Strona 237 z 262 PierwszyPierwszy ... 137187227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,361 do 2,370 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2361
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jakoś te 166 (?bez jaj ponad 1600kg , ok na wprost zakręt i hamowanie to nie jej rewiry) 159 Giulietty Giulie tak samo jak Tonale wciąż niczego nie objeżdżają jednak w zakrętach gdzie ktoś przypadkiem czas zmierzy, ouć...
    Nie widzę żadnego odstępstwa Tonale od poprzednich dziesięcioleci. Marketing jazda na "historii" przyjemne dla oka (wciąż je widuje na ulicach obok i jak na ten typ auta bardzo ok, tak samo jak sportwagony, mało kto potrafił kombi ładniejsze od sedanów zaprojektować i wypuścić . Alfa pug i mazda z głowy mi przychodzą , btw jakby nie SW 156 i później 159 kontynuacyjne marnie by się AR miala) i ok. Byle jeździły jak wg założeń głośnych Lexusy bezawaryjnie , to już będzie dużo , oj bardzo dużo jak na AR. A później może coś lekkiego bezpośredniego objezdzajacego konkurencję.. ech marzenia

  2. #2362
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No i gdzie masz ten potworny cieżar 1495 kg? To są z grubsza te same wagi. Mit pryska ale z mitami walka to jak z wiatrakami.... Poza tym, wyraźnie pisałem o sedanie. Nie o wagonie. Dla mnie auta w wersji kombi czy wagon nie istnieją. W zyciu takiego nie miałem i nie kupię. To sa auta o stylistyce karawanów.
    Brera, owszem, była za ciężka, to auto miało być sportowe ale nie było, to między innymi powód niskiej sprzedaży, mimo oszałamiającego dizajnu. Za to będzie cennym youngtimerem.
    Mit pryska, bo najlżejsza wersja silnikowa, czyli TBi po lifcie jest porównywalna do konkurencji?

    Zatem blisko 1800kg w 2.4 SW to również mit, a waga, na której ją ważyłem była jakaś mityczna? A może blisko 2 tony w 3.2 Q4 to też mit?

    Wiesz, nikogo nie interesuje czy dla Ciebie SW istnieje czy nie. SW było produkowane, a co więcej sprzedano go porównywalne ilości do Berliny.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie rozumiem tej twojej ironii, wyszydzania alfy 159 ale na tym forum to jakaś moda. Wasz problem. Moja 159 jest świetnie utrzymana i choć ma już 12 lat, nadal u wielu budzi ciekawe emocje. I daje frajdę z jazdy. Żaden przód mi nie wyjeżdża, może wyjeżdża pięciogarkowy 2.4 ale to nie mój problem.
    Tonale jest i przeminie. Nigdy nie wzbudzi tyle emocji ile nadal, często, wzbudza dobrze utrzymana 159.
    Ironii? Wyszydzania? Proszę Cię, wskaż mi jeden mój post, w którym wyszydzałem 159 albo po prostu przestań łgać, bo nudne się to robi.
    Ja po prostu nie mam problemu w dostrzeganiu wad tego tego samochodu i nie jestem nim (i marką) zaślepiony. Jeśli Tobie przednionapędowy Diesel, z przyśpieszeniem na poziomie 9s daje frajdę z jazdy, to fajnie, dla mnie w tym emocji nie ma żadnych.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Reasumując: bronisz samochodu, który w społecznej świadomości po prostu nie zaistniał. A ta sprzedaż, kilkanaście tysięcy sztuk w pół roku, kiedy od debiutu minęło półtora roku, to dowód, że auto nie przyjęło się na rynku.
    Odetnij Włochy i zobaczysz, dlaczego jeżdżąc po Europie napotkanie Tonale to jak spotkać w lesie na grzybach półnagą Monice Belucci.
    Reasumując, to cała AR sprzedała w pierwszej połowie 2023 roku ok. 36 tysięcy samochodów, z czego ponad 19 tysięcy to było Tonale.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nikt nie pisze o doskonałości, ale:
    1. 159 to nie jedyna Alfa, popatrz na Julkę, 156, 147, o Giulii i Stelvio nie wspomnę
    2. mimo wszystko 159 (i inne alfy) prowadziła się ponadprzeciętnie dobrze, ba, nawet taką krową jak 166 mógłbym objechać na zakrętach niejednego sedana
    Nikt nie pisze o doskonałości? Eeee, sugerujesz, że mam problem ze wzrokiem?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Natomiast 159 po prostu była (i nadal jest) pięknym autem, ponadczasowym stylistycznie i wizualnie. Doskonale się też prowadzi.
    [MENTION=788]tomaz[/MENTION] - dobrze to określiłeś - ponadprzeciętnie. Z tym się zgadzam jak na FWD tak się prowadzi. Aczkolwiek w porównaniu z 156 wypada już gorzej. 156 była znacznie bardziej zwarta i lekka w prowadzeniu, zwłaszcza w zakrętach.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Proponuję eksperyment w stylu "przejedź się 159 i przesiądź się do Golfa/Octavii/Insigni czy np. Toyoty Avensis". Może wtedy bardziej docenisz
    Jak po 10 latach jeżdżenia Alfami/Mazdą/Audi wsiadłem do 3-letniego Golfa Kombi (kolega kupował żonie) to byłem przerażony trakcją tego wozu.
    Testu nie muszę robić, 3,5 roku jeździłem 156 z SP, swoją 159 jeździłem 5 lat, w tym czasie jeszcze brat miał 3 inne 156 i Brerę. Golf i Octavia to inny segment, Insignią I gen. nie jeździłem. Natomiast z podobnych lat z segmentu D, jeździłem BMW 3, Mazdą 6, Mondeo Mk4, Lexusem IS, Laguną III czy obecnym Volvo S60. Dlatego zgadzam się - ponadprzeciętnie to właściwe określenie dla 159. Doskonale? No tu sporo brakuje.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    159 to auto dla dzisiejszych księgowych zmora: kto by się zgodził na sześć osobnych reflektorów z przodu?
    Zmora dla księgowych
    W porównaniu do klasycznych lamp - to są nadal 2 lampy przednie, a do tego elektroniki tyle samo, soczewek tyle samo, odbłyśników tyle samo. Jedynie więcej chromowanego i czarnego plastiku, ale za to sporo mniej tworzywa sztucznego na klosz.
    Prawdziwa zmora

  3. #2363
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    6 osobnych reflektorów. Nie wiedziałem że mozna to rozdzielić a jeżdżę 4 lata 159.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  4. #2364
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Ech, te dyskusje "który model Alfy zasługuje na bycie prawdziwą Alfą"

  5. #2365
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ech, te dyskusje "który model Alfy zasługuje na bycie prawdziwą Alfą"

    Od tego są trackdaye w tym te włoskie - Italian Track Day i tam można to wyjaśniać. Jest czas i kropka, nie ma dyskusji.

    W temacie 159 - mi się bardzo podobał promień skrętu i łatwość manewrowania na parkingu i duże lusterka (wszystko w odniesieniu do 156 obie SW oczywiście, bo parafrazując to co niektórzy mawiają "dla mnie sedany mogłyby nie istnieć" - bezsensowne auta, ani użytkowe (obcięty o połowę wysokości bagażnik) , ani sportowe (o co najmniej 2 miejsca i o bagażnik za dużo) , takie świnki morskie Podobało mi się też nawiązanie do wzorca sportwagona czyli 156 oczywiście

    Zdecydowanie nie podobała mi się izolacja kierowcy od auta .

    To co powyżej do czytania dla osób z dystansem , jak zwykle zresztą


    A poważnie (choć ta izolacja to niestety calkiem poważnie, ale i ten promień skrętu, manewrowanie i lusterka też naprawdę poważnie uważam za grube zalety 159! a i niezamarazjące guziki klamek,no bo nie mają guzików to nie mogą zamarzać w sumie . tzn zimą, bo latem jednak klamki 156 to przeważają nad nijakimi w 159 kurcze nigdy nie mogę do końca poważnie ) to pamiętam identyczne , ale to identyczne rozmowy z listy mailingowej (to czasy już internetu ale jeszcze nie for) IKAR'a. To samiuśko dosłownie . Tyko dotyczyło 155, 145, 75 i jeszcze jakichś pozostałych 33 i cośtam o pojedynczych z historii już wtedy)

    Alfa nie daje użytkownikom wyboru kilku nadwozi , modeli, napędów itd w jednej dziesięciolatce, więc nakładają się konflikty pokoleniowe (kiedyś to było a teraz to nie jest! ) na różnice modelowe i podejścia kolejnych zarządów, bo po prostu nie istnieje wybór.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 18-11-2023 o 22:11

  6. #2366
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wracając do Tonale - wg mnie nie można mieć pretensji, że ma napęd na przód a bazowe wersji nie mają po 200 KM, bo to standard w tej klasie. Szlag mnie jednak trafia jak czytam w testu porównawczym w "Motorze" nr 46/2023 r.
    "w dolnym zakresie obrotów 1,5 litrowa jednostka robi wrażenie ospałej i dopiero od ok. 4000 obr/min Alfa przyśpiesza bardziej zdecydowanie. Jej dwusprzęgłowa skrzynia zmienia jednak przełożenia dość spokojnie. Nie reaguje na kickdown odpowiednio szybko .."
    A teraz opis jednostki BMW X1 o zbliżonej mocy:
    " BMW udowadnia, że stosunkowo mała pojemność i żywiołowość nie muszą się wykluczać. jego 1.5 litrowy silnik ma tylko 3 cylindry. Z pewnością jednak nie ma anemicznej natury. Spontaniczne reakcje, wysokoobrotowość, niespodziewanie duża siła ciągu..."

    Ewidentnie Alfie nie poszło z bazowymi jednostkami benzynowymi w Tonale i to jest główny problem tego modelu, tym bardziej że na debiut to były jedyne silniki dostępne w ofercie.

  7. #2367
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Alfa nie daje użytkownikom wyboru kilku nadwozi , modeli, napędów itd w jednej dziesięciolatce, więc nakładają się konflikty pokoleniowe (kiedyś to było a teraz to nie jest! ) na różnice modelowe i podejścia kolejnych zarządów, bo po prostu nie istnieje wybór.
    Jest tak, jak napisałeś. Firma która sprzedawała rocznie około 200 tys aut, potem około 100 tys, teraz spadła na dno sprzedaży. Ale dzielnie bije w bębny: sprzedaż wzrosła! Łomatkobosko. Miało być 400 tysięcy ale teraz może będzie, cóż za sukces, 40 tysięcy. No ale mamy nowa filozofię: liczy się marża, nie wolumen.
    No to mamy marżę; najtańsza Giulia kosztowała ok. 130 tysięcy a teraz ok. 230 tysięcy.
    Cieszy mnie wasza marża, towarzyszu Imparato.

  8. #2368
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Giulia za 130tys ? Kiedy tak było?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  9. #2369
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ty weź się zdecyduj. Jak robili wolumeny 159-ką SW w dieslu - to źle, bo to nie ma prawa nazywać się Alfa. Jak sprzedają prawilnego sedana w benzynie 1/10 tego co dziesięć lat temu też źle. Już moja żona jest bardziej zdecydowana.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 20-11-2023 o 07:48

  10. #2370
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Giulia za 130tys ? Kiedy tak było?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Wersja business, tuż przed covidem. 131 tys.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory