Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 156

Temat: Stan aku i dzałanie IBS -prośba do tych z kablem OBD i MES o sprawdzenie 3 parametrów

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Volt mało..., czy to należy interpretować jako aku niesprawny?
    12,2V na złączu pomiarowym prowadzonym cienkimi przewodami, przy przękreconej stacyjce i zasilaniu kilkunastu różnych odbiorników - według mnie poprawne.

  2. #112
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Nie rozwiążę Twojego problemu, ale dam dwie wskazówki:
    1. Jeśli ładujesz akumulator przy użyciu biedro/lidlo ładowarki to używaj trybu AGM/zimowego (ze śnieżynką). Powoduje on ładowanie akumulatora wyższym napięciem (maks. 14,8V).
    2. Jeśli chcesz poprawnie zmierzyć napięcie znamionowe akumulatora (aby ocenić jego poziom naładowania) to zainwestuj 30 zlotych w multimetr. Podłącz go blisko akumulatora (w bagażniku) lub złącza ładowania (pod maską), następnie wyprowadź przewody na zewnątrz, zamknij klapę, zamknij samochód i poczekaj 5 minut. Po tym czasie usypiane jest większość odbiorników. Mierzenie napięcia akumulatora poprzez komputer, po przekręconym kluczyku, przy uruchomionych kilkunastu odbiornikach prądu pobierających naście amperów jest niemiarodajne.

    Mojej oryginalnej Alfo-Varcie stuknęło 5 lat i ma się bardzo dobrze.
    Dzięki za wskazówkę!
    Mam miernik i rzeczywiście po uśpieniu auta na akumulatorze mam 12,67 V.
    Gdy mierzę ampery to pokazuje 0,4 A. Oczywiście nie jest to miarodajne bo nie zdjąłem klemy, nie wpiąłem miernika...

    Ciekawe jakie wartości będą jutro.
    Ostatnio edytowane przez 07105415 ; 02-12-2023 o 18:54

  3. #113
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    1. Jeśli ładujesz akumulator przy użyciu biedro/lidlo ładowarki to używaj trybu AGM/zimowego (ze śnieżynką). Powoduje on ładowanie akumulatora wyższym napięciem (maks. 14,8V).
    Nie obawiasz się że takie napięcie przy kwasowym aku z zamkniętymi korkami może nie być za bezpieczne? Szczególnie że tryb AGM w niektórych profilach ładowania potrafi podobno wywalić wyrównawczo nawet ok 15.5V? Plus jak mówisz biedo-ładowarka która nie wiadomo co dokładnie robi. Chyba że wiesz z praktyki że te marketowe ładowarki są z reguły tak słabe?
    Napewno ich przewodziki i klemy to śmiech na sali.

  4. #114
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Nie obawiasz się że takie napięcie przy kwasowym aku z zamkniętymi korkami może nie być za bezpieczne? Szczególnie że tryb AGM w niektórych profilach ładowania potrafi podobno wywalić wyrównawczo nawet ok 15.5V? Plus jak mówisz biedo-ładowarka która nie wiadomo co dokładnie robi. Chyba że wiesz z praktyki że te marketowe ładowarki są z reguły tak słabe?
    Napewno ich przewodziki i klemy to śmiech na sali.
    Nie, nie obawiam się ładowania wielgachnego 95Ah akumulatora ładowareczką dającą nie więcej niż 4A prądu, o której każdy twierdzi że i tak gęstości nie zrobi. Oryginalny akumulator jest zamknięty, ale gazy są wyprowadzane na zewnątrz samochodu przez specjalną rurkę. 14,8V w końcowym momencie ładowania to nie są jakieś kosmiczne wartości dla akumulatora kwasowego. Biedoładowarki mają tryb "recond" ładujący napięciem powyżej 15V, którego mógłbym się obawiać, ale do jego uruchomienia wymagane są niemożliwe (dla sprawnego niedoładowanego akumulatora) do spełnienia warunki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Mam miernik i rzeczywiście po uśpieniu auta na akumulatorze mam 12,67 V.
    I według mnie to jest poprawne napięcie, mając na uwadze, że akumulator jest naładowany w 80% (zgodnie z algorytmem IBS).

  5. #115
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Biedoładowarki mają tryb "recond" ładujący napięciem powyżej 15V, którego mógłbym się obawiać, ale do jego uruchomienia wymagane są niemożliwe (dla sprawnego niedoładowanego akumulatora) do spełnienia warunki.
    To brzmi przekonująco :⁠-⁠).
    14.80 jasne że spoko. Tego chwilowego skoro >15 się obawiałem, ale tak jak mówisz brzmi rozsądnie.

    I według mnie to jest poprawne napięcie, mając na uwadze, że akumulator jest naładowany w 80% (zgodnie z algorytmem IBS).
    Dokładnie tak.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 02-12-2023 o 21:43

  6. #116
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Koledzy, czy MES'em można wyłączyć inteligentne ładowanie? Bo nie widzę takiej opcji. W AlfaOBD jak najbardziej. Auto Giulietta z 2014 roku.

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Nie, dlatego powstaje ibs fakerKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2312.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	140.1 KB
ID:	289008
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Ale w AlfaOBD widzę możliwość wyłączenia tego ustrojstwa w Body Computer w opcjach konfiguracji samochodu (IAM)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240204-112020_AlfaOBD.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	45.5 KB
ID:	289009

    Póki co, tego nie używałem, bo zakupiona żółta przejściówka z Viakena nie gada z moim Vgate iCar Pro ani z Vgate iCar 2.

  9. #119
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Pożyczylem po sąsiedzku działającego elma Vgate iCar 2 i udało mi się połączyć z BC żółtą przejściówką. Przełączyłem IAM na disabled. Mam wpięty w gniazdo zapalniczki miernik napięcia, więc będę miał podgląd czy to wyłączenie przez AlfaOBD zadziałało. Żeby nie było, piszę tutaj o AR Giulietta rocznik 2014.

  10. #120
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    czy to wyłączenie przez AlfaOBD zadziałało. Żeby nie było, piszę tutaj o AR Giulietta rocznik 2014.
    Giulietta jasne. Daj znać jak efekt, ciekawe.
    A jak wybierzesz Stelvio czy Giulia to taka opcja też jest widoczna? Pomijam że może być widoczna ale nie działać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:09
  2. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:02
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory