Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kolory Alfa 156 846 / VR 846 / 846/A/B

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 16V 140KM
    Postów
    6

    Domyślnie Kolory Alfa 156 846 / VR 846 / 846/A/B

    Witam
    Od dłuższego czasu szukam kilku części blacharskich do swojej Alfy

    Z tyłu na klapie pisze 846 NERO JARAMA - niestety na żadnym serwisie typu Alledrogo itd nie mogę znaleźć części w tym kolorze,

    są VR 846 oraz 846/A lub 846/B dzwoniąc po różnych punktach ze sprzedażą części dostałem informację że VR to inny kolor ale w przypadku końcówki "A" lub "B" jest to tylko oznaczenie fabryki, w której była malowana karoseria ale...

    Przeglądając serwisy widzę ogłoszenie 846/A i dopisek że kolor to "czarny" a za Chiny Ludowe moje auto nie jest czarne w związku z czym mam poważne obawy czy ten dodatek z tyłu to tylko oznaczenie fabryki ????? Wiem też że NERO po włosku to "czarny" ale jakby nie patrzeć moje auto to po prostu odcień czarnego a wręcz bardziej "może nie jest to dokładne określenie" ale wchodzi w ciemny szary.

    Pomocy - bo już sam nie wiem co o tym myśleć i jak do tego wszystkiego podejść, a chciałbym wreszcie wymienić te elementy, które nie ukrywam działają mi na nerwy - jeśli temat już gdzieś był to proszę o wybaczenie i przekierowanie, jeśli nie to z góry dzięki za odpowiedzi, podpowiedzi itd...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ADCFC639-6FAC-496E-B395-E1DB65053A57.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	59.1 KB
ID:	254616
    Ostatnio edytowane przez kisieleq ; 05-02-2019 o 19:59 Powód: dodanie zdjęcia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Z tego co znalazłem na internecie to twojej Alfy kolor to tak jak na kolorach poniżej

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tak jak piszesz, 846 to NERO JARAMA najwyższa odmiana Nero, lakier perłowy i on występował rzadziej dlatego ciężej coś dostać w tym odcieniu
    A VR 846 to NERO METALLICO czyli zwykły metalik nie wpada w brąz i szarość jak JARAMA i takich części jest trochę na rynku tym bardziej że ta odmiana występuje już od przedliftowej szóstki
    Niektóre mieszalnie rozkładają ręce bo nie wiedzą jak to wymieszać a znaleźć części w odcieniu JARAMA w zadowalającym stanie to już szczęście
    Co do oznaczeń literowych to się nie wypowiem, tak na prawdę jeśli pomalujesz coś w odcieniu VR 846 nikt może tego nie zauważyć ale Tobie nie da spokoju bo Ty o tym wiesz...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Jak zjade do domu to podjadę w jedno miejsce i zapytam się o dorobienie koloru

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Tylko jak możesz podeślij mi na priv zdjęcie naklejki z dokładnym kodem koloru

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 16V 140KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał komisarz Zobacz post
    Tak jak piszesz, 846 to NERO JARAMA najwyższa odmiana Nero, lakier perłowy i on występował rzadziej dlatego ciężej coś dostać w tym odcieniu
    A VR 846 to NERO METALLICO czyli zwykły metalik nie wpada w brąz i szarość jak JARAMA i takich części jest trochę na rynku tym bardziej że ta odmiana występuje już od przedliftowej szóstki
    Niektóre mieszalnie rozkładają ręce bo nie wiedzą jak to wymieszać a znaleźć części w odcieniu JARAMA w zadowalającym stanie to już szczęście
    Co do oznaczeń literowych to się nie wypowiem, tak na prawdę jeśli pomalujesz coś w odcieniu VR 846 nikt może tego nie zauważyć ale Tobie nie da spokoju bo Ty o tym wiesz...
    No właśnie z wymieszaniem tego lakieru też mi się wydaje że może być problem poprzedni właściciel wymienił tylne drzwi właśnie chyba na te z VR i to jest po prostu inny kolor, widać to jak na dłoni i nie trzeba być znawcą kolorów żeby to zobaczyć więc taka opcja odpada chciałbym się tym zając na wiosnę bo mnie szlak trafia jak na to patrzę ale widzę, że może być problem

    Cytat Napisał arni1020 Zobacz post
    Tylko jak możesz podeślij mi na priv zdjęcie naklejki z dokładnym kodem koloru

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
    dodałem zdjęcie z kodem do pierwszego postu

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    72

    Domyślnie

    Ok to jak będę na miejscu to podjadę u siebie i się zapytam czy są w stanie dorobić taki lakier

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDm 16V 140KM
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arni1020 Zobacz post
    Ok to jak będę na miejscu to podjadę u siebie i się zapytam czy są w stanie dorobić taki lakier

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

    Super zawsze to jakaś alternatywa choć coraz bardziej się już denerwuje tym faktem i coraz bardziej zastanawiam nad oklejeniem samochodu ale to na wiosnę będę myśleć co i jak wszystko zależy od tego co mi się uda zrobić z tym nieszczęsnym kolorem

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    oj tam panowie co wy wiecie z doborem koloru nero 601 b/b z 6 czy 8 odcieni niby ten sam kolor a moj np wpada w braz :d
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

Podobne wątki

  1. [159] [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] 159 kolory jasnej tapicerki.
    Utworzone przez Patryk95 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2018, 13:25
  2. [159] Kolory panelu deski - alfa 159
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 15:26
  3. [166] Kolory
    Utworzone przez rafal0717 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory