Strona 241 z 262 PierwszyPierwszy ... 141191231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,401 do 2,410 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2401
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tak, nazywają się Dodge Hornet 2.0 . ...
    I ma silnik wzdłużnie zamontowany?
    Jak nie to taki swap obejmuje inną miskę, inny dolot i wydech, połącznie ze skrzynią, z lokalizacjami turba nawet szkoda się zastanawiać.

    SE7 - można też zrobić wszystko, tylko zrobić, nie napisać . Ale jak taki swap jeżdżący zrobiłeś, to jestem pełen podziwu, bardzo poważnie bez drwin !, jak dla każdej inżyniersko-mechanicznej roboty która działa. Ja tylko w kitkary ze 3 silniki z poprzecznych na wzdłuż i motocyklowy montowałem i to NA, bez CAN'ów , eko systemów itp, i wiem ile z tym schodzi i jakie są później perypetie, ale naprawdę podziwiam jak wsadziłeś ot silnik z Giulii do Tonale i to jeździ.

  2. #2402
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ale kolega nie pisał, że chce go montować wzdłużnie. Napisał, że chce przełożyć silnik. Najwyraźniej się da i jest to rozwiązanie fabryczne - pytanie ile części trzeba przełożyć.

    Co do montowania wzdłużnie lub poprzecznie, to TS 8V siedział i w 75 wzdłużnie, a w 155 poprzecznie, podobnie było z Busso, które siedziało wzdłużnie w 75 i poprzecznie w 164 na przykład. Jak duże między nimi były różnice, już się nie interesowałem.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2403
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tak, nazywają się Dodge Hornet 2.0 . Prościej chyba byłoby kupić takiego Dodge'a i podmienić znaczki.
    No tak, Radzik trafił w sedno

  4. #2404
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ale kolega nie pisał, że chce go montować wzdłużnie. Napisał, że chce przełożyć silnik. Najwyraźniej się da i jest to rozwiązanie fabryczne - pytanie ile części trzeba przełożyć.

    Co do montowania wzdłużnie lub poprzecznie, to TS 8V siedział i w 75 wzdłużnie, a w 155 poprzecznie, podobnie było z Busso, które siedziało wzdłużnie w 75 i poprzecznie w 164 na przykład. Jak duże między nimi były różnice, już się nie interesowałem.
    Na tyle duże że nie są to powszechnie wykorzystywane (poprzeczne Busso do wzdłużnego i Rwd zastosowania ) "swapy" . Ale chętnie się dowiem bo marzy mi się w Lotuso7podobnego zastosować silnik z którejś z Vek. Po wstępnym rozeznaniu życia nie starczy na zrobienie tego i pozniej bezawaryjną deptajacą a nie promenadowa frajdę z tego. Ale jak są przykłady to poproszę o nie .
    A spr Tonale - Giulia dochodzi jeszcze więcej ot turbo , zgranie z napędami elektronika skrzyni zegarów itd.
    Oczywiście że lepiej kupić gotowe auto jeśli istnieje choćby z innym znaczkiem
    Swap znaczka i scudetto ciut łatwiej zrobić.

    W sumie.to już dawno powinna Alfa wzorem Fiata zrobić. Zapłacić Maździe za możliwość wykorzystania MX 5 skoro sami nie umieją wozu dla frajdy zrobić i opatrzyć swoim znaczkiem.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 05-01-2024 o 01:24

  5. #2405
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    W sumie.to już dawno powinna Alfa wzorem Fiata zrobić. Zapłacić Maździe za możliwość wykorzystania MX 5 skoro sami nie umieją wozu dla frajdy zrobić i opatrzyć swoim znaczkiem.
    Ale 124 Spider jakimś wielkim sukcesem rynkowym nie był... Zresztą na początku miał być Alfą.


    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #2406
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ale 124 Spider jakimś wielkim sukcesem rynkowym nie był... Zresztą na początku miał być Alfą.


    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    No cóż, większość jednak wybierała oryginał, ale od czegoś warto zacząć, najlepiej od sprawdzonych wzorców.
    4C też sukcesem rynkowym nie była, a stawiając Stelvio obok 4c chyba mało kto będzie miał wątpliwość która to te całe emozioni, cuore sportivo itd. Zresztą czemu coś miałby być _zamiast_ a nie obok, w różnorodności siła. Czemu nie może istnieć pod jednym znaczkiem Suv, crossover i lekki roadster.

  7. #2407
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ze wzdlużnego do poprzecznego, z zupelnie innym napędem, ilościąmiejsca, osprzętem, elektroniką z resztą auta, smarowania w zakrętach itp, o milionie innych spraw nie mówiąc ?
    Sam będziesz robił? Na banalnych swapach niejeden z dowiadczeniem i zapleczem warsztatowym i know how polegl, lub otrzymal produkt-czasem-kawalek-przejeżdżający ostrożnie. Są takie jeżdżące gdzieś po drogach?
    Przecież on was podpuszcza. Ani nie kupi Tonale, ani nie zrobi swapa silnika do hybrydy. Wystarczy sprawdzić nicka
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #2408
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Największym problemem Alfy Tonale jest bazowa paleta silnikowa i nie chodzi mi wcale o dostępne moce silników tylko o dynamiczne wrażenia z jazdy. Opowiem ciekawą historię - moja siostra była zmuszona szukać na szybko samochodu do 200 tyś. zł , do tej pory jeździła Lexusem NX hybrydowym prawie 200KM. Pojechała do salonu BMW, tam dali jej się przejechać X1 w full opcji elektrycznej. Samochód zrobił na niej super wrażenie ale w prawie 200tys. mieściła się tylko w doposażona wersja bazowego silnika 1.5l 136KM. Zapytała mnie o zdanie i oczywiście zaproponowałem, że chętnie pojadę z nią do Alfy, żeby zobaczyła Tonale. Niestety o Alfie nie chciała słyszeć, bo jak twierdziła w firmie zdominowanej przez mężczyzn nie dali by jej żyć, nabijając się ze stereotypów dotyczących tej marki.
    W tej sytuacji zasugerowałem, że skoro jeździ tak mocnym Lexusem to zanim kupi BMW musi zrobić jazdę też bazową wersją silnikową, żeby nie było rozczarowana. Jakie było moje zdziwienie kiedy po jeździe trzycylindrowym X1 stwierdziła, że jeździ dynamicznie i super się prowadzi a 2.5 litrowy Lexus to przy niej muł i bujający tapczan.
    Po tym przykładzie widać, że nawet niezbyt mocny samochód można tak zaprojektować żeby dawał przyjemność z jazdy. Alfa też to zawsze robiła ale w Tonale się nie udało. Być może przez francuzów którzy gnietli głównie o obniżenie emisji i włosi nie mogli poszaleć ale to tylko domysły. W każdym razie niezła wersji Pług-in to trochę mało, żeby model uznać za w pełni udany.

  9. #2409
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    N
    4C też sukcesem rynkowym nie byłar.
    Nie była bo?
    Nie zauważyłeś, że od początku produkcja była limitowana?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Największym problemem Alfy Tonale jest bazowa paleta silnikowa i nie chodzi mi wcale o dostępne moce silników tylko o dynamiczne wrażenia z jazdy. (...)
    Po tym przykładzie widać, że nawet niezbyt mocny samochód można tak zaprojektować żeby dawał przyjemność z jazdy. Alfa też to zawsze robiła ale w Tonale się nie udało. .
    O tym samym pisałem.

  10. #2410
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Największym problemem Alfy Tonale jest bazowa paleta silnikowa i nie chodzi mi wcale o dostępne moce silników tylko o dynamiczne wrażenia z jazdy. ..
    Ale niedawno pisałeś że one są na pewno bardzo dobre ... bo to Alfa. I zdaje się jacyś dziennikarze tak stwierdzali.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory