Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Turbo ciągnie tylko do połowy, auto rozpędza się max do 160 km/h

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Tak jak napisał Dawid89 obroty powinny nie większe niż 800 obr/min. Faktycznie wygląda to na że dostaje gdzieś lewe powietrze. Wtedy błędy nie będą wyskakiwały bo komp. zwiększy dawkę paliwa i obr. biegu jałowego aby utrzymać parametry spalania na sondzie lambda. Sprawdziłbym jeszcze układ paliwowy.

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja bym sprawdził czujnik sprzęgła - ten element co podbija obroty przy ruszaniu.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja bym sprawdził czujnik sprzęgła - ten element co podbija obroty przy ruszaniu.
    Ale z tego co piesze kolego to auto rozpędza się max do 160 km/h a na to chyba czujnik pedału sprzęgła nie ma wpływu.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkoziolek Zobacz post
    Ale z tego co piesze kolego to auto rozpędza się max do 160 km/h a na to chyba czujnik pedału sprzęgła nie ma wpływu.
    Tutaj jest mój błąd i powinienem założyć nowy wątek a nie ciągnąć tego od turbiny.
    Podpiąłem się pod temat i jak pisałem wyżej sprawa turbo została wyjaśniona i wszystko jest ok.
    Problem z rozpędzaniem do 160 km/h występował u kolegi aquas92 .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja bym sprawdził czujnik sprzęgła - ten element co podbija obroty przy ruszaniu.
    Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu już przy prawidłowych wolnych obrotach po wciśnięciu sprzęgła nie ma rekcji obrotów.
    Nawet po kilkukrotnym wciśnięciu i puszczeniu sprzęgła obroty nie wzrastają i cały czas pozostają na prawidłowym poziomie.
    Jednak wystarczy parę metrów wjazd do garażu i obroty od razu 1000-1100.

    - - - Updated - - -

    Piszesz, że ruszali ci obudowe filtra powietrza, może czegoś nie dopieli albo nie dokręcili. Trzeba te okolice dokładnie obejrzeć bo to mi wygląda jakby właśnie łapał lewe powietrze[/QUOTE]


    Miałem wymienianą kompletną obudowę filtra powietrza więc faktycznie mógł coś ASO spaprać.

    - - - Updated - - -

    Prośba do Administratora lub kogoś mogącego to zrobić.
    Mój błąd że nie założyłem osobnego wątku z wolnymi obrotami tylko ciągnąłem ten z turbo.
    Jakby się dało rozdzielić na dwa osobne wątki to byłbym wdzięczny.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    PO wizycie w ASO sprawa dalej nie rozwiązana.
    Podstawiłem Julkę i przez 2 godziny była sprawdzana.
    Przez szybę widziałem że najpierw podłączali czymś małym nie znam się wielkości bardzo dużego smartfona.
    Następnie podszedł pan z czymś większym wielkości dużego laptopa i przez następne co najmniej pół godziny
    coś tam robił. W między czasie drugi pracownik świecił latarką i zaglądał pod maską.
    Po tych dwóch godzinach podszedł do mnie kierownik z informacją że niestety ale nie udało się usunąć usterki.
    Podłączali resetowali wgrywali ustawienia i po odpaleniu silnika obroty silnika wynosiły 800 ale tylko chwilkę.
    Po parunastu - parudziesięciu sekundach pracy obroty wzrastały na 950 i tak już pozostawały.
    Aktualnie nie wiedzą w czy problem.
    Mamy się ugadać na jakiś następny termin tym razem na dłużej z ostatecznością
    pozostawiana Julki w serwisie i powrocie autem zastępczym, czego bardzo bym nie chciał.
    Wolę już 2 razy podjechać do nich mimo że mam 100 km niż brać zastępcze auto.
    Niby jest lepiej bo obroty nie są już na poziomie 1000 i więcej tylko poniżej tysiąca.
    Czym może grozić jazda z takimi wolnymi obrotami czy mogą być tego negatywne konsekwencje.
    Ostatnio edytowane przez Tada TB ; 07-03-2020 o 14:13

  6. #26
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Niczym nie grozi.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Mam zadzwonić do ASO w przyszłym tygodniu bo mają się zastanowić nad problemem.
    Jedynie jeszcze raz podjadę a jak w dalszym ciągu nie rozwiążą problemu to odpuszczam temat.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tada TB Zobacz post
    PO wizycie w ASO sprawa dalej nie rozwiązana.
    Podstawiłem Julkę i przez 2 godziny była sprawdzana.
    Przez szybę widziałem że najpierw podłączali czymś małym nie znam się wielkości bardzo dużego smartfona.
    Następnie podszedł pan z czymś większym wielkości dużego laptopa i przez następne co najmniej pół godziny
    coś tam robił. W między czasie drugi pracownik świecił latarką i zaglądał pod maską.
    Po tych dwóch godzinach podszedł do mnie kierownik z informacją że niestety ale nie udało się usunąć usterki.
    Podłączali resetowali wgrywali ustawienia i po odpaleniu silnika obroty silnika wynosiły 800 ale tylko chwilkę.
    Po parunastu - parudziesięciu sekundach pracy obroty wzrastały na 950 i tak już pozostawały.
    Aktualnie nie wiedzą w czy problem.
    Mamy się ugadać na jakiś następny termin tym razem na dłużej z ostatecznością
    pozostawiana Julki w serwisie i powrocie autem zastępczym, czego bardzo bym nie chciał.
    Wolę już 2 razy podjechać do nich mimo że mam 100 km niż brać zastępcze auto.
    Niby jest lepiej bo obroty nie są już na poziomie 1000 i więcej tylko poniżej tysiąca.
    Czym może grozić jazda z takimi wolnymi obrotami czy mogą być tego negatywne konsekwencje.
    Sprawdź ładowanie i stan akumulatora.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Sprawdź ładowanie i stan akumulatora.
    Też sprawdzili i jest ok.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Tada TB
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Opolskie
    Auto
    A.R. Giulietta
    Postów
    107

    Domyślnie

    Z racji epidemii odpuściłem temat czyli jeździłem tzn w większości prowadziła żona a ja nie zwracałem uwagi na obroty.
    W Boże Ciało trzeba było podjechać w miejsce nie znane drogowo i z powodu że żona nie chciała za bardzo jechać ja siadłem za kierą.
    Zatrzymując się chwilę bo powstał mały korek na drodze podczas opadów zauważyłem że obroty ładnie spadają poniżej 1000 obrotów.
    Następnie w piątek - niedzielę i dziś przy każdym zatrzymaniu obserwowałem wolne obroty które cały czas są na poziomie około 800 obr/min.
    Nadmienię że nic nie było robione czy też sprawdzane ot samo się naprawiło.
    Na razie jeżdżę i obserwuję co będzie dalej.
    W tej chwili jest wszystko ok.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa Romeo 159 2,4 JTDM Q4 nie rozpędza się na max na ostatnim biegu
    Utworzone przez Bartek30 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 20:19
  2. Turbo nie ciągnie 2.0 V6 TB
    Utworzone przez ŁUKASZ166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 20:55
  3. Turbo nie ciągnie pod obciążeniem
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:19
  4. Szyba opuszcza się tylko do połowy
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 18:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory