Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa za ok 12 tys. JTD

  1. #1
    dawciol
    Gość

    Domyślnie Alfa za ok 12 tys. JTD

    witam jestem tu nowy ale nosze sie z zamierem kupna jakiegos autka, i od zawsze podobaly mi sie 156. przegladajac allegro jest troszke tych 156 w dieselku tak za ok 12 tys. teraz pytanko do was czy za ta cena da sie kupic jakas miarowa, czy to sa same padla?? tak czytam i czytam i rozne opinie chodza. z góry wielkie dzieki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ebarti
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jeżeli masz czas i możliwość dozbierania kasy to będzie to najlepsze rozwiązanie, za 12tys owszem, można znaleźć fajny egzemplarz i nawet zadbany ale to rzadkość z drugiej jednak strony, możesz kupić takiego za 12tys i włożyć w niego jeszcze z 6tys i wtedy wiesz napewno ze wszystko co potrzebne jest zrobione byle nie wpakować się w jakieś bagno, gdzie doprowadzenie Alfy do porządku pochłonie więcej kosztów niż jej kupno
    Moje zdanie to postaraj się o kasę i kup w przedziale 16-20tys
    Powodzenia w szukaniu i życzę Ci aby trafił się naprawdę zadbany okaz w rozsądnej cenie

  3. #3
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    kolego można tylko trzeba szukać szukać i jeszcze raz szukać bo nie wierzę że za pierwszym razem upolujesz dobrą sztukę. powodzenia

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #4
    dawciol
    Gość

    Domyślnie

    oki dzieki za odpowiedzi, a panowie powiedzcie mi jeszcze kwestie silników, bo czytam i czytam i gdzies wyczytalem ze silniki jtd bardzo dobrze znosza slabsze paliwa, ale przeciez to jest cammon rail ( niewiem czy dobrze napisalem) i z tego co sie tak troszke orientuje to raczej ten wtrysk jest dosc czuly na paliwko gorszej jakosci. moze uswiadomicie mi cos wiecej

  5. #5
    Alfista92
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebarti Zobacz post
    Jeżeli masz czas i możliwość dozbierania kasy to będzie to najlepsze rozwiązanie, za 12tys owszem, można znaleźć fajny egzemplarz i nawet zadbany ale to rzadkość z drugiej jednak strony, możesz kupić takiego za 12tys i włożyć w niego jeszcze z 6tys i wtedy wiesz napewno ze wszystko co potrzebne jest zrobione byle nie wpakować się w jakieś bagno, gdzie doprowadzenie Alfy do porządku pochłonie więcej kosztów niż jej kupno
    Moje zdanie to postaraj się o kasę i kup w przedziale 16-20tys
    Powodzenia w szukaniu i życzę Ci aby trafił się naprawdę zadbany okaz w rozsądnej cenie
    Nie jest tak łatwo odłożyć tyle kasy A jeżeli ma się rodzinę jest to szczególnie trudne
    Jeśli chodzi o opinie o Alfach to na większości for motoryzacyjnych przeczytasz że są awaryjne i się psują.
    Nie patrz na opinie w Internecie bo zwykle piszą je dzieci którzy na oczy nie widzieli Alfy, a opierają się na jakichś stereotypach. Dobrze więc, że trafiłeś na to forum
    Osobiście nigdy nie miałem z Alfą do czynienia, ale przymierzam się do zakupu podobnie jak ty.
    Jeśli chodzi o sam zakup to najlepiej weź kogoś kto się zna na takich rzeczach Od razu można pojechać na stację diagnostyczną, uniknie się w ten sposób różnych nieprzyjemności i zaskoczeń.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    Przy takiej alfie jak piszesz JTD nie będzie jeszcze miała common rail , to dopiero jest w silnikach ( po 2003 r ? chyba ) JTD 16V( 20V przy 2.4 ) M-jet
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  7. #7
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał _cichy_ Zobacz post
    Przy takiej alfie jak piszesz JTD nie będzie jeszcze miała common rail , to dopiero jest w silnikach ( po 2003 r ? chyba ) JTD 16V( 20V przy 2.4 ) M-jet
    AR 156 JTD była pierwszym na świecie autem z common railem, a jeśli chodzi o JTD 16v i 20v to one miały wtrysk common rail drugiej generacji.
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    to jakiś bardzo stary ten common rail, bo miałem 3 takie alfy ( pod srebrnyą osłoną czyli 105 i 110KM , a może te pod czarną osłoną 115 KM miały coś takiego ? ) i żadnej szyny wysokiego ciśnienia CR nie było, więc z dzisiejszymi commor rail-ami nie wiele to miało wspólnego raczej


    zaznaczone na zółto to dla mnie jest szyna wysokiego ciśnienia CR , w tamtych alfach nic takiego nie było.





    Tak czy tak , te pierwsze JTD faktycznie na paliwo nie są takie czułe ( w sensie na stacji jak będziesz tankował to nie musisz specjalnie się martwić , chyba że jakiś wynalazek masz zamiar wlać. Na stacji Bliska , kolega właśnie w tej wersji 105KM leje do niej juz prawie rok Biodiesel , i nic się z autem nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez _cichyy_ ; 14-07-2009 o 20:01
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

  9. #9
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Tak jak napisał kolega AR 156- na pewno wszystkie JTD mają common rail, a odnośnie paliwa gorszej jakości- popytaj ile kosztuje pompa, regeneracja wtrysków itp- czyli to co może wysiąść przy złym paliwie, przy rocznych oszczędnościach na tankowaniu gorszego paliwa (przebieg ok. 20-25tys.) nie przekraczających 200zł- sam się zastanów czy warto tankować "byle co"- ja osobiście jestem zdania, że nie.
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _cichyy_
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    czestochowa
    Auto
    Była AR 159 jtdm, Jest : BMW E66 750Li
    Postów
    459

    Domyślnie

    No poczytałem troche o tych pierwszych JTD, skojarzyłem fakty przy wymianie świec żarowych i ta szyna w 8V była , ale pod kolektorem i dlatego nie widać jej na pierwszy rzut oka tak jak w 16V

    Co do paliwa pewnie że żadnych mieszanek nie ma co próbować, ale przy tankowaniu na stacjach raczej nic złego się nie powinno dziać.

    Co do paliwa na stacji Bliska Bioester kolega mnie już kilka razy przekonywał , że nic się nie dzieje, zrobił już alfą w rok ok 30tys.km ( wersja 8V 105KM ) i faktycznie autko mu śmiga do dzisiaj.
    Jednak ja do swojej boje się wlać tego paliwa, tak jak koledzy pisali naprawa może być nie warta różnicy w cenie, ale ile wtryski wytrzymają na takim paliwie to chyba loteria.

    OT: cena bioester na bliska : 2.99 zł/l , Olej napędowy : 3,87zł/l , różnica kusząca, ale jednak.......
    Ostatnia z Alf : Alfa Romeo 159 ,
    Teraz: Mercedes CLS 55 AMG & Suzuki SV 1000S

    OD DUŻEGO SILNIKA LEPSZY JEST ? ..... JESZCZE WIĘKSZY SILNIK

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory