Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1361
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    już przeniesione,
    a za pół roku albo dwa lata, będą pytania czy ktoś ma cennik z tego lub tamtego roku, takie same jak są w wątkach dot. innych modeli. będzie jak znalazł.

    PS. wsiadłem do stojącej w ADFie G.veloce i pachniała delikatnie mówiąc nieświeżo, w sensie nie nowym autem, tylko trochę jak z piwnicy.
    Zastanawiam się czy to jakies nowe "ekologiczne" materiały wnętrz? Stała z zamkniętymi oknami, to może od miesiaca nikt do niej nie zajrzał i nie wywietrzyła się.
    Przebieg 16km.

  2. #1362
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiluk Zobacz post
    już przeniesione,
    a za pół roku albo dwa lata, będą pytania czy ktoś ma cennik z tego lub tamtego roku, takie same jak są w wątkach dot. innych modeli. będzie jak znalazł.
    dokładnie tak, po to założyłem tamte wątki - mają pomóc np przy kupowaniu kiedyś używek, sprawdzaniu opcji jakie powinny iść w parze z czymś innym itp - w ogłoszeniach (nawet dealerów) często są błędy (choć w cennikach też, szczególnie na początku i po grubych zmianach jak teraz z liftem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1363
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dokładnie tak, po to założyłem tamte wątki - mają pomóc np przy kupowaniu kiedyś używek, sprawdzaniu opcji jakie powinny iść w parze z czymś innym itp - w ogłoszeniach (nawet dealerów) często są błędy (choć w cennikach też, szczególnie na początku i po grubych zmianach jak teraz z liftem)
    Absolutnie zrozumiałe, ale chodzi o to, że kolega chwalił się że dostał cennik od dealera:

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kiluk Zobacz post
    po wycieczce do ADFu zostawię tutaj coś dla potomności

    edit: przeniesiono.
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...atalogi-2.html
    w sytuacji, gdy cenniki są na stronie.
    Niemniej dziękuję za pomysł z archiwizacją, przyda się.

  4. #1364
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    nie każdy wie że są na stronie, czasem na stronie są starsze niż te które już dostał dealer albo są w innej lokalizacji (FCA Polska ma 2 lokalizacje i różnie z updatowaniem jednej albo drugiej). doceń że mu się chciało podzielić, większość się nie odezwie nawet, nie mówiąc o trudzie wrzucenia na forum.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1365
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Absolutnie zrozumiałe, ale chodzi o to, że kolega chwalił się że dostał cennik od dealera:

    - - - Updated - - -



    w sytuacji, gdy cenniki są na stronie.
    Niemniej dziękuję za pomysł z archiwizacją, przyda się.
    Doceniłem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kiluk Zobacz post
    już przeniesione,
    a za pół roku albo dwa lata, będą pytania czy ktoś ma cennik z tego lub tamtego roku, takie same jak są w wątkach dot. innych modeli. będzie jak znalazł.

    PS. wsiadłem do stojącej w ADFie G.veloce i pachniała delikatnie mówiąc nieświeżo, w sensie nie nowym autem, tylko trochę jak z piwnicy.
    Zastanawiam się czy to jakies nowe "ekologiczne" materiały wnętrz? Stała z zamkniętymi oknami, to może od miesiaca nikt do niej nie zajrzał i nie wywietrzyła się.
    Przebieg 16km.
    Gdyby to było świeżosprowadzone to pomyślałbym, że to jakaś substancja odkażająca... Swoją drogą czy fabryka AR została zamknięta w związku z epidemią?

  6. #1366
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    19

    Domyślnie

    Czytałem na clubalfa.it ze w marcu i kwietniu fabryka w Cassino planuje pracować normalnie.

    Panowie, mam pytanie odnośnie cennika My2020. Czy wie ktoś czym jest opcja 4SM - światła projektowe w technologii LED dla wersji diesel? Czy chodzi o dodatkowe światła przeciwmgłowe? Co oznacza światła projektowe?

  7. #1367
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Treścią nie różnią się chyba niczym, natomiast ten pdf od kiluka jest jako obraz, bez możliwości wyszukiwania
    Znalazłem

    W danych technicznych silnikowych, które wrzucałem - strona 14: 2.0 TURBO 280KM AT8 Q4 jest silnik V6, na stronie www jest 4 L.
    Ale się cwaniaki zabezpieczyli "Dane w niniejszym cenniku mają charakter orientacyjny..."

  8. #1368
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiluk Zobacz post
    Znalazłem

    W danych technicznych silnikowych, które wrzucałem - strona 14: 2.0 TURBO 280KM AT8 Q4 jest silnik V6, na stronie www jest 4 L.
    Ale się cwaniaki zabezpieczyli "Dane w niniejszym cenniku mają charakter orientacyjny..."
    Hehe dzięki gościu Powinieneś za to wygrać nowe auto

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zupi Zobacz post
    Czytałem na clubalfa.it ze w marcu i kwietniu fabryka w Cassino planuje pracować normalnie.

    Panowie, mam pytanie odnośnie cennika My2020. Czy wie ktoś czym jest opcja 4SM - światła projektowe w technologii LED dla wersji diesel? Czy chodzi o dodatkowe światła przeciwmgłowe? Co oznacza światła projektowe?
    Według mnie - skoro lampy w Stelvio to zawsze biksenon 35W (poza wersją Stelvio nie rozumiem cennika jakie są światła, ale na pewno nie mijania LED ) - te światła projektowe po prostu diodowe przednie światła przeciwmgłowe, które tak sobie nazwali.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zupi Zobacz post
    Czytałem na clubalfa.it ze w marcu i kwietniu fabryka w Cassino planuje pracować normalnie.
    Wszystko to co zostało przez nas powiedziane tu na forum o "wspaniałej" pracy (podejście do klienta, brak konfiguratora itp) ludzi odpowiedzialnych za sprzedaż Alfy - ma bezlitosne odzwierciedlenie w danych podanych na tej stronie:
    https://www.clubalfa.it/146940-alfa-...ad-inizio-2020
    i na tej:
    https://www.clubalfa.it/146297-alfa-...stop-ad-aprile
    Ostatnio edytowane przez Mix ; 09-03-2020 o 20:01

  9. #1369
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Według mnie - skoro lampy w Stelvio to zawsze biksenon 35W (poza wersją Stelvio nie rozumiem cennika jakie są światła, ale na pewno nie mijania LED ) - te światła projektowe po prostu diodowe przednie światła przeciwmgłowe, które tak sobie nazwali.
    Tak to lampy przeciwmgielne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stelvio_lampy_pm.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	40.2 KB
ID:	266787


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  10. #1370
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki panowie. Pozwólcie, że dopytam o coś jeszcze.

    Wg mojego rekonesansu jeśli w samochodzie jest 6.st. elektr. regulacja to dostajemy pamięć położenia siedziska góra/dół oraz przód/tył a także kąt nachylenia oparcia fotela dla 3 kierowców. Podobno pamiętane jest też ustawienie lusterek zewnętrznych. Potwierdzicie? Nie wiem też czy elektryczne ustawienie kąta nachylenia siedziska jest standardem przy 6.st. elektr. regulacji. Ktoś wie? Dodatkowo chcę zapytać czym jest opcja JT2 - 8 stopniowa elektryczna regulacja fotela kierowcy z pamięcią ustawień? Czy jest to pamięć kąta nachylenia siedziska czy pamięć ustawienia podparcia lędźwi?

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory