Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Oceńcie obiektywnie tą 156 z allegro:-)

  1. #1
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie Oceńcie obiektywnie tą 156 z allegro:-)

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9184555


    Moim zdaniem fajna, ale ogromnym minusem są opłaty. Wyliczyłem, że wyjdzie koło 6000 zł. Dodając rozrząd, płyny i "coś tam jeszcze", wyjdzie razem koło 38 tyś. Jak za rocznik 2003 dosyć sporo

    W każdym razie proszę o obiektywną ocenę

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    ładna i chyba 1 alfa z alegro którą widzę a która się wydaje być nie bita co do części mechanicznej ma jakiś problem - świeci się kontrolka
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Ludziom na bezwypadkowe.net nie podobały się śruby mocujące drzwi od strony kierowcy oraz lewa strona auta od strony kierowcy. Tylne lewe drzwi mają podobno jakieś szpary. Co o tym sądzisz? Ja szczerze nic nie widzę.

    Po drugie bardzo niski przebieg jak na taki mocny, 6-letni silnik. Jak uważasz?

    Edit: Co to za kontrolka się świeci? Wie ktoś ?
    Ostatnio edytowane przez Paweł24 ; 09-07-2009 o 13:35

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Z tego co widzę w instrukcji to jest to kontrolka ręcznego... JTD z VDC tam ją mają... A bella na serio wygląda zaje****cnie
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Samochód ma 6 lat i jest z Niemiec, wiemy że tam kupno diesla=duży przebieg. Ponieważ podatki bla bla bla, więc 86700/6 wychodzi ~14tyś. To taki przebieg się robi jak się jedzie po chrupki do Aldi i 2 razy w roku na jakiś wyjazd.

    Pierwszy raz widzę takie radio w 156 i tapicerka też jest rzadka...

    Cena też jest wysoka. Już lepiej byłoby jechać do Superalfy, stała ładna z 2005r na 17" TI za 38.900 1.9 140 i jeszcze dawali na nią gwarancję.

  6. #6
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Wiem wiem, widziałem tą Alfa w superalfa.pl, ale jeśli chcę wydać na samochód powyżej 30 tyś., to najlepiej na taki, który mi się podoba, a o ile dobrze pamiętam, to tamta Alfa jest czerwona Mnie interesują tylko ciemne kolory, bo jasny mam obecnie, a chcę coś zmienić.

    Odnośnie przebiegu... Czy da się to sprawdzić w ASO tak żeby mieć 100% pewności, że nie był kręcony ?

    Edit: No i najważniejsze to opłaty. Wartość auta mnoży się razy 18,6 % + inne nieco drobniejsze. Na ile w takim razie powinno być wycenione takie auto? Nigdzie nie mogę znaleźć.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Nie nie. Mi chodziło o Alfę, która została jakieś 4 dni temu sprzedana w tym momencie jest trzecia w galerii (dzisiaj sprzedali aż 2 auta^^).

    Na forum kiedyś czytałem, że przebieg zapisany jest w 2 miejscach, jak go przekręcisz to w jednym miejscu pozostaje bez zmian, a w drugim jest nowy kręcony przebieg i dzięki temu można zobaczyć jaki jest naprawdę.

    Nawet jak sobie doliczysz podatek to ta Alfa wyniesie Cię około 38tyś. i musisz jeszcze wymienić rozrząd, filtry, olej.... A to przecież 2003 bez skór i jeszcze sedan. Spróbuj zadzwonić do Lanciateamu, może będą coś sprowadzać i by przy okazji coś dla Ciebie wybrali.

  8. #8
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Ok, masz rację Śliczna, ale w kombi Dla mnie zdecydowanie za duży samochód. Szukam tylko i wyłącznie wersji sedan. Kombików jest dużo więcej niestety, no ale co poradzić Do Alfateamu już dzwoniłem. Pusto.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Ja tam patrze tylko na SW...

    Jak coś ciekawego znajdę, to dam znać.

    Jedyna, na którą zwróciłem uwagę...

    http://moto.allegro.pl/item677573781...td_grafit.html

    Ma biało-czerwoną blachę = w 99%, że 1właściciel, skór brak, ale to nie problem, na allegro są od 500-1500zł wybór bardzo duży i ma podkładkę fiata, to też o czymś świadczy.

    Jeśli Ci się podoba...

  10. #10
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Jest wzięta pod uwagę Na pewno ją obejrzę, czekam tylko jeszcze 14 dni na gotówkę, bo bez pieniędzy w ręku oglądanie nie ma sensu.

    Odnośnie tej 156 z ogłoszenia w pierwszym poście... Dzwoniłem do właściciela, stwierdził, że opłaty wyniosą ze wszystkim do 4800zł. Ma nawet do wglądu tabele, którymi sugerują się urzędnicy z UC. Jak oceniacie wiarygodność tego Pana ?

Podobne wątki

  1. Oceńcie koledzy
    Utworzone przez Gutek1983 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 18:00
  2. oceńcie na spokojnie tą alfę 147
    Utworzone przez pablo_ostr w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 08:17
  3. oceńcie ten dwumas
    Utworzone przez Tomasz84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 18:24
  4. Alfa Romeo 156 1.6-1.8 Oceńcie
    Utworzone przez Lotek900 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 09:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory