Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Problem z nieodbijającymi kierunkowskazami

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Przyjąłem, że te 200 zł za demontaż, montaż rozebranie i naprawę, czyli jakieś pokombinowanie przy tym. Może coś by trzeba było dociąć, dorobić, przejawić inwencję. Za coś takiego jestem w stanie zapłacić parę złotych. Za banalną wymianę podzespołu, to rzeczywiście zdzierstwo.
    Pamiętam podobną sytuację za naprawę wycieraczek w Stilo. Sytuacja miała miejsce dobrych kilka lat temu, gdy jeszcze rynek używanych części do Stilo był słaby. Wycieraczka od strony kierowcy przestała chodzić. Mechanizm wycieraczek oczywiście dostępny tylko jako podzespół razem z silniczkiem. Cena na tamte czasy kosmiczna pod tysiąc złotych, plus 300 zł za robociznę.
    Kumpel w garażu rozebrał, okazało się, że jeden z ruchomych elementów tego krzyżaka od wycieraczek się wytarł. Kumpel nawiercił otworek, dał podkladkę i wsadził kawałek pręcika w nawiercony otwór i porządnie calość przesmarował. Minęło chyba z 6 lat i wycieraczki ciągle działają. I to rozumiem, że była naprawa.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dzisiaj żadko sie cos naprawia, tylko wymienia cale moduly i jeszcze kupe kasy za to bierze.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    A jeszcze takie jedno pytanie. Dotarł przełącznik zespolony zakupiony na Allegro. I przyglądałem mu się jednocześnie czytając informacje w sieci. Znalazłem na forum wątek, z którego wynikało, że za odbijanie kierunkowskazów jest odpowiedzialne jest te białe kółko wewnątrz taśmy airbag. Wydaje mi się, że rzeczywiście te białe kółko, ale w przełączniku zespolonym popycha z powrotem dźwignię kierunkowskazu. W tym, który kupiłem, tak to przynajmniej działa. Pytanie, jaka jest relacja pomiędzy przełącznikiem zespolonym a taśmą airbag? Niestety kupiłem przełącznik bez taśmy i zastanawiam się, czy taśmę też kupować, czy rzeczywiście może być tak, że mój przełącznik jest ok, tylko z tym białym kółkiem w taśmie airbagu coś jest nie tak?
    Ostatnio edytowane przez z_mazur ; 16-12-2018 o 23:13

Podobne wątki

  1. Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez sieracki w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 19:32
  2. Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez kamil22297 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2015, 11:59
  3. Problem z Kierunkowskazami 156 2.0ts
    Utworzone przez skowi9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 11:52
  4. Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez alli33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 19:27
  5. [146] Problem z kierunkowskazami
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory