Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #2511
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    A czy ja pisałem że zastąpią zdrowy rozsądek?
    Pomogą. W takim samym stopniu jak pomagają pasy, poduszki czy ESP

  2. #2512
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie tak czytam i nasuwa mi się jedno pytanie. Obecnie chyba nie chodzi o ślepa obrona niczym Rejtan Alfy odnośnie odstawania czy braku asystentów bezpieczeństwa bo wydaje mi się, że w tej kwestii auta nie odstają, tym bardziej w autach po liftingu. Czytając to można odnieść wrażenie, że są kompletnie gołe. W przedliftowych asystent pasa ruchu był, ale nie oferował prowadzenia czyli jedynie ostrzegał akustycznie bez ingerencji w układ kierowniczy. Obecnie już to jest, dodatkowo czytanie znaków oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy (nie wiem jeszcze na jakiej zasadzie). Zatem podsumowywując:
    -asystent jazdy w korkach i ACC od zera jest (przed liftem, trzeba było trzymać kierownicę)
    -front assist jest
    -system wykrywania zmęczenia jest
    -blind spot jest (wcześniej nie ingerował w ukł. kierowniczy, ale ostrzegał, ale też był)
    -asystent wyjazdu z parkingu, monitorowanie ruchu poprzecznego jest
    -ACC z czytaniem znaków, jest
    To w sumie o co chodzi i w czym tak Alfy odstają pod tym względem?
    Brak noktowizji?? no nie jest to jeszcze chyba spopularyzowane.

    Dyskusja chyba nie bardzo jest, że koledzy niektórzy mówią, że asystenci są niepotrzebni bo Alfa ich nie ma, tylko wyrażają swoje indywidualne zdanie, do czego mają prawo, czy mają rację nie wiem. Asystenci w wielu przypadkach pomagają, Front Assist kilka razy mi pomógł uniknąć kolizji, raz uratował mi tyłek dosłownie i w przenośni kiedy wyjeżdzałem z parkingu i nie zauważyłem samochodu, ale raz w poprzednim samochodzie, gdzie była ingerencja w kierownicę, raz przypieprzyłbym w koparkę, na przebudowie bo usilnie chciał jechać po pasach i naprawdę musiałem się siłować z kierownicą, żeby nie przywalić w koparkę, więc tutaj mi bardziej zaszkodził niż pomógł, ogólnie jak chcesz ominąć coś awaryjnie bez kierunkowskazu to lipa, bo się siłujesz. Wydaje mi się, że interpretacja tego, że krytykują to bo Alfa ich nie ma jest nieprawdą, bo twierdzę, że Alfa w tej kwestii wcale nie odstaję, chyba że się mylę to mnie poprawcie
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 18-12-2019 o 10:30

  3. #2513
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jest spoko, trzeba tylko pamiętać o kierunkach
    Ciekawe, czy w BMW można to rozłączyć .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #2514
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To w sumie o co chodzi i w czym tak Alfy odstają pod tym względem?
    O to że niektórzy muszą mieć zawsze rację i będą zakrzywiać rzeczywistość, żeby tylko tego dowieść. Psychologia, ego i tp sprawy.

    Przecież, to co istotne, to co się sprawdza, jest w nowych Alfach i te auta wcale nie odstają pod względem wyposażenia. Bardzo dobrze, że punktujesz takie wypowiedzi konkretnymi argumentami.

    Naprawdę, ktoś kto się nie zagłębi w stan faktyczny, po przeczytaniu tego wszystkiego, będzie bardziej skłonny zrezygnować z zakupu nowej Alfy. Nie rozumiem, jak to co jest zamieszczane w tym temacie ma się do choćby nazwy tego forum. Naprawdę jestem ciekaw, czy inne fora mają takie fenomeny. Może zarejestrujmy się np. na forum BMW, VW, Renault, Toyoty, Lexusa zacznijmy wypisywać negatywne uwagi, nie do końca zgodne z prawdą i zobaczmy co się stanie
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 18-12-2019 o 10:40
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #2515
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    W przedliftowych asystent pasa ruchu był, ale nie oferował prowadzenia czyli jedynie ostrzegał akustycznie bez ingerencji w układ kierowniczy. Obecnie już to jest, dodatkowo czytanie znaków oraz system wykrywania zmęczenia kierowcy
    Zgadza się sporą część tych niepotrzebnych asystentow i zbędnych systemów inforozrywki FCA wprowadza do MY2020 bo zaczynają rozumieć, że samo prowadzenie to nie wszystko i klienta premium trzeba jakoś przyciągnąć nowoczesnością więc robią coś o czym dyskutujemy tu od kilku miesięcy. Jest to bardzo dobrym krokiem bo trwanie w motoryzacyjnym średniowieczu ku uciesze garstki "fanów klasyków" jak widać nie przynosi zbytnich zysków. Myślę, że gdyby taka Giulia byla oferowana od początku mogła by odebrać wiecej klientów wielkiej trójcy teraz jedyne co da to ograniczenie dalszego spadku sprzedaży.

  6. #2516
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    [MENTION=71461]alfist[/MENTION], [MENTION=8204]Quadrifoglio156[/MENTION] - wy należycie chyba do ludzi ....
    Komuś ulżyło. Cieszę się. Już teraz wiem kim jestem i do jakich ludzi należę.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 18-12-2019 o 11:49
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  7. #2517
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Giulia byla oferowana od początku mogła by odebrać wiecej klientów wielkiej trójcy teraz jedyne co da to ograniczenie dalszego spadku sprzedaży.
    Zgoda, z resztą już nie raz pisałem, że według mnie powinny być tak wyposażone od początku, wtedy mogły być odebrane lepiej i w każdym prawie teście nie było by poruszane i wytykane, że fajnie, ale mogliby to poprawić bo odstaje

  8. #2518
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zgadza się sporą część tych niepotrzebnych asystentow i zbędnych systemów inforozrywki FCA wprowadza do MY2020 bo zaczynają rozumieć, że samo prowadzenie to nie wszystko i klienta premium trzeba jakoś przyciągnąć nowoczesnością więc robią coś o czym dyskutujemy tu od kilku miesięcy. Jest to bardzo dobrym krokiem bo trwanie w motoryzacyjnym średniowieczu ku uciesze garstki "fanów klasyków" jak widać nie przynosi zbytnich zysków. Myślę, że gdyby taka Giulia byla oferowana od początku mogła by odebrać wiecej klientów wielkiej trójcy teraz jedyne co da to ograniczenie dalszego spadku sprzedaży.
    Eureca!
    Poza tym z punktu widzenia Tesli to Ty tkwisz w motoryzacyjnym średniowieczu, nie sądzisz?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #2519
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Owszem ale nie hejtuje tesli tylko dlatego, że jej nie mam, a wręcz przeciwnie wklejalem kilka stron wstecz ciekawy filmik odnosnie Tesli model 3 vs. Giulia Q

  10. #2520
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ważne, że w nowym Passacie są te wszystkie fajne elektroniczne bajery:
    https://spidersweb.pl/autoblog/vw-pa...nt-test-losia/

    No i wiadomo, niemieckie takie precyzyjne prowadzenie, nie to co francuskie miękkie kanapy xD.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 18-12-2019 o 12:46
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory