Strona 233 z 262 PierwszyPierwszy ... 133183223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,321 do 2,330 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2321
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Giulia startowała od 200 KM i co? G…. Sprzedaż była słaba od danego początku. Słabsze odmiany na pewno by poprawiły statystyki.
    W Tonale problemem jest nie tyle moc silników co słabe skrzynie/brak manuala w bazowych odmianach. I oczywiście brak 2 litrowej wersji. Ta pewnie miała być w ofercie , była gotowa przecież w wersji na Stany ale żabojady ją przyblokowały, bo emisja im się nie zgadzała.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Manualna skrzynia biegów w podstawowych wersjach, do tego hybrydach to tylko niepotrzebne i dodatkowe koszty. Raz, że sens praktycznie żaden, dwa, że przy braku znaczącej różnicy w cenie, klienci takich segmentów po prostu tego nie wybierają.

    Ale to chyba dobrze, że ja przyblokowali, skoro emisja była za wysoka?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #2322
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Giulia startowała od 200 KM i co? G…. Sprzedaż była słaba od danego początku. Słabsze odmiany na pewno by poprawiły statystyki.
    W Tonale problemem jest nie tyle moc silników co słabe skrzynie/brak manuala w bazowych odmianach.
    To może AR powinna w końcu zdecydować, czy chce być premium, czy jednak nie. Bo słabsze wersje, manuale... i co, może klimę też manualną w bazowych odmianach? No premium jak cholera

    Wg mnie Giulia i Stelvio zrobiły udany krok do segmentu premium. Niestety, jak zawsze, zabrakło w Alfie konsekwencji. Zamiast pójść za ciosem i pozostać premium wypuścili Tonale, które jest takie trochę jak świnka morska - ani świnka, ani morska.
    Jak komuś nie przeszkadza silnik, to spoko, auto jest OK. Gorzej jak chciałbyś wygodne, komfortowe, śliczne i szybkie auto.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Słabsze odmiany na pewno by poprawiły statystyki.
    IMO bzdura. Tańsze odmiany by poprawiły. Jak pokazuje konkurencja tańszy nie oznacza od razu słabszy. Naprawdę uważasz, że cena Giulii / Stelvio bierze się głównie z silnika?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2323
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    To jest ten fenomen, że taki VAG potrafi mieć różnorodną ofertę silnikową, nadwoziową, modelową itp. i jeszcze niezłe ceny mimo kar za emisje CO2, a Stellantis wycina z oferty silniki ze względu na kary i normy emisji i jeszcze do tego ma mało atrakcyjne ceny.

    Efekt jest taki, że w tym wątku wpisów użytkowników Tonale jest jak na lekarstwo.

    No ale Stellantis przynajmniej wypuszcza jakieś nowe modele. FCA w ostatnim czasie przed fuzją było już praktycznie do tego niezdolne...
    Ostatnio edytowane przez Paolino ; 10-11-2023 o 08:54

  4. #2324
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paolino Zobacz post
    To jest ten fenomen, że taki VAG potrafi mieć różnorodną ofertę silnikową, nadwoziową, modelową itp. i jeszcze niezłe ceny mimo kar za emisje CO2
    Różnorodną?
    W podstawach trzycylindrowe maluchy. Większe, "normalne" silniki w drogich wersjach, gdzie klient płaci "karę".
    W Stellantis jest podobnie. VAG ma może tylko przewagę w ofercie pełnych elektryków.

  5. #2325
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Patrząc na to, że w Stellantisie są głównie PureTechy i już tylko trochę fiatowskich niedobitków, to tak, różnorodną. Ta nowa mała Alfa z Tychów też będzie na owianym złą sławą PureTechu 1.2. No jednak w głupiej Skodzie Fabii czy Kamiq obok 1.0 możesz też mieć 1.5 z czterema cylindrami. O Formentorze versus Tonale pod kątem silników nie będę już pisał, bo było wałkowane wielokrotnie.

  6. #2326
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To może AR powinna w końcu zdecydować, czy chce być premium, czy jednak nie. Bo słabsze wersje, manuale... i co, może klimę też manualną w bazowych odmianach? No premium jak cholera
    Jeśli nie potrafią dać dobrej skrzyni automatycznej manual powinien być opcją, samochód jeździłby na pewno dynamicznej bo to nie moc jest tu problemem, tylko zgranie silnika ze skrzynią. Rozumiem, że przy hybrydzie byłoby to trudne ale mogli dołożyć wersję 1.3 Turbo z manualem(z jeepa), cena by spadła o kilkanaście tysięcy a wrażenie dynamiki by było totalnie inne (dobry przykład to Giulietta TB 120KM, która jeździ bardzo przyjemnie a mocy ma mało).

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wg mnie Giulia i Stelvio zrobiły udany krok do segmentu premium. Niestety, jak zawsze, zabrakło w Alfie konsekwencji. Zamiast pójść za ciosem i pozostać premium wypuścili Tonale, które jest takie trochę jak świnka morska - ani świnka, ani morska.
    No tak, mamy już mocną Giulię i Stelvio które sprzedają się słabo, zróbmy kolejny mocny, mały i drogi samochód z napędem na tył. też nie będzie się sprzedawał ale to będzie prawdziwa Alfa !
    Wypuszczenie Tonale w takiej wersji jak jest, było logicznym posunięciem tylko napęd hybrydowy FCA nie do końca odpowiada dynamicznej naturze Alfy. Mogli ratować się wypuszczeniem wersji 2 litrowej ale polityka Stellantis odnośnie emisji jest bardzo restrykcyjna - przecież Francuzi do tej pory nie mieli żadnego silnika 2 litrowego w całym koncernie a teraz mieli by wprowadzać go do segmentu C-SUV? Never!
    Nie podoba mi się francuska polityka, że nawet marka premium Stellantis ma być jak najszybciej rentowna, bez czekania na budowę solidnej bazy do przyszłego rozwoju. Brakuje im marek premium a te które mają muszą sobie radzić same, bez nacisku na ten segment który przecież w innych koncernach generuje największe zyski. Dla mnie jest to niepojęte ale dobrze pokazuje, że Włosi mają dużo gorszą pozycję w koncernie.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    IMO bzdura. Tańsze odmiany by poprawiły. Jak pokazuje konkurencja tańszy nie oznacza od razu słabszy. Naprawdę uważasz, że cena Giulii / Stelvio bierze się głównie z silnika?
    Cena bierze się z napędu na tył ale też z drogiej skrzyni automatycznej, idealnego rozkładu mas, karbonowego wału itp. W wersji z mniejszym silnikiem mogli by dać tańszą skrzynię, olać rozkład mas i karbonowy wał. Niższa cena zrobiła by sprzedaż a prowadzenie i tak zostało by świetne. Do tego niższe kary za emisję.

  7. #2327
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Tymczasem widziałem dziś we Wrocławiu ładne Tonale niebieski, szlachetny kolor metalik, plus czarne fele i ornamentyka, w środku atrakcyjna kierowczyni)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A czy to taka wielka rynkowa porażka to się okaże na koniec roku. Póki co, w pół roku sprzedali 19 tysięcy Tonale, a przytaczane przez Ciebie Stelvio najwyższy roczny wynik w Europie osiągnęło w 2018 roku i było to nieco ponad 30 tysięcy, a obecnie od 3 lat utrzymują ok. 17 tysięcy rocznie.

    Przednionapędowa 159 z nadwagą z takimi demonami mocy jak 1.8MPI, 1.9JTDm czy 1.9JTS. Giulietta z pełną gamą małych silniczków, czy MiTo będące Fiatem Grande Punto
    Legendy, nie ma co a
    Stelvio jest na rynku już siedem lat. Zobacz na wolumeny sprzedaży w pierwszych latach i porównaj z Tonale. Może Ci się rozjaśni.
    Poza tym: Tonale weszło do salonów już półtora roku temu. W maju 2022.

    Co do Giulietty: szkoda, że nie zapamiętałeś silników 1.75 TBi 200 KM, oraz 1.4 TB 170 KM, czy 2.0 JTDM 175b KM. Auto sprzedawalo się przez 10 lat, miało niemal same pozytywne opinie, do dziś trzyma wysokie ceny na wtórym. Można? Można.

    Co do 159: szkoda, że nie zapamiętałeś silników 1.75 TBi 200 KM, 2.0 JTDM 170 KM, 2.4 JTDM 210 KM i 3.2 JTS 320 KM.
    Sprzedano blisko ĆWIERĆ MILIONA modelu 159, daj Boże takie wolumeny Tonale....
    No i auto zostało klasykiem piękna i linii sedana, do dziś wywołujące usmiech na twarzy.

  8. #2328
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Stelvio jest na rynku już siedem lat. Zobacz na wolumeny sprzedaży w pierwszych latach i porównaj z Tonale. Może Ci się rozjaśni.
    Poza tym: Tonale weszło do salonów już półtora roku temu. W maju 2022.
    Ale co ma mi się rozjaśnić, jak te wspomniane przeze mnie 30 tysięcy to właśnie wolumen z pierwszych lat, a dokładnie to drugi rok sprzedaży, z czego pierwszy cały rok na rynku w EU. Potem lecimy w dół.
    Tonale w tym samym okresie - pierwszy cały rok na rynku, sprzedało się 19 tysięcy w pół roku. Za chwilę może się okazać, że jeśli sprzedaż się utrzyma do końca roku, to osiągnie lepszy wynik niż Stelvio

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Co do Giulietty: szkoda, że nie zapamiętałeś silników 1.75 TBi 200 KM, oraz 1.4 TB 170 KM, czy 2.0 JTDM 175b KM. Auto sprzedawalo się przez 10 lat, miało niemal same pozytywne opinie, do dziś trzyma wysokie ceny na wtórym. Można? Można.
    No nie zapamiętałem, bo w Giuliettcie nigdy nie było 1,75TBi 200KM, a 235 i 240KM. Tak samo nie było 2.0JTDm 175KM, tylko 170KM. Ciężko, żebym pamiętał wymyślone przez Ciebie wersje silnikowe No i poza TBi to kolejne wersje silnikowe godne legendarnej marki, takie nie za szybkie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Co do 159: szkoda, że nie zapamiętałeś silników 1.75 TBi 200 KM, 2.0 JTDM 170 KM, 2.4 JTDM 210 KM i 3.2 JTS 320 KM.
    Sprzedano blisko ĆWIERĆ MILIONA modelu 159, daj Boże takie wolumeny Tonale....
    No i auto zostało klasykiem piękna i linii sedana, do dziś wywołujące usmiech na twarzy.
    3.2 JTS 320KM?! Wohaaa force awakens... Gdzie taką wersję sprzedawali?

    I któż Ci powiedział, że nie zapamiętałem? Dziwne rzeczy sobie dopowiadasz. Fajnie, że te wersje wymieniłeś, ale czy chociaż jedna z tych wersji osiągała setkę poniżej 7s, już nie wspominając o czasie Tonale PHEV, czy podstawowej Giuli? Chyba nie bardzo, co? Kolejno dla tego co wymieniłeś: 7,7s, 8,8s (?!), 8,3s, 7,0s. Do tego nadwaga - dla przykładu wersja z 3,2 potrafiła dobijać wagą do 2 ton, czyli więcej niż konkurencja z V8 i wyjeżdżający przód. Legendarnie

    Owszem, jeden i drugi model się sprzedawał, ale czy były jakieś spektakularne? No nie, były ładne i tańsze od konkurencji z segmentu premium. Ot, cała zagadka legendarnej marki.

  9. #2329
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Czy drobne pomyłki przy podawaniu mocy, typu 175 a nie 170 koni, to są kluczowe argumenty przeciw temu co napisałem?
    Czy też może po prostu brakuje Tobie argumentów więc się czepiasz detali, w żaden sposób nie zmieniających wymowy i sensu tego, co napisałem?
    Czy nie zauważyłęś, że sprzedażowo alfa spadła tak nisko, że niżej nie można, wiec teraz tarabany o tym, jak to wzrasta sprzedaż, to po prostu groteska?
    Dlaczego? Pamiętasz, apoczątkowany w 2014 r. warty 5 miliardów euro plan inwestycyjny, którego efektem miała być roczna sprzedaż 400 tys. aut do 2018 r?
    A ile alf sprzedano rok póżniej? 10 razy mniej. DZIESIĘĆ RAZY MNIEJ.
    A Ty się teraz podniecasz 19 tysiącami aut modelu, ktory jest na rynku od półtora roku.

    Co ty chcesz mi udowodnić? Że teraz Tonale to doskonałe auto a wszystkie poprzednie modele, które wyśmiewasz, to był szmelc?

    I o jakim Ty premium piszesz? palisz coś? od kiedy to Giulietta i 159 to były auta premium??? Zestaw ceny z realną konkurencją i wnioski twoje polecą jak domek z kart.
    Machasz danymi o przyspieszeniach: zapomniałeś o 1.75 TBi, 240 KM, tak, 240 z TCT, która osiągała 6,0 sek. Wersja 230 KM 6,8 sek. Jeśli już tak imponujesz pamięcią i czepiasz się detali.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 11-11-2023 o 00:07

  10. #2330
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czy drobne pomyłki przy podawaniu mocy, typu 175 a nie 170 koni, to są kluczowe argumenty przeciw temu co napisałem?
    Czy też może po prostu brakuje Tobie argumentów więc się czepiasz detali, w żaden sposób nie zmieniających wymowy i sensu tego, co napisałem?
    Szkoda, że zauważyłeś tylko to, że zwróciłem Ci uwagę na błędy, w podawaniu silników, a nie zauważyłeś, tego, że te modele jak to określiłeś legendarnej marki, to modele, które osiągami nie specjalnie zachwycają.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czy nie zauważyłęś, że sprzedażowo alfa spadła tak nisko, że niżej nie można, wiec teraz tarabany o tym, jak to wzrasta sprzedaż, to po prostu groteska?
    Dlaczego? Pamiętasz, apoczątkowany w 2014 r. warty 5 miliardów euro plan inwestycyjny, którego efektem miała być roczna sprzedaż 400 tys. aut do 2018 r?
    A ile alf sprzedano rok póżniej? 10 razy mniej. DZIESIĘĆ RAZY MNIEJ.
    Zauważyłem, ba nawet nie raz to w tym wątku i w innych o tym pisałem.
    Natomiast nie wiem, czy zauważyłeś, nie odnosiłem się do planów Marchione o 400 tys. aut, a do sprzedaży podobno najlepiej sprzedającego się Stelvio, czyli tego co sam narzuciłeś. Teraz skaczesz z kwiatka na kwiatek, bo jednak to Stelvio tak świetnie nie wypada?

    Tarabany o wzrostach sprzedaży? Wskaż mi, gdzie takie podnosiłem

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    A Ty się teraz podniecasz 19 tysiącami aut modelu, ktory jest na rynku od półtora roku.
    Ja się podniecam? Dziwną masz definicję podniecania się. Natomiast Ty chyba po raz kolejny nie doczytałeś ze zrozumieniem tego co napisałem - 19 tys. to sprzedaż za połowę 2023 roku. Jeszcze przed chwilą podniecałeś się Stelvio, którego w pierwszym pełnym roku sprzedaży, czyli roku 2018 sprzedano 30 tys. w EU.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Co ty chcesz mi udowodnić? Że teraz Tonale to doskonałe auto a wszystkie poprzednie modele, które wyśmiewasz, to był szmelc?
    Ja jakieś modele wyśmiewam? Że to był szmelc? Proszę Cię, przestań sobie dopowiadać swoją wersję wydarzeń, a zacznij czytać ze zrozumieniem, bo nudne się robi wieczne tłumaczenie, że to nie moje słowa, tylko Twoja projekcja ich znaczenia.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    I o jakim Ty premium piszesz? palisz coś? od kiedy to Giulietta i 159 to były auta premium??? Zestaw ceny z realną konkurencją i wnioski twoje polecą jak domek z kart.
    Machasz danymi o przyspieszeniach: zapomniałeś o 1.75 TBi, 240 KM, tak, 240 z TCT, która osiągała 6,0 sek. Wersja 230 KM 6,8 sek. Jeśli już tak imponujesz pamięcią i czepiasz się detali.
    Druga prośba - daruj sobie teksty o paleniu czegoś. To na nikim nie robi wrażenia
    Nigdzie nie napisałem, że 159 i Giulietta to było premium, nie wiem skąd taki wniosek wyciągnąłeś. Jedynie porównałem np. 159 do modeli uważanych za premium w segmencie D, czyi BMW 3 czy Audi A4. Ale jeśli chcesz je porównywać do realnej cenowo konkurencji, to potwierdzasz tylko moje słowa.
    Ta legendarna marka była wtedy konkurencją dla masówki typu Opel, Citroen czy Peugeot.

    Co do mahacniu danymi o przyśpieszeniu, to nie wiem czy znowu nie zauważyłeś, czy nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem - podawałem dane dla 159, nie Giulietty. Przy Giuliettcie napisałem jasno - poza TBi.
    Serio, nie wiem czy trollujesz, czy rzeczywiście nie czytasz tego co się do Ciebie pisze...
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 11-11-2023 o 09:51

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory