Strona 61 z 262 PierwszyPierwszy ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #601
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Nie wiem kiedy tą Teslą jechałeś, ale Tesla też nie używa GM do wyznaczania tras, tylko OpenStreetMap, który potem jest nakładany na grafiki z Google. Widać czasem, że zdarzają się rozbieżności między tłem a ścieżkami, po których "jeździ" wskaźnik na mapie.

    Generalnie w Tonale wydaje się już być wszystko tak jak powinno w roku 2022. Jeśli przy okazji liftu Giulia/Stelvio dostaną ten sam zestaw to będzie to samochód bliski ideału.

  2. #602
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A to nie wykluczam - było to parę lat temu, może mnie zmylił widok satelitarny, mea culpa.

    Dla mnie Tonale jest już za bardzo gadżeciarskie, a już na pewno bym nie chciał, żeby za podstawowe funkcje samochodu odpowiadał Android - wolę go od iOS-a, ale do telefonów można mieć spore zastrzeżenia, a i implementacja Android TV w Sony nie powala. Dodatkowo, obstawiam, że aktualizacje będą sporadyczne i przez czas jakiś, a hakerzy będą robić z samochodami różne brzydkie rzeczy. Dodatkowo, czekam na aktualizację OTA, która na przykład wprowadzi limit prędkości na terenie danego kraju, bo się władze dogadają z Googlem albo producentem samochodów. I ciach, w Niemczech nie przekroczysz 160 km/h.
    Wczoraj był reportaż w TV, jak do praktycznie każdego samochodu z dostępem bezkluczykowym można się włamać i nim odjechać w kilkanaście sekund. Ciekawe czasy nadchodzą.
    Giulia w obecnym kształcie to dla mnie mnie optymalny samochód, skoro już kupiłem, to sobie teraz mogą modyfikować, co tylko chcą .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 10-02-2022 o 15:09
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #603
    Jarzyna
    Gość

    Domyślnie

    Średnio mnie interesuje, czy w aucie będzie taka czy inna nawigacja, większości skrótów, które wymieniliście - nawet nie mam pojęcia co oznaczają. Dla mnie jest istotne, żeby to się łatwo obsługiwało, a niestety w niektórych systemach pojęcie "intuicyjność" nie występuje. jakoś dziwnie jest korelacja - im mniej przycisków - tym bardziej po.ebany sposób obsługi. Ciekawe kiedy się za to wezmą ustawodawcy, bo w tej chwili nie można rozmawiać przez telefon, a w niektórych autach, żeby dać głośniej radio wypadałoby się zatrzymać, żeby to zrobić w sposób bezpieczny.

  4. #604
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    A mnie się w Giulii to podoba, bo nie wygląda jak wieża stereo z bazarów. Brakuje mi tylko przycisku Media przełączającego z radia na USB jednym ruchem tak jak to było w Giuliettcie. Jak zmienić prosto w drugą stronę, z USB na radio już doszedłem. Większości pozostałych funkcji i tak nie używam, a już zwłaszcza głosowych. Nawet jak mam do kogoś zadzwonić, to wolę wybrać ręcznie niż głosowo, bo dla mnie to bardziej intuicyjne.

  5. #605
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarzyna Zobacz post
    ŚrCiekawe kiedy się za to wezmą ustawodawcy, bo w tej chwili nie można rozmawiać przez telefon, a w niektórych autach, żeby dać głośniej radio wypadałoby się zatrzymać, żeby to zrobić w sposób bezpieczny.
    Już się takie głosy pojawiają. Uwaga kierowcy odciągana jest od drogi. Być może milczeli, bo uwiodła ich idea samochodów sensu stricte, czyli samojazdów
    Ale na razie te próby to więcej grozy niż sensu.
    Pomijam też fakt, że te wielkie ekrany dotykowe będą non stop zapaćkane od potu z palców. Estetyka z koziej d....
    Przegięciem był panel klawiszowy w vectrze przedostatniej generacji Ale wszystko dotykowe, wraz z klimą, to odpał w drugą stronę.

    Radek, masz rację, Tonale buzuje gadżetami ale jak jeździ? Prawie się o tym nie mówi)

  6. #606
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Tonale buzuje gadżetami ale jak jeździ? Prawie się o tym nie mówi)
    Poza kierowcami testowymi nikt Tonale nie jeździł, jak ruszy produkcja i sprzedaż to dopiero będzie można "mówić".
    Zawieszenie wygląda na dużo prostsze niż w Stelvio, ciekawe jak wyszedł środek ciężkości, bo co najwyżej to będzie odróżniać Tonale od Compassa.
    Silnik spalinowy z wbudowanym silnikiem elektrycznym też będzie bardzo ciążył z przodu. Może "zrównoważy" go trochę bateria hybrydy z tyłu.

  7. #607
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zapomnij o lepszej sprzedaży Tonale niż Kia. Realia są, jakie są. Szczególnie TERAZ, kiedy auta skokowo i masakrycznie drożeją: zawsze wtedy ludzie uciekają do pewnych, sprzedawalnych marek.
    Koleś, jak czytam te twoje wypociny i przechwałki, to zbiera mi się na wymioty. Co za bzdury! Widać wiesz wszystko, w każdym wątku brylujesz, skąd masz czas całymi dniami siedzieć na forum i pouczać innych? WTF?!

    Brzmisz jak pewien koleś z tego forum co miał ksywę KRS i kłócił się tutaj, jak to KIA Stinger połknie Alfę Giulię.

    Dziś Stingera wycofali, Giulia ma się dobrze i zachwyca kolejnych kierowców.

    ps. jest też życie poza forum, a wymądrzanie się wyszło dawno z mody.

    Żeby nie było OFFTOPIC - Tonale jest ładne, dużo ładniejsze niż nowe BMW, a prawdopodobnie dostanie dużo dobrego stuffu od PSA, który robi dobrze sprzedające się SUV-y.
    Nie podoba się, nie kupujcie, ale dajcie żyć innym.

    Dżulia drajver ze wsi pod Rzeszowem,
    L.

  8. #608
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Koleś, jak czytam te twoje wypociny i przechwałki, to zbiera mi się na wymioty. Co za bzdury! Widać wiesz wszystko, w każdym wątku brylujesz, skąd masz czas całymi dniami siedzieć na forum i pouczać innych?
    L.
    Pomyliłeś chyba fora, kolego. Popisy chamstwa i prostactwa to nie tutaj. Twoje wymioty nikogo tu nie obchodzą. Wycofaj się z forum, zaniżasz poziom. Admina proszę o interwencję. Szanujmy się wzajemnie. Oborę rób na swojej wiosce.

    Wiedzy natomiast nie masz. Stingera wycofali. No ciekawe?
    https://www.kia.com/pl/modele/stinger/prezentacja/

    No to wycofali, czy ...? Odpiowiedz na to pytanie. Jeśli nie wycofali, napisz "pomyliłem się".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post

    Żeby nie było OFFTOPIC - Tonale jest ładne, dużo ładniejsze niż nowe BMW, a prawdopodobnie dostanie dużo dobrego stuffu od PSA, który robi dobrze sprzedające się SUV-y.
    Nie podoba się, nie kupujcie, ale dajcie żyć innym..
    Jest ładne, bo? Tak uważają mieszkańcy podrzeszowskich wsi?
    A co do dawania żyć innym: od tego jest chyba forum, żeby wymieniać się opiniami i dyskutować? Rozumie kolega pojęcie "dyskusja i odmienne zdania oraz opinie"?

    Chyba nie rozumie.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 10-02-2022 o 22:50

  9. #609
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Koleś, jak czytam te twoje wypociny i przechwałki, to zbiera mi się na wymioty. Co za bzdury! Widać wiesz wszystko, w każdym wątku brylujesz, skąd masz czas całymi dniami siedzieć na forum i pouczać innych? WTF?!

    Brzmisz jak pewien koleś z tego forum co miał ksywę KRS i kłócił się tutaj, jak to KIA Stinger połknie Alfę Giulię.

    Dziś Stingera wycofali, Giulia ma się dobrze i zachwyca kolejnych kierowców.

    ps. jest też życie poza forum, a wymądrzanie się wyszło dawno z mody.

    Żeby nie było OFFTOPIC - Tonale jest ładne, dużo ładniejsze niż nowe BMW, a prawdopodobnie dostanie dużo dobrego stuffu od PSA, który robi dobrze sprzedające się SUV-y.
    Nie podoba się, nie kupujcie, ale dajcie żyć innym.

    Dżulia drajver ze wsi pod Rzeszowem,
    L.
    Przecież dobrze napisał, Tonale nie osiągnie sprzedaży Kia czy innych Hyundaii czy Fiata 500. I to nie jest kwestia samochodu czy jest on dobry czy zły etc.

    Powracając do tematu zegarów, nie widziałem auta na żywo więc mogę sie mylić ale te zegary z tuby + wyświetlacz elektroniczny całkiem udana koncepcja połączenia tradycji i nowoczesności. Bardziej mi się nie podoba koncepcja takich przeszkleń ekranów jak w Mercedesie gdzie te liczniki są takimi dużymi w efekcie wyświetlaczami. Ciekawe jak na żywo.

    - - - Updated - - -

    Widzieliście produkcję jak wygląda w Pomigliano di Arco ? Bardzo mocno jest wyeliminowany czynnik ludzki. Myślę , że jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk jak nie najnowocześniejsza fabryka w Automotive. Potężnie jest dofinansowana. Naprawdę robi niesamowite wrażenie można poszukać w internecie filmów z linii produkcyjnej Tonale.

  10. #610
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Widzieliście produkcję jak wygląda w Pomigliano di Arco ? Bardzo mocno jest wyeliminowany czynnik ludzki. Myślę , że jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk jak nie najnowocześniejsza fabryka w Automotive. Potężnie jest dofinansowana. Naprawdę robi niesamowite wrażenie można poszukać w internecie filmów z linii produkcyjnej Tonale.
    To daje nadzieję na wysoką jakość wykonania. Bo czynnik ludzki pod Neapolem nie był ... hmm... silnym punktem fabryki)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory