Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Odpowietrzanie układu chłodzenia

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 16v
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem właśnie po wymianie termostatu w mojej 159 16v. Problem polega na tym, że nie mogę odpowietrzyć węża biegnącego nad chłodnicą. Zaraz po wlaniu płynu układ odpowietrzałem na kolanku dla krótkiego obiegu oraz na przewodzie dochodzącym do listwy na, której jest odpowietrznik długiego obiegu. Nie odkręcałem tego odpowietrznika bo słyszałem że były przypadki jego zerwania także sobie odpuściłem. Nie mogę również znaleźć trzeciego odpowietrznika o którym słyszałem. Także ma ktoś może pomysł jak odpowietrzyć ten przewód. Z tego co zauważyłem jest on najwyżej położony w całym układzie. Jeśli chodzi o temperaturę to pomimo braku tej ilości płynu w tym miejscu temperatura niezależnie od jazdy utrzymuje się w położeniu 90 stopni.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170KM 2010
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cześć
    Mam pytanie co do tego odpowietrznik w chłodnicy, da się go wyciągnąć? Wykreciłem go do końca i coś go blokuje.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    159 SW Ti 2.4 JTDm Q4
    Postów
    126

    Domyślnie

    Odpowietrznik ma takie skrzydełka na końcu które się zaczepiają o obudowę. Musisz je jakoś ścisnąć do siebie żeby móc go wyciągnąć całkowicie.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondradek124 Zobacz post
    Witam jestem po wymianie chłodnicy na zbiorniczku od płynu pokazały się pęcherzyki powietrza , mam wrażenie , że mechanik zrobił coś źle , czy ten układ się odpowietrza ? jeśli tak to gdzie jest odpowietrznik i jak się to robi ? 2.0 170 KM
    Jeśli w zbiorniczku pojawiają się pęcherzyki tzn ze powietrze ucieka z układu. Jeśli masz ogrzewanie w kabinie to nie zawracaj sobie głowy odpowietrzaniem. Wszystko samo się zrobi.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170KM 2010
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki, lepiej pytać niż coś uje....ć.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Czy te odpowietrznik są wkręcone w te grube węże biegnące do chłodnicy?Ja w tych miejscach mam śruby z podkładkami czy możliwe żeby one służyły za odpowietrznik bo tamte zostały zerwane?W chłodnicy mam normalnie w prawym górnym rogu.

    Dodaje zdjęcie podglądowe. Czy to zaznaczone czerwonym kółkiem to jest jedne z odpowietrzników?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d049f1604fe4b020e332a29fba83.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	118.4 KB
ID:	259811
    Ostatnio edytowane przez filipczasz ; 30-06-2019 o 21:32

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi ani sensownego zdjęcia. Ja mam tam wkręcona śrubę imbusową.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,8 mpi
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzień Dobry

    Mam problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia w Alfie 159 z silnikiem 1,8 mpi. Znalazłem tylko jeden odpowietrznik, ale leci już z niego tylko płyn. Mimo to nie udało mi się zmieścić całego płynu, który spuściłem z układu chłodzenia, po uruchomieniu silnika rura prowadząca ciecz do chłodnicy jest cały czas zimna, czyli jakby krążenia tam nie było. Ma ktoś jakiś patent na uporanie sobie z odpowietrzeniem?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.8
    Postów
    127

    Domyślnie

    W 1.8 odpowietrzniki są dwa - jeden na wężu idącym do nagrzewnicy, blisko grodzi. Drugi natomiast na chłodnicy, przy lampie po stronie kierowcy (ma taki krzyżyk nacięty). Jeśli masz gaz i któraś rurka idąca do reduktora jest w dowolnym punkcie wyżej niż "najwyższy" odpowietrznik to polecam wziąć kogoś do pomocy - odkręcić wąż od reduktora, druga osoba dmucha w zbiorniczek i jak pojawi się płyn w pełnej objętości węża to zatykasz wąż palcem (druga osoba musi cały czas "napierać" dmuchając) i sprawnym palcem wsadzić na reduktor. Jeśli masz opcję wjechania na pochylenie jakieś (typu wjazd do garażu podziemnego czy coś) to możesz też spróbować postawić auto tak, że przód jest w górze i wtedy powietrze powinno się zebrać przy odpowietrzniku na chłodnicy, bo tam będzie najwyżej.
    Ogólnie łatwo nie jest odpowietrzyć tego dziada. Powodzenia

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,8 mpi
    Postów
    5

    Domyślnie

    Wielkie dzięki znalazłem odpowietrznik, wjechałem też na najazd lewą stronę, trochę wydobyło się powietrza, aż zaczął wylatywać płyn. Jedna kwestia mnie jednak nurtuje. Skąd mogę mieć pewność, że układ chłodzenia udało się w pełni odpowietrzyć i czy mogę bezpiecznie już użytkować samochód?
    Ostatnio edytowane przez Fangio ; 20-01-2024 o 15:10

Podobne wątki

  1. [159] 2.4JTDM odpowietrzanie układu chłodzenia
    Utworzone przez AirAjti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 04-09-2022, 09:10
  2. Odpowietrzanie układu chłodzenia
    Utworzone przez Bidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2019, 18:06
  3. Odpowietrzanie układu chłodzenia 2,5 v6 ???
    Utworzone przez adi.p1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 19:07
  4. [159] Odpowietrzanie układu paliwowego
    Utworzone przez adio152 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 16:31
  5. Odpowietrzanie układu hamulcowego
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory