Strona 422 z 445 PierwszyPierwszy ... 322372412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,211 do 4,220 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4211
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Dlatego pytam prowokacyjnie.
    166 w kombi to by była jeszcze większa katastrofa.
    Ja mam wrażenie, że mówiąc "kombi" większość ma przed oczami Passata w kombiaku. A wiemy przecież, że Włochów stać na dużo więcej. I o to dużo więcej by chodziło w kontekście Giulii
    Niemcy odkopali nazwę shooting brake i lansują ją chyba najbardziej w Mercedesach.
    A w AR brakuje mi takiego Sport Wagona żeby szczęki spadły ludziom. I to IMO by nakręciło sprzedaż, ale to tylko moje skromne zdanie

    Abstrahując już od samej 159 - skoro wolisz sedany, to fajnie, bo masz do wyboru takie nadwozie. Nie odmawiaj jednak tym, co lubią kombi (a nie koniecznie SUVy), żeby też mieli ten wybór.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #4212
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    No tak.
    Tylko to, że się ktoś nie wypowiedział - to nic nie znaczy.
    Poza tym - chyba poprzeczka nie byla zbyt wysoko zawieszona ; ) - a proporcje sprzedaży SW vs sedan chyba komentują się same.
    Ech. A gdzie są te proporcje? Podałem Ci ilość samochodów modelu Alfa 159 SW vs Sedan na olx. Cytat:

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Niestety nie znalazłem danych sprzedaży dla tych aut z podziałem na wersje nadwozia. Rynek wtórny w Polsce: na ten moment na Olx jest 146 sedanów oraz 284 kombi Alfy Romeo 159.
    Ta proporcja sama się komentuje. Ale Ty piszesz takie rzeczy jak wyżej. Nie wiem czy na podstawie aut używanych stwierdzasz, że spora większość ludzi jednak woli SW, czym zaprzeczasz sam sobie czy też miałeś na myśli odwrotny trend?
    Jeśli tak to zapewne dotarłeś do oficjalnych statystyk sprzedaży nowych aut i tam sedan bije SW na głowę?

    Bo jeśli nie to brak mi słów, serio
    Z resztą już kilka osób Cię o to pytało, prosiło o wyjaśnienie tej wypowiedzi, ale nie raczyłeś się odnieść.

  3. #4213
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A w AR brakuje mi takiego Sport Wagona żeby szczęki spadły ludziom. I to IMO by nakręciło sprzedaż, ale to tylko moje skromne zdanie
    Mam identyczne zdanie w tym temacie
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4214
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Abstrahując już od samej 159 - skoro wolisz sedany, to fajnie, bo masz do wyboru takie nadwozie. Nie odmawiaj jednak tym, co lubią kombi (a nie koniecznie SUVy), żeby też mieli ten wybór.
    ... no, ale przecież nikomu niczego nie odmawiam.
    Przecież nie jestem na pozycji, żeby komuś mówić co ma robić ze swoimi pieniędzmi i jakie samochody kupować.

    Jedynie grzecznie przedstawiłem swój punkt widzenia - osobiście nie cierpię nadwozia kombi w samochodach osobowych (można powiedzieć, ze nawet mam alergię) - tylko tyle.
    I ciekawiło mnie, czy są ludzie, którzy wybierają nadwozie kombi dlatego, że im się bardziej podoba, a nie ze względów czysto użytkowych.
    I tyle.

  5. #4215
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    I ciekawiło mnie, czy są ludzie, którzy wybierają nadwozie kombi dlatego, że im się bardziej podoba, a nie ze względów czysto użytkowych.
    IMHO nadwozie typu kombi idealnie nadaje się na karawan
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #4216
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    IMHO nadwozie typu kombi idealnie nadaje się na karawan
    Dlatego trochę mi żal tych co tak nie cierpią, bo w końcu i tak pojedziecie
    I nawet nie będzie jak zaprotestować
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #4217
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dlatego trochę mi żal tych co tak nie cierpią, bo w końcu i tak pojedziecie
    I nawet nie będzie jak zaprotestować
    Zgadza się.
    ... tylko wtedy będzie mi już wszystko jedno.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Ech. A gdzie są te proporcje? Podałem Ci ilość samochodów modelu Alfa 159 SW vs Sedan na olx. Cytat:
    Swoje stwierdzenie oparłem na tych danych:

    156 saloon - 331 686 szt.
    156 Sportwagon - 33 800 szt.

    źródło (alfetta.pl/modelli/)

    To dotyczyło AR 156. Dla 159 takich danych nie widziałem (może ktoś gdzieś się dokopał do takich - to chętnie spojrzę).

    Użyłem tych danych, bo ktoś się do nich odwołał w odpowiedzi na to co napisałem o SW.
    Patrzę na to jeszcze raz i widze, że nie można ich użyc w tym kontekście, bo dane tam sawierają sprzedaż jedynie do 2000r. - a okazuje się, że 156 SW wprowadzono, dopiero, właśnie w tym roku.

    Więc OK - użyjmy danyc z otomoto na temat 159 - bez sprawdzania - przyjmuję, że 159 SW jest do kupienia więcej niż sedana....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Ta proporcja sama się komentuje. Ale Ty piszesz takie rzeczy jak wyżej. Nie wiem czy na podstawie aut używanych stwierdzasz, że spora większość ludzi jednak woli SW, czym zaprzeczasz sam sobie czy też miałeś na myśli odwrotny trend?
    Jeśli tak to zapewne dotarłeś do oficjalnych statystyk sprzedaży nowych aut i tam sedan bije SW na głowę?

    Bo jeśli nie to brak mi słów, serio
    Z resztą już kilka osób Cię o to pytało, prosiło o wyjaśnienie tej wypowiedzi, ale nie raczyłeś się odnieść.
    Nie raczyłem, bo mogłem przeoczyć/nie mieć czasu - ale OK.

    Więc tak - zacznijmy od tego, że nie jestem właściwą osobą do tego typu odpowiedzi - nie twierdzę, że SW sprzedaje się więcej lub mniej niż sedanów. W zasadzie jest mi to zupełnie OBOJĘTNE.

    Mnie interesowało JEDYNIE ilu kupujących wybrało SW, bo uznaje je ZA ŁADNIEJSZE NIŻ sedana i to jest dla nich priorytet nr 1, czyli nie powstrzymała by go przed zakupem np. słabsza funkcjonalność (co słabo można sobie wyobrażać, ale jak się okazuje np. 156 SW ma mniejszą pojemnosc bagażnika w standardowych warunkach).

    Tak więc - z perspektywy powyższego pytania, NIE MA SENSU poszukiwanie proporcji sprzedanych SW vs Sedan, bo to nie prowadzi do odpowiedzi na stawiane pytanie. Nawet gdyby posiadaczy SW było 100 x więcej niż sedanów - pytanie jest takie dla ilu posiadaczy "ładność" SW była powodem do zakupu SW, a nie sedana ....

    No i co się okazało?
    Znalazło się zaledwie kilku posiadaczy SW, którzy twierdzą, że kupili SW, bo jest z ich perspektywy ładniejsze. No i OK.
    Tylko co to oznacza, szczególnie w kontekście danych z OLX, ktre podałeś?

    TRAGEDIĘ - jeżeli proporcja posiadaczy 159 SW jest taka jak na OLX i tylko kilku powiedziało, że wg. nich SW jest ładniesze.

    Chcesz powiedzieć, że WIĘKSZOŚĆ kupujących 159 SW kupiło tę wersję nadowzia, bo jest ładniesze i to był główny powód ich wyboru, a nie fakt lepszej (bezsprzecznie) funkcjonalności??
    Tak twierdzisz??
    Jeżeli tak - to chętnie wysłucham "dowodu". Zamieniam sie w słuch.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    IMHO nadwozie typu kombi idealnie nadaje się na karawan
    No mógłbym pod tym się podpisać.

  8. #4218
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Na karawan alfa się pany nie nadaje. Tam musi być próg tak nisko jak w vagach, Audi, na równo z podłogą.
    IRC - co do funkcjonalności jeszcze. Widzisz, nawet z rozłożonymi fotelami szału nie ma w 159 konkretnie z jednego względu - to co napisałem powyżej. W alfie próg załadunkowy jest zdecydowanie za wysoko, kolega z pracy ma A4 B8 w kombiaku, bagaznik równo z podłogą, no poezja. Druga sprawa to pomijając ten nieszczęsny próg, otwór też jest zdecydowanie mniejszy niż u konkurencji, weźmy dla porównania np. Volvo, żeby nie było że ja tylko o vagach. Co z tego, że bagaznik dość duży jak nie włożysz nic specjalnie dużego przez niego. (i nie mam tu na myśli od razu np pralki, bo IMO osobówki nie do tego służą).
    Więc wierz mi lub nie, ale naprawdę kupiłem SW ze względu na bryłę, a do tej pory bagaznik nie był nigdy więcej jak do połowy załadowany [emoji16]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  9. #4219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Więc wierz mi lub nie, ale naprawdę kupiłem SW ze względu na bryłę
    Ależ przecież Ci wierzę!!
    Czemu mam nie wierzyć?

    Pytanie, jest ciągle takie samo - czy większość posiadaczy kupiło SW "ze względu na bryłę"?

    Rozumiem pewne wady SW - no nie jest to idealne ("prawdziwe"?) kombi - ale chyba jakieś zalety kombi chyba ma? (ja się nie znam )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Na karawan alfa się pany nie nadaje.
    No - ale jakbym miał wybierać na w taką podróż i byłoby pytanie: Alfa SW albo jakiś inny samochód - to chyba jasne, że Alfa. Może być nawet diesel.

  10. #4220
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    To i ja dołączam do osób które kupiły 159 SW ze względu na wygląd. A dlatego, że tył jest bardziej masywny i widziałem na zlotach porobione sedany i kombi i w pełni świadomie dokonałem wyboru. A teraz przynajmniej rower na szybko mogę wrzucić, czy narty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220413_134838_resized_20220415_092458628.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	74.5 KB
ID:	283503

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory