Strona 8 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 225

Temat: Akumulator

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dbxx Zobacz post
    Komputer też pokazał konieczność wymiany oleju (pojawiło mi się to po raz pierwszy przy przebiegu 11K - czy to nie za szybko?)
    A te 11 tys. to od kiedy zrobiłeś?

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dbxx Zobacz post
    Update z mojej strony.

    Wczoraj odebrałem auto, został WKOŃCU wymieniony akumulator. Oby problemy odeszły raz na zawsze.

    Komputer też pokazał konieczność wymiany oleju (pojawiło mi się to po raz pierwszy przy przebiegu 11K - czy to nie za szybko?) więc od razu wymienili. Ale po odebraniu samochodu patrzę w komputer a tam: czas do następnego przeglądu 365 dni / 15K kilometrów. I teraz pytanie. Czy w związku z tym nie muszę jechać na przegląd który bym miał niedługo przy przebiegu 15K ? Czy wymiana oleju (i filtra) to jedyna czynność na takim przeglądzie ?
    Lepiej szybciej niż później wymienic na pierwszym przeglądzie w sumie wiele więcej nie robią (jeszcze wizualne inspekcje sprawdz sobie w instrukcji/ksiazce serwisowej zakres - nawet filtr powietrza jest opcjonalnie jak Ci wbili do książki ze przegląd ze roczny zrobiłeś to nie ma sie raczej czym przejmować. Ja robiłem przegląd po 10 miesiącach i 12400km.. mam pakiet serwisowy do 75kkm.. ale pojechałem szybciej z tego co wiem poza aktualizacją modulow i wymiana filtru i oleju chyba nic więcej nie robili 8223 robilem wcześniej..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 08-02-2019 o 16:44

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A te 11 tys. to od kiedy zrobiłeś?
    Od końca maja 2018.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Przy 15 jest tylko olej i filtr oleju oraz naoczne sprawdzenie innych elementów. Ale lepiej wymień około maja filtr powietrza i przeciwpyłkowy kabiny.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dbxx Zobacz post
    Update z mojej strony.

    Wczoraj odebrałem auto, został WKOŃCU wymieniony akumulator. Oby problemy odeszły raz na zawsze.

    Komputer też pokazał konieczność wymiany oleju (pojawiło mi się to po raz pierwszy przy przebiegu 11K - czy to nie za szybko?) więc od razu wymienili. Ale po odebraniu samochodu patrzę w komputer a tam: czas do następnego przeglądu 365 dni / 15K kilometrów. I teraz pytanie. Czy w związku z tym nie muszę jechać na przegląd który bym miał niedługo przy przebiegu 15K ? Czy wymiana oleju (i filtra) to jedyna czynność na takim przeglądzie ?
    Wróciłem z wyjazdu do Włoch, problemu z nowym akumulatorem odpukać nie było, ale też temperatury mocno na plusie. Niestety pojawił się inny problem, zapraszam do nowego wątku...

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Podłączę się pod ten wątek - na początku przygody ze stelvio przy stanie licznika ok 500km samochód zgasł na środku skrzyżowania, podczas próby ruszenia (nie korzystam z evo start-stop, silnik był non stop na chodzie). zgasły wszystkie ekrany. przy próbie uruchomienia - choinka z kontrolek, "sprawdź silnik" itd. odpalił po kilku minutach jakby nigdy nic. "no to właśnie utrwaliłem pewne schematy wśród innych kierowców" - pomyślałem zlany potem. od tego czasu wszystko cacy, a gość z serwisu przytaknął że na pewno wszyscy w salonie się bawili bagażnikiem, światłami itd i to na pewno aku.
    obecnie testuję Alfa Connect i jest tam m.in. możliwość zdalnego sprawdzenia aktualnego poziomu naładowania akumulatora. Świeżo po wyłączeniu silnika odczyt pokazuje nieco ponad 13 v, natomiast po dłuższym postoju na parkingu schodzi do 12,6v (zawsze z dopiskiem status: normalny). Mam jednak wrażenie że jest to dolna granica, mimo iż nie odczuwam na razie żadnych problemów. Zakładam, że sam moduł Alfa Connect żre prąd non stop choćby aby utrzymać połączenie GPRS z centralą. Czy te 12,6v powinno niepokoić, czy też powinienem pomyśleć o doładowaniu?

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    12.6V po dlugim postoju (mam na mysli >12h) to dobry wynik. pomiar oczywiscie nie po otwarciu auta zaraz - u siebie otwieralem klape bagaznika i czekalem ze 2 minuty bo niektorevodbiorniki uaktywniaja sie zaraz po otwarciu obciazaja aku i zanizaja napiecie.
    oczywiscie naladowac nie zaszkodzi, ale tu raczej nie upatrywalbym problemu.
    wszystkue updaty wgrane?

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wszystkue updaty wgrane?
    Kilka dni temu zrobili mi akcję serwisową 8238, mam nadzieję że przy tej okazji uaktualnili wszystko co się dało bo trwało to ponad godzinę.
    Sympatycznie przy kawce, chociaż nie wyglądali na zbyt kompetentnych - serwisant nie potrafił mi powiedzieć kiedy samochód został wyprodukowany patrząc na odczyty z WiTech-a,
    ale może to nie jest takie oczywiste. Wg nalepki tłumik mam z października zeszłego roku a szyby z 2017 : )

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    powinni byli, updaty same wyskakują, choć czasem jedne blokują inne, w każdym razie po updacie pokazuje witech topologię i w razie czego dalsze updaty.

    nie wiem czy w Witechu można sprawdzić datę produkcji, na pewno można w ePerze, ale do Twojego musi być aktualny (te z netu kończą się gdzieś w 2017r)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Panowie wiem, że Stelvio i Giulia ma aku typu EFB, czyli pośredni między starymi a żelowe (GEL) i Absorbed Glass Mat (AGM).
    I teraz moje pytanie, jakim trybem wg was najlepiej to podładować. 12V czy 12V AGM?
    Wstępnie ładowałem 12V i coś dziwnie szybko naładował do zielonego (z ok 11,6 na 12,1).
    Generalnie ładowarka jest automatyczna i żaden szkody nie zrobi, ale gdyby wybrac idealny to który wg was?
    Mam ładowarkę NOCO GENIUS5
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GENIUS5_12-Advanced_Charging.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	37.1 KB
ID:	274499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GENIUS5_5.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	72.0 KB
ID:	274500  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-12-2020 o 12:35

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory