Strona 7 z 19 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    (…) i zaproponował ze mogę zamówić prawdziwą skórę, w dowolnej kolorystyce i konfiguracji (…)
    To ten uczciwie postawił sprawę, ja znam takiego dealera, również japońskiej marki, który przy zamówieniu auta ze skórą (dopłata ok. 9 tys), zamawiał auto bez (końcowy odbiorca oczywiście nieświadomy) i zlecał wykonanie u miejscowego (inna sprawa, że bardzo dobrego) podwykonawcy, za 4-5 tys. I wszyscy zadowoleni, dopiero przy np. jakiejś naprawie (np. powypadkowej) wychodziło wg VIN-u, że auto jest ze szmacianą tapicerką.

  2. #62
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 TI Sportwagon
    Postów
    10

    Domyślnie

    OKO, dzięki za info. Chyba jednak rozbiorę u dilera i wtedy niech zakładają nowe głośniki.

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, trochę z innej beczki. Pisałem wczesniej odnośnie rabatu przy zakupie, dzięki jednemu koledze stąd i przypadkowemu telefonowi do jednego z Warszawskich dealerów udało mi się znaleźć praktycznie to co chciałem ze sporym rabatem zatem za tydzień Włoszka będzie już u mnie . Zatem do rzeczy, auto wyprodukowane niby grudzien 2018, a podczas zamykania/otwierania daje sygnał dźwiękowy, gdzieś wcześniej czytałem że właśnie od 2018 ktoś napisał że jest inny alarm i jest bez sygnału. Dodatkowo powiem, że jeździłem demowka w Lublinie i też nie miała dźwięku przy sterowaniu zamkiem centralnym. Kierownik w Warszawie mówił, że mają prikaz z AR, że nie mogą wyłączać, a jak jest u Was? Znaczy auto starsze niż ma być, czy jak?
    Wg mojej wiedzy od początku 2018 nie montowali już alarmów w fabryce tych w BCM, tylko delerzy dokładali, najczęściej Mopar (tak naprawdę Meta Systems z logo Mopar) - ja mam taki i on nie pika, nie dostałem instrukcji więc nie wiem czy można jakoś włączyć/wyłączyć w nim pikanie. Może dealer też zamontował inny alarm - dowiedz się.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    To ten uczciwie postawił sprawę, ja znam takiego dealera, również japońskiej marki, który przy zamówieniu auta ze skórą (dopłata ok. 9 tys), zamawiał auto bez (końcowy odbiorca oczywiście nieświadomy) i zlecał wykonanie u miejscowego (inna sprawa, że bardzo dobrego) podwykonawcy, za 4-5 tys. I wszyscy zadowoleni, dopiero przy np. jakiejś naprawie (np. powypadkowej) wychodziło wg VIN-u, że auto jest ze szmacianą tapicerką.
    No to zwykły złodziej a nie dealer. Obszycie sporego auta połączeniem skóry i alcantary kosztowało mnie właśnie niecałe 5 tys. Robiła to firma z Łodzi zdaje się. Audio robili w Rzeszowie, bo bliżej dealera. Ale to faktycznie w każdym większym mieście ktoś zrobi, trik polegał na tym że dealer to organizował, nie ma żadnego marudzenia w sprawach gwarancji a efekt faktycznie dużo lepszy niż "fabryczny" Harman Kardon. I wydaje mi się że cała taka akcja to tak naprawdę dobra wola dealera, nic więcej

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wg mojej wiedzy od początku 2018 nie montowali już alarmów w fabryce tych w BCM, tylko delerzy dokładali, najczęściej Mopar (tak naprawdę Meta Systems z logo Mopar) - ja mam taki i on nie pika, nie dostałem instrukcji więc nie wiem czy można jakoś włączyć/wyłączyć w nim pikanie. Może dealer też zamontował inny alarm - dowiedz się.
    Też mam alarm dokładany i potwierdzam - nie pika.
    Swoją droga kolor czyjników w słupkach pokrywa się z kolorem tapicerki słupka więc nie jest to jakiś pierwszy lepszy alarm a raczej dedykowany.

    Przydała by się instrukcja programowania tego alarmu

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Howard Zobacz post
    Auto zostaje u mnie, a gdzie to było robione? i Jak potem ze spasowaniem po robocie?
    Galeria Tonów Cezary Cyran. Nie wiem czy jeszcze robią, ale nie miałem żadnych zastrzeżeń do złożenia samochodu. System wymiatał. Sporo maty wygłuszającej trafiło do drzwi.

    Zabudowa w koło zapasowe z głośnikiem 25 cm DLS
    Zestaw głośników DLS system odseparowany z tweeterami w trójkąty plastikowe przy lusterkach (świetnie wykonane odlewy plastikowe).
    Wzmacniacz DLS trzy kanały
    Okablowanie DLS

  7. #67
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wg mojej wiedzy od początku 2018 nie montowali już alarmów w fabryce tych w BCM, tylko delerzy dokładali, najczęściej Mopar (tak naprawdę Meta Systems z logo Mopar) - ja mam taki i on nie pika, nie dostałem instrukcji więc nie wiem czy można jakoś włączyć/wyłączyć w nim pikanie. Może dealer też zamontował inny alarm - dowiedz się.
    Z plików pobranych z eLearn wynika, że jest montowany alarm fabryczny (opcja 8G2). Jest dokładnie opisany moduł alarmowy, umieszczenie poszczególnych elementów w samochodzie oraz instrukcja serwisowa na wypadek zgłaszanej usterki "samoczynne włączanie się alarmu" (data aktualizacji: kwiecień 2018)

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    coz, jak ja zamawialem auto na poczatku 2018 to nie dalo sie juz zamowic alarmu ori, tylko byl w cenniku alarm MOpar za jakies 500zl mniej. moze to byl jakis chwilowy okres, nie wiem. FYI, ktos mi ostatnio napisal na alfaowner (chyba z Holandii) ze u nich nigdy sie nie dalo zamowic alarmu w BCM i maja tylko dokladane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Ja mam w moim zamówieniu „alarm fabryczny (8G2)”. Zamawiałem w listopadzie 2018.

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    coz, jak ja zamawialem auto na poczatku 2018 to nie dalo sie juz zamowic alarmu ori, tylko byl w cenniku alarm MOpar za jakies 500zl mniej. moze to byl jakis chwilowy okres, nie wiem. FYI, ktos mi ostatnio napisal na alfaowner (chyba z Holandii) ze u nich nigdy sie nie dalo zamowic alarmu w BCM i maja tylko dokladane.
    To raczej zależało od strategii importera. Po co zamawiać w fabryce, jak można dać zarobić własnym dealerom. Widocznie klienci dopominali się jednak fabrycznego alarmu, zamiast montowania kabli przez "specjalistów" z ASO, co mnie jakoś nie dziwi, po doświadczeniach opisywanych przez [MENTION=20089]epsonix[/MENTION].
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory