Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [155] Nowe głośniki

  1. #1
    lukasjed
    Gość

    Domyślnie [155] Nowe głośniki

    Witam
    Zastanawiałem się, czy nie włożyć na tylną półkę jakichś głośników niskotonowych, bo mam tylko z przodu seryjne papierówki (jeden trochę rozdarty), ale czytałem na forum, że lepiej zainwestować w nagłośnienie z przodu. Kupiłem w tym tygodniu radio CD/MP3 Blaupunkt Calgary MP36 (4x45W) i chciałbym wymienić przednie głośniki spod szyby na coś lepszego, mocniejszego, z głębszym basem i za niewielkie pieniądze (koszt imprezy do 130 złotych, bo miałem na ten cel 300 złotych, z czego 170 wsiąkło w radio, ale się opłacało ). Ktoś może wymieniał te głośniczki, albo wie, jakie będą najlepiej pasować? Wiem, że lepiej byłoby wytłumić drzwi i wstawić w nie coś mocnego, ale fundusze mam ograniczone a i samochód nie mój tylko ojca Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    za 130zl nie uslyszysz niestety zadnej roznicy. kup co Ci sie uda za te pieniadze. o basie zapomnij. lepiej poczekaj i dozbieraj tak do 350, 100 na wytlumienie i 250 na zestaw.

  3. #3
    ViP Pirat drogowy Avatar szamacz
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GT 1.9 jtd
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    za 130zl nie uslyszysz niestety zadnej roznicy...
    I tutaj się nie zgodze, w tej cenie możesz dostać sporo głośników mniej renomowanych firm, które grają o wiele lepiej niż 20 letnie papierowce made by alfa. Proponuje głośniki Boshmana, są nie drogie a grają lepiej niż fabryczne i jeśli chodzi o bass zauważysz znaczącą różnicę, zwłaszcza jeśli wymieniłeś radio
    pozdro
    To co się liczy w życiu to szybkie dziewczyny i piękne samochody...

    AR 156 2.0 TS - była i jest dalej w rodzinie
    AR GT 1.9 jtd powered by Rperformance

  4. #4
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Ale nie o to mi chodzilo. chodzilo mi o to ze jak beda na polce glosniki za 130zl to wszystkie zagraja lepiej od seryjnych ale wsyzstkie beda grac tak samo, wiec mozna wybrac takie ktorego maskownice beda pasowac itp

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    najpierw załóż komplet na drzwi, polcam phonocar z niższej półki a też przyzwoite. Później zmień syki i wytłum drzwi. Jak to wszystko zrobisz i wydasz te 130zł dodatkowo, wtedy włacz muzykę i się zastanów czy nadal warto montowac na tylna półkę coś do grania.

    Jesli nadal cię ineteresuje coś w półkę to użyj szukajki. Nie raz już to było !

  6. #6
    lukasjed
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy, ja nie chcę montować głośników w tylnej półce, tylko pod szybą z przodu i chciałbym się dowiedzieć, jakie najlepiej wybrać. Ktoś tu polecał Phonocar, na Allegro znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item701272361_...ys_gratis.html
    10mm, bo większe we wnęki po papierówkach niestety się nie zmieszczą. Czy to dobry wybór czy może lepiej kupić te: http://www.allegro.pl/item691287265_...rowa_gorn.html
    Chyba, że ktoś ma ciekawsze propozycje Nie jestem strasznym audiofilem, ale nie lubię jak zamiast czystego dudnienia mam "pierdzenie" papierowych membran. W tym roku nie zamierzam robić nic więcej jeśli chodzi o audio, może w przyszłym roku wytłumię jeszcze drzwi.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item695477526_...24_m_k_ce.html
    stosunek jakości do ceny = rewelacja (miałem w sumie 5 głośników magnata)


    http://www.allegro.pl/item701272361_...ys_gratis.html
    wnioskując po parametrach mogą być całkiem przyzwoite
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    inowrocław
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ja miałem w swojej 155 z tyłu zestaw boschmann a w konsoli 10mm głośniki również tej firmy z gwizdkami oraz suba w bagażniku.Powiem szczerze że było to niezłe rozwiązanie ponieważ przednie głośniczki dobrze grały w wysokim i średnim paśmie, a cały tył dopełniał resztę basem.Niektórzy co prawda do wynalazków typu Boschmann mają uprzedzenie, ale takie rozwiązanie zadawalało mnie w zupełności.W obecnym aucie mam zestaw w drzwiach ( co prawda nie wygłuszonych)+ gwizdki i suba z tyłu i powiem szczerze gra "to" mizernie.
    karolkos

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    inowrocław
    Postów
    19

    Domyślnie

    Ja miałem w swojej 155 z tyłu zestaw boschmann a w konsoli 10mm głośniki również tej firmy z gwizdkami oraz suba w bagażniku.Powiem szczerze że było to niezłe rozwiązanie ponieważ przednie głośniczki dobrze grały w wysokim i średnim paśmie, a cały tył dopełniał resztę basem.Niektórzy co prawda do wynalazków typu Boschmann mają uprzedzenie, ale takie rozwiązanie zadawalało mnie w zupełności.W obecnym aucie mam zestaw w drzwiach ( co prawda nie wygłuszonych)+ gwizdki i suba z tyłu i powiem szczerze gra "to" mizernie.
    karolkos

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    Ze swojej strony mogę dodać, że warto zastanowić się nad osobnymi tweeterami. U mnie już wszystkie cztery głośniki dwódrożne mają pourywane kabelki do tweeterów.

Podobne wątki

  1. Sprzedam spręzyny Eibach Nowe, Pro-KIT, Sportline, do kazdej Belli NOWE
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 19:31
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  3. [164] Głośniki !!!
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory