Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 196

Temat: Kolizje

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    [MENTION=2635]mareksz159[/MENTION] -eCall – ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych. eCall jest związany z inicjatywą „eSafety”, która jest częścią kompleksowej strategii Komisji Europejskiej, zmierzającej do zachowania bezpieczeństwa na drogach i poprawy efektywności transportu w Europie. Urządzenia eCall są obowiązkowo montowane we wszystkich nowych pojazdach osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony, które uzyskały homologację po 31 marca 2018 roku.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Najlepsze są komentarze i odpowiedzi tego gościa. Dziecko przez duże D.
    Mam nadzieję, że nie będzie się tu udzielać.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Typowy polaczek-buraczek-cebulaczek - "kupiłem se kurffa nowo ALFE, SÓVa, stać mnie, a co i tera fszystko ma być tak jak ja chce, jak mówię że poduszki majo wyszczelić to majo to zrobić i koniec a jak nie to podam ich kurfffa do sondu!"
    Niektórzy w tym narodzie to jednak powinni mieć komunę i trzymanie krótko za mordę bo później wyrastają tacy co to myślą o sobie 'pan i władca'.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Miałem parę kolizji przy prędkościach 20-30km/h i ani razu poduszki nie wystrzeliły

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Miałem parę kolizji przy prędkościach 20-30km/h i ani razu poduszki nie wystrzeliły
    Pewnie jechałeś alfa

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Chevrolet volkswagen i renault, nie licząc aut z którymi była kolizja tam też poduszki nie wystrzeliły

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    "Producenci określają, że poduszki czołowe otwierają się wtedy, gdy następuje zderzenie z przeszkodą pod kątem 30 stopni od osi wzdłużnej pojazdu, a opóźnienie wynosi 8-15 g. To odpowiada mniej więcej uderzeniu w twardą przeszkodę z prędkością około 30 km/h.- A kiedy poduszka nie otworzy się?- Jeśli prędkość będzie mniejsza lub kąt uderzenia większy niż 30 stopni. Sterownik poduszki ma zakodowane kilkaset sytuacji, w których powinien odpalić poduszkę. Te symulacje przeprowadza się na komputerach o dużej mocy. Chodzi o to, żeby uniknąć przypadkowego zadziałania airbagu. Czasem kierowcy skarżą się: miałem wypadek i poduszka nie otworzyła się. Najczęściej po dokładnej analizie okazuje się, że poduszka wręcz nie powinna zadziałać, ponieważ jej otwarcie groziłoby obrażeniami. Dotyczy to np. sytuacji, kiedy auto wypada z trasy, koziołkuje, ale w nic nie uderza. Gdyby w trakcie koziołkowania poduszka otworzyła się, mogłaby spowodować poważne obrażenia, a nawet zabić kierowcę. Przy koziołkowaniu auta ważne są pasy bezpieczeństwa, one muszą napiąć się i przytwierdzić kierowcę i pasażerów do foteli."

    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...a-airbag/jf76k
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Rozbił całkiem nowe auto, w zasadzie nie ma wątpliwości chyba, że szkoda całkowita. Z jego winy zdarzenie jak sam opisuje, więc cała szkoda z AC. Może tym lamentem o poduszkach chce podciągnąć pod szkodę całkowitą, bo wstępnie rzeczoznawca jednak mu powiedział że "to się wyklepie", szyba, trochę blach i będzie jak nowa, w końcu poduchy nie wystrzeliły to nie trzeba zmieniać deski, boczków itd.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Znam relację z ust Kolegi , który widział ten wypadek. Wszystko wyglądało (tak opisał) jakby ktoś zwolnił film. Było to bardziej "przepchnięcie" niż zderzenie. Samochód wysoki i przy skręconych kołach o wywrotkę nie trudno.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Fajne te SUVy są. Taki duży bezpieczny samochód
    Ostatnio edytowane przez azar ; 25-07-2018 o 15:41
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory