Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: zerwane sprzegło kompresora klimy ala 159 2.4 jtdm

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Kiedyś pisałem o patencie na dwie osoby tzn. kompresor klimy całkiem luźny, zakładamy pasek, osoba od góry nagina kompresor klimy a osoba od dołu próbuje wcelować śrubami.

    Ostatnio mam "sposób", że robię to w pojedynkę. Tzn. kompresor klimy mocuję tylko na jedną śrubę (tą górną od strony koła), pasek zakładam na właściwe rowki w kole kompresora i tylko na rant koła alternatora i dalej to przy pomocy takiego gówienka za paręnaście zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9130a43146fcbd9e79d295e54aad.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	20.8 KB
ID:	253629
    przyłożonego do koła alternatora próbuję obrócić kołami by pasek wskoczył na miejsce
    Chyba najtrudniejsze w tym wszystkim jest by jednocześnie pasek nie zeskoczył z właściwej ścieżki na kole kompresora (czyli trzeba cały czas trzymać ręką i kontrolować prowadzenie paska podczas próby obrotu).
    Jak już pasek siedzi tam gdzie powinien na obu kołach to od dołu z kanału przy użyciu trzonka młotka naginam sobie kompresor klimy i wcelowuję pozostałymi dwoma śrubami.

    "Sposób" napisałem celowo w cudzysłowie gdyż sam się ostatnio mocowałem z tym z pół godziny.

    No i jakby co to tego konkretnego plastiku (niebieski firmy Satra) nie polecam bo jest on zbyt wysoki i przyrząd się chybocze na kole.

    Niebawem znowu mnie czeka ściąganie i naciąganie tego paska więc zamówiłem sobie wersję metalową
    https://www.youtube.com/watch?v=OEI_06b1F_8 kt która na oko będzie niższa i powinna być lepsza. Jak się sprawdzi to napiszę.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin87k Zobacz post
    Kiedyś pisałem o patencie na dwie osoby tzn. kompresor klimy całkiem luźny, zakładamy pasek, osoba od góry nagina kompresor klimy a osoba od dołu próbuje wcelować śrubami.

    Ostatnio mam "sposób", że robię to w pojedynkę. Tzn. kompresor klimy mocuję tylko na jedną śrubę (tą górną od strony koła), pasek zakładam na właściwe rowki w kole kompresora i tylko na rant koła alternatora i dalej to przy pomocy takiego gówienka za paręnaście zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9130a43146fcbd9e79d295e54aad.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	20.8 KB
ID:	253629
    przyłożonego do koła alternatora próbuję obrócić kołami by pasek wskoczył na miejsce
    Chyba najtrudniejsze w tym wszystkim jest by jednocześnie pasek nie zeskoczył z właściwej ścieżki na kole kompresora (czyli trzeba cały czas trzymać ręką i kontrolować prowadzenie paska podczas próby obrotu).
    Jak już pasek siedzi tam gdzie powinien na obu kołach to od dołu z kanału przy użyciu trzonka młotka naginam sobie kompresor klimy i wcelowuję pozostałymi dwoma śrubami.

    "Sposób" napisałem celowo w cudzysłowie gdyż sam się ostatnio mocowałem z tym z pół godziny.

    No i jakby co to tego konkretnego plastiku (niebieski firmy Satra) nie polecam bo jest on zbyt wysoki i przyrząd się chybocze na kole.

    Niebawem znowu mnie czeka ściąganie i naciąganie tego paska więc zamówiłem sobie wersję metalową
    https://www.youtube.com/watch?v=OEI_06b1F_8 kt która na oko będzie niższa i powinna być lepsza. Jak się sprawdzi to napiszę.
    Też tak kiedyś próbowałem pasek wskoczył ale nie mogłem wkręcić śruby od sprężarki za cholerę nie chciała złapać gwintu poddałem się po czterech godzinach walki.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar misterdiabolo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    AR 156 1,8TS + LPG 1998r była 147 1.9 JTDM 16V 150KM 2005r była 159 2.4 JTDM 20V 200KM 2007r jest
    Postów
    73

    Domyślnie

    A może trzeba dokładnie oczyścić gwint na śrubach i w gniazdach? Ja to robiłem kilka razy i naprawdę żadnych kłopotów nie miałem. Grunt to dokładnie ustawić sprężarkę, dlatego najlepiej naciągać ją lewarkiem. Wtedy jest możliwość załapania śrub palcami.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Dzięki .Odezwij sie po wypróbowaniu metalowego ustrojstwa

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Zagięta i niezbyt duża breszka... a drugi kręci głównym kołem pasowym.
    W zeszłym roku 3x to robiłem bo raz się szczotki skończyły.... potem znów usterka... po czym musieli poprawiać, bo oczywiście spi***olili i dopiero za 3-cim razem było cacy.

    Ja ten pasek z kumplem już z zamkniętymi oczami zakładamy w minutę
    A przód rozbieram w pół godziny heheh
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Używany to ja sam w 30 sekund zakładam. Nowy nie do przejścia.

    Nigdy nie poproszę nikogo o pomoc przy naprawie Alfy....biorę tego włoskiego gniota na siebie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] Problem z mocowaniami rurek klimy 159 2.4 JTDM
    Utworzone przez samael88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 21:01
  2. [159] zasilanie kompresora klimy
    Utworzone przez jasiu159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 21:40
  3. Jak wymienić łożysko sprzęgła kompresora klimy?
    Utworzone przez gord w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2010, 20:43
  4. [166] Sprzęgło od kompresora klimy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2008, 09:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory