Strona 440 z 484 PierwszyPierwszy ... 340390430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,391 do 4,400 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4391
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Jeszcze dwa tygodnie temu pożar na Fremantle był głośnym i poruszanym wszędzie tematem z wyrażnym podkreśleniem,że najprawdopodobniej przyczyną były elektryki.Odkąd okazało się,że auta elektryczne nie były powodem pożaru temat stał się nieważny-klasyka

  2. #4392
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A nie no tak, jak kolega wstawia linki nie na temat, nawet ich nie czytając, to gitara. Translator, nie translator. Oczywiście, przez to zmienia to fakt, że Bosch odwraca się od elektryków, no bo przecież dalej uważa że są super tylko inwestuje w co innego

    A źródeł jest wiele
    https://www.komputerswiat.pl/artykul...paliwo/g0p5s3l

  3. #4393
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jeszcze dwa tygodnie temu pożar na Fremantle był głośnym i poruszanym wszędzie tematem z wyrażnym podkreśleniem,że najprawdopodobniej przyczyną były elektryki.Odkąd okazało się,że auta elektryczne nie były powodem pożaru temat stał się nieważny-klasyka
    póki co to nie wiadomo co było powodem pożaru.

  4. #4394
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    póki co to nie wiadomo co było powodem pożaru.
    Ale śledczy wykluczyli elektryki, więc co by nie było przyczyną to już nie da się zganić na EV.Mało tego, w części okrętu, gdzie były zaparkowane elektryki nie było pożaru, więc Ci wszyscy specjaliści, którzy pisali,że z winy elektryków pożar tak długo trwa....no nawet mi się pisać nie chce.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 14-08-2023 o 11:45

  5. #4395
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A nie no tak, jak kolega wstawia linki nie na temat, nawet ich nie czytając, to gitara. Translator, nie translator. Oczywiście, przez to zmienia to fakt, że Bosch odwraca się od elektryków, no bo przecież dalej uważa że są super tylko inwestuje w co innego

    A źródeł jest wiele
    https://www.komputerswiat.pl/artykul...paliwo/g0p5s3l
    ty nadal nie rozumiesz. bosch będzie inwestował w wodór - fakt, natomiast pozostałe 95% artykułu, to tezy autora (a w praktyce pewnie przedruki). I tak jak czytam, to znowu tezy wyssane z palca

    zaczynając od genialnego porównywania gęstości energetycznej spręzonego wodoru, bez uwzglednienia cięzkich butli, po rewelacje, jak to spalanie wodoru w silnikach wewnętrznego spalalania, nie emituje zadnych trujących związków.

    Jak bosch sobie chce - niech walczy, nic mi do tego, ale jeszcze nie ma żadnego auta na wodór, które odnioslo komercyjy sukces, natomiast nie brakuje aut na baterie, ktore odniosły komercyjny sukces.

    a ty byś wolał elektryka na baterie, czy na ogniwa wodorowe?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 14-08-2023 o 10:44
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #4396
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a ty byś wolał elektryka na baterie, czy na ogniwa wodorowe?
    Wolałbym, żeby technologia, która ma być przyszłością, oferowała naprawdę bezwzględnie lepsze samochody. Nie lepsze tylko dla pewnej grupy, nie jedynie w pewnych warunkach, nie ekologiczne pod pewnymi względami, a przede wszystkim co najmniej tak samo funkcjonalne. To takie dziwne? Odnośnie technologii EV, uważam i mam prawo tak uważać, że jest technologią (pomimo, jak to napisałeś komercyjnych sukcesów) bez możliwości aż takiego rozwoju, jak to wszystkim starasz się wytłumaczyć. Czy to technologicznie, czy poprzez samą infrastrukturę, a w zastosowaniu w transporcie ciężarowym, czy w przypadku np. maszyn budowlanych, czy wojskowych to już zupełnie.

  7. #4397
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    oferowała naprawdę bezwzględnie lepsze samochody.
    a twoje obecne auto jest bezwzględnie lepsze od wszytskich innych na rynku? Czyli jak rozumiem - lepsze we wszystkim? Czy może poszedłes na jakiś kompromis?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #4398
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Wolałbym, żeby technologia, która ma być przyszłością, oferowała naprawdę bezwzględnie lepsze samochody. Nie lepsze tylko dla pewnej grupy, nie jedynie w pewnych warunkach, nie ekologiczne pod pewnymi względami, a przede wszystkim co najmniej tak samo funkcjonalne. To takie dziwne?.
    Ech, kto by nie chciał...
    Niestety, cały czas musimy wybierać.I tak, zgadzam się z Tobą-EV ma dużo wad, a dla niektórych bardzo dużo. Ale żeby coś ulepszać trzeba niestety to sprzedawać, aby mieć środk na badania, technologię, ,zagwarantować miejsce na rynku itp.Zupełnie jak w autach spalinowych -nie od razu były to samochody u dużej użyteczności.
    Ja osobiście widzę nadchodzący niebawem mały przełom w bateriach ze stałym elektrolitem.
    I proszę mi tu nie wyjeżdzać,że zamiast Dacii Duster jesteśmy "zmuszeni" przez przepisy" ełrokołchozu" kupić Dacię Spring za kilkanaście tys, więcej.czy że przez zakaz na rok 2035 "musimy" kupić Teslę 3 zamiast Giuli.Albo zamiast zwykłej 500 kupimy e-500, "no bo dopłaty" .No jakby nie kombinować-nie musimy

  9. #4399
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a twoje obecne auto jest bezwzględnie lepsze od wszytskich innych na rynku? Czyli jak rozumiem - lepsze we wszystkim? Czy może poszedłes na jakiś kompromis?
    Myślałem, że zrozumiesz, ale może było za dużo sylab i było zbyt skomplikowanie. Spróbuję zatem prościej, bo widocznie potrzebujesz wariant łatwiej zrozumiały i przystępny.
    Gdzie ja pisałem, że mój samochód jest lepszy pod każdym względem? Chociaż tak szczerze mówiąc, to może poza ekonomią to tak jest lepszy pod każdym względem, a no i zabójczą emisją CO2, chociaż z tym, że nie na pewno.
    Pisząc o technologii, miałem na myśli nie ten konkretnie "mój" samochód, a ogólnie daną technologię.

  10. #4400
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Myślałem, że zrozumiesz, ale może było za dużo sylab i było zbyt skomplikowanie. Spróbuję zatem prościej, bo widocznie potrzebujesz wariant łatwiej zrozumiały i przystępny.
    Gdzie ja pisałem, że mój samochód jest lepszy pod każdym względem? Chociaż tak szczerze mówiąc, to może poza ekonomią to tak jest lepszy pod każdym względem, a no i zabójczą emisją CO2, chociaż z tym, że nie na pewno.
    Pisząc o technologii, miałem na myśli nie ten konkretnie "mój" samochód, a ogólnie daną technologię.
    no nie, twój obecny samochód, nie jest najlepszy we wszystkim. Tak ze podejmujesz decyzję zakupową, szukająć kompromisu, bo nie ma samochodu najlepszego we wszystkim. Ale jak elektryk, to juz musi byc lepszy pod każdym względem, tu nie ma miejsca na kompromis
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory