za duzych tolerancji chyba ze wtrysk leje ewidentnie .Moze się okazać ze inne tez nie sa w najlepszym stanie. U mnie korekty na kompie były dobre a na maszynie wyszlo że wtryski na wykończeniu

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Rzeczywista korekcja wszystkich wtryskow moze być przesunięta o jakąś stałą i moze faktycznie być tak że wszystkie są do wymiany. Komputer liczy średnią arytmetyczną z korekt i tą wartość traktuje jako 0. Jezeli dodać wszystkie korekty do siebie to wychodzi mniej wiecej 0. Logicznie mozna wymienić jeden wtrysk na nowy albo regenerowany i potraktować jego korektę jako wartość referencyjną dodając tak pewną stałą liczbę do nowych korekcji aby na wtrysku referencyjnym wyszło 0. Wtedy będziesz znać prawdziwe korekty reszty wtryskow.

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar czerwcowy0520
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD 130 KM 8v~155 KM
    Postów
    184

    Domyślnie

    Ok, zaryzykuję, tym bardziej że gość mi zrobił cenę za wtrysk 150 zł gdzie mogę sprawdzić jego nr ?
    Alfa Romeo 147 JTD 1.9 8V 115KM >>> Alfa Romeo 159 JTDm 1.9 8V 130 KM ~ 155 KM

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Napisał czerwcowy0520 Zobacz post
    gość mi zrobił cenę za wtrysk 150 zł
    za taką cenę to szału bym się nie spodziewał. Jeżeli ktoś sprzedaje wtrysk za 150zł to ile on go kosztował?
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Chcesz wymienić 4 wtrysk bo uważasz, że jest brudny i ma dodatnią korektę. Dodatnia korekta czyli paliwa jest zbyt mało. Skąd dymienie? Z lejących wtrysków czyli raczej nie z tego 4.
    Wszystkie wtryski do sprawdzenia.

    Masz program na 155 koni? Może zwyczajnie ma ujowy program...
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Ja bym najpierw zalał Liqui Moly Spulung, albo do baku na rezerwie, albo bezpośrednio przez filtra paliwa. Koszt znikomy, a jednak omijasz całą zabawę z podmienianiem wtryskiwaczy. Pamiętaj, że po podmianie wtrysku należy w komputerze wprowadzić jego kody.
    190KM@420Nm by Ecuproject

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar czerwcowy0520
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD 130 KM 8v~155 KM
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał burza_wroc Zobacz post
    Ja bym najpierw zalał Liqui Moly Spulung, albo do baku na rezerwie, albo bezpośrednio przez filtra paliwa. Koszt znikomy, a jednak omijasz całą zabawę z podmienianiem wtryskiwaczy. Pamiętaj, że po podmianie wtrysku należy w komputerze wprowadzić jego kody.
    Wtrysk już mi przyszedł...więc go podmienię...czyli nie ma tak dobrze jak w JTD gdzie wystarczyło podmienić i było z bani...da się to ogarnąć FES-em/MES-em ? Zobaczymy czy coś się zmieni

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Chcesz wymienić 4 wtrysk bo uważasz, że jest brudny i ma dodatnią korektę. Dodatnia korekta czyli paliwa jest zbyt mało. Skąd dymienie? Z lejących wtrysków czyli raczej nie z tego 4.
    Wszystkie wtryski do sprawdzenia.

    Masz program na 155 koni? Może zwyczajnie ma ujowy program...
    Wszystkie te ewentualności biorę pod uwagę...
    Alfa Romeo 147 JTD 1.9 8V 115KM >>> Alfa Romeo 159 JTDm 1.9 8V 130 KM ~ 155 KM

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał czerwcowy0520 Zobacz post
    Wtrysk już mi przyszedł...więc go podmienię...czyli nie ma tak dobrze jak w JTD gdzie wystarczyło podmienić i było z bani...da się to ogarnąć FES-em/MES-em ? .
    Da się, tylko musisz mieć kabel z linią KKL.

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc przy dokonaniu decyzji
    Utworzone przez Matełosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-03-2016, 09:57
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 15:46
  3. po wymianie sondy i czyszczeniu przepustnicy dalej brak mocy
    Utworzone przez kingston w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 10:52
  4. Prośba o pomoc w decyzji.
    Utworzone przez cysio w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2007, 05:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory