Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Porównanie klas

  1. #1
    Thomas
    Gość

    Domyślnie Porównanie klas

    Cześć wszystkim większośc z was mnie nie zna ale pisałem na tym forum jeszcze w tamtym roku we wrześniu jak nie wcześniej także : TUTI , Radek155 Deavitt czy Wiliamdrake napewno mnie pamiętają . Mianowicie zainteresowały mnie inne fora motoryzacyjne zwłaszcza BMW tam niektórzy opluli Alfę Romeo tak że nawet św Łukasz z desperacji zaczął by ostro pić .
    Ale tak jak sami piszą nie są pewni tego czym jeżdżą . Mówią że kochają BMW a za chwilę rozszyfrowują BMW jako Bryka młodzieży wszechpolskiej albo Burak Ma Wozidło jacyś dziwni są mało tego opluli naszą ukochaną markę za to że auta AR się strasznie psują (już nie będę pisał a tym kawale dlaczego właścieciele alf nie pozdrawiają się podczas mijania w drodze , bo widzieli się już rano wiadomo gdzie - aż nie dobrze się robi ) a za chwilę sami piszą o morzu usterek w swoich ,,betach " . Jak myślicie czy auta AR dorównują klasą ,,Betom " ?? czy może je nawet przewyższają . A może AR jest bardziej tylko stylowa niż AUDI czyli trochę lepszy VW Podnieście mnie na duchu , bo potym co przeczytałem na tamtym forum ręcę opadły

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    BMW niewątpliwie długotrwałe w silniku ale postaw koło mojej Alfy 1.8 8v Sportowego "is'a" 140 koni na drugim biegu nie wiem gdzie jest (znam z własnego doświadczenia) rozsiądź sie w e-36 a usiądź w wysłużonej 155 jak krzesło do sofy idąc dalej kupuj części do Alfy a kupuj do be e my (B-ędziesz M-iał W-ydatki) a w sumie na koniec podjedź na parking pod Tesco idąc do sklepu mijasz około 10 BMW a zastanów sie czy widziałeś jakąś Alfe?
    i o to chyba najbardziej chodzi Alfa to nie samochód dla byle kogo to swego rodzaju wyróżnienie indywidualność.....



    Jedyny minus to może jakość wykończenia ale przemilczmy to :wink:
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    masz kompleksy - tuszujesz je krytykujac.
    a slyszalem jeszcze inne rozszufrowanie skrotu: Bydle Wyklepane Mlotkiem

  4. #4
    Thomas
    Gość

    Domyślnie

    Aj sami poczytajcie i oceńcie http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2575

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Napewno nowe BMW mają charakter i nie należy ich lekceważyć oraz podśmiewać się z ich aut. W końcu filozofia marki BMW jest podobna do Alfy - auta ze sportowym zacięciem. Tylko problem jest taki że BMW wychodzi to lepiej niż ostatnio Alfie... ;//

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jedno, bo wszyscy narzekają że alfy się tak psują.
    A wchodząc na nasze forum i zaglądając w sprawy techniczne to tak naprawde stosunkowo mało piszemy o tym że coś sie zepsuło, a jak już nawet coś siadło to ludzie piszą o tym na forum bo zazwyczaj jest to jakaś błachostka i można samemu naprawić to w zaciszu garażu.
    A wchodząc na inne fora to co drugi post jest taki że mam problem z tym albo znów mi coś wysiadło, więc o co tu biega?
    Oczywiście można sie też przyczepić do ilości użytkowników forów np na naszym jest zarejestrowanych około 600 osób a na innym może być nawet od 3 do 5 razy tyle, może dlatego tych postów odnośnie usterek mają więcej?
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  7. #7
    wisiol
    Gość

    Domyślnie

    Ja przed AR miałem BMW 316 i nie mogę powiedzieć że nie był awaryjny. Przy 150 tyś pękła mi głowica co raczej nie napawa optymizmem. Trzeba było sprzedać i tak stałem się posiadaczem AR

  8. #8
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem, ja bym do bety nie wsiadl.
    image marki psuje wszystko. Wystarczy, ze mam karczycho i czasem nosze dres Po co mi jeszcze BMW?

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a moim zdaniem najlepiej spojrzec na osiągniecia w sporcie włochów i przedstawicieli bawarskiej marki, tutaj wychodzi konfrontacja najlepiej, przypominają mi sie czasy 155 na torach

    ale niestety patrząc w obecnych czasach obiektywnie nowe alfy osiągami nie zachwycają - przykład diesla w trojce ktory na starcie ma 280 kucy w alfie niestety mozemy sobie takiego motoru poszukac, ale mam nadzieje ze to sie zmieni w niedlugim czasie i alfa znowu bedzie miala najmocniejsze silniki w swojej klasie!!!

  10. #10
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Thomas :

    http://fierglu.blog.interia.pl/?id=930501 pisałem już o tym
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

Podobne wątki

  1. AR 156 2.5V6 vs. AR GT 3.2V6 porównanie subiektywne
    Utworzone przez StormRider w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 16:36
  2. porównanie 155 vs. 156 ?
    Utworzone przez boorek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 22:38
  3. Porównanie 164 i 166
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 21:03
  4. Porównanie
    Utworzone przez Leszek K w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory