Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2771
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dziwne, że nie opadają Ci ręce jak widzisz ile kasy wydajesz na paliwo, żeby przejechać 100km po mieście, albo jak jedziesz za dieslem z lejącymi wtryskami i musisz zamykać obieg powietrza bo smród spalin dociera do Twoich płuc.
    Tak opadają mi ręce, bo mieszkając w bloku to o czym piszesz, jakby było czymś niczym wypicie kawki e dobrym towarzystwie, to dla mnie jest czymś mocno utrudniającym życie i absorbującym czas. Że niby mam w moim wolnym czasie szukać słupka wolnego jechać tam, a później albo czekać, albo przyjść do domu i później znów iść? Serio? Oczywiście nie musimy do pełna bo taka operacja kolejnego dnia zamiast mieć czas wolny jest super, można w sumie połączyć z bieganiem, czy inna aktywnością, no brawo. Dodatkowo oczywiście, ja płacę za paliwo, a prąd w stacjach jest za darmo, prawda? Tam już nie płacisz?
    Odnośnie diesli, tak tu zgoda czy innych, które rzeczywiście coś nie halo) można by zacząć od eliminacji takich tropów, wprowadzając np. kontrole spalin i zadymienia pod obciążeniem podczas badań technicznych i w dużym stopniu by to pomogło, ale lepiej to olać i pieprzyć o zeroemisyjnych jedynie.

    Odnośnie kobaltu, obejrzałem bardzo ciekawy dokument, polecam. Długi, ale warto zrealizowany przez Arte

    https://youtu.be/M47rL7NNypY

  2. #2772
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    TŻe niby mam w moim wolnym czasie szukać słupka wolnego jechać tam, a później albo czekać, albo przyjść do domu i później znów iść?
    za wygodę się płaci. To jest całkowicie normalne. Dzisiaj, jak ktos nie ma własnego miejsca, to tez sie musi bujać, szukac, chodzic wiecej z buta, nikt sie temu nie dziwi, tylko wam sie teraz nagle jakas komuna włącza - samochod dla kazdego, miejsce parkowania dla każdego. Jak komus sie chce miec samochod w miescie, ale mu sie nie chce zabezpieczyc miejsca parkingowego dla niego, to bedzie miał niewygodne, przykro mi.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2773
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    chyba jeszcze nikt nie wrzucił. Raczej nie prima aprilis. Polecam od 9 minuty
    https://www.youtube.com/watch?v=Rc_FolfvH5w&t=914s

  4. #2774
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Odnośnie kobaltu, obejrzałem bardzo ciekawy dokument, polecam. Długi, ale warto zrealizowany przez Arte

    https://youtu.be/M47rL7NNypY
    ale rozumiem przemysł naftowy ci kompletnie nie przeszkadza? moze sobie jakis dokument o nigerii obejrzyj, jak ci dzieci w afryce tak szkoda
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2775
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    ...
    Odnośnie diesli, tak tu zgoda czy innych, które rzeczywiście coś nie halo) można by zacząć od eliminacji takich tropów, wprowadzając np. kontrole spalin i zadymienia pod obciążeniem podczas badań technicznych i w dużym stopniu by to pomogło, ale lepiej to olać i pieprzyć o zeroemisyjnych jedynie. ...

    Po co kontrole , jest _przepis_ i wszyscy szczęśliwi . Nieegzekwowany ? - zrobi się drugi przepis tym razem debilny.

    Zresztą to jakiś margines (diesle kopcące) , który sam wymrze do tego 2035 bo po prostu popadają na amen, nieopłacalnie lub niemożliwe w naprawie takie pojazdy . Choć z drugiej strony... przy windowaniu cen spalinowców nowszych, będzie się opłacało reanimować takie trupy bez końca, jak na Kubie.

  6. #2776
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    za wygodę się płaci. To jest całkowicie normalne. Dzisiaj, jak ktos nie ma własnego miejsca, to tez sie musi bujać, szukac, chodzic wiecej z buta, nikt sie temu nie dziwi, tylko wam sie teraz nagle jakas komuna włącza - samochod dla kazdego, miejsce parkowania dla każdego. Jak komus sie chce miec samochod w miescie, ale mu sie nie chce zabezpieczyc miejsca parkingowego dla niego, to bedzie miał niewygodne, przykro mi.
    Powiedz czemu zawsze oczywiste rzeczy przedstawisz w jakiś kosmiczny sposób by chociaż troszkę wyszło, że Twoja teoria jest chociaż trochę bardziej racjonalna? To, że ktoś szuka miejsca parkingowego, jak nie ma garażu, to chyba oczywiste. Nie widzisz różnicy w tym, że jeszcze teraz będzie szukał wolnego słupka, kwitł tam tyle ile będzie ładował, żeby go nie zlinczowali, że blokuje, wrócić i tak samo jak do tej pory znaleźć znów miejsce i przybić z buta na chatę? Nie widzisz regresu? Jaka komuna? Kto postuluje, że miejsce parkingowe dla każdego? Gdzie? Chodzi, że to nawet tak proste czynności codzienne skomplikuje, a Ty i kolega Żuczek, albo tego nie widzą, albo nie chcą.
    To raczej właśnie za komuny mało kto miał samochód i raczej to Twoja ideologia do tego bardziej zmierza, na pewno nie moja.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale rozumiem przemysł naftowy ci kompletnie nie przeszkadza? moze sobie jakis dokument o nigerii obejrzyj, jak ci dzieci w afryce tak szkoda
    I oczywiście, znów a Ty zając bez czapki. Człowieku, chodzi mi o to, że właśnie tutaj, przecież jak to krzyczycie jest już zupełnie inaczej, czysto Panie, zeroemisyjnie, z troską, jak to powiedział Żuczek o misie polarne i co i dupa...
    Nie dość, że jest zajebiście daleko od eko, to sam pisałeś przecież swego czasu, że te memy o biednych murzynkach kopiących kobalt to bzdura, bo tak nie jest, zapomniałeś?
    Nie chodzi tylko o Afrykę, ale o to, że Chiny na wszystkim trzymają łapę, ale to taki niuans i przecież ok.
    Oglądałeś całość, nie sądzę. Przecież pisałeś jak to kobalt wcale nie Afryka, mamy złoża inne... Widziałeś ile procent zapewnia właśnie Kongo i to właśnie te, takie biedaszyby?
    Później w jeziorku płukanie, tirami do RPA i do Chin.
    No mamy swoje przecież złoża w Europie, no w Finlandii, eko pełną gębą otwierają to, co zamknęli w 2012, bo wyciek skaził glebę i jakieś jezioro, ale zeroemisyjność...
    Jak pan w filmie mówił, za 10 lat zapotrzebowanie na kobalt wzrośnie 20 razy? Damy radę, grunt że będzie eko i diesel Żuczkowi nosa nie będzie drażnił.
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 03-04-2023 o 09:14

  7. #2777
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Powiedz czemu zawsze oczywiste rzeczy przedstawisz w jakiś kosmiczny sposób by chociaż troszkę wyszło, że Twoja teoria jest chociaż trochę bardziej racjonalna? To, że ktoś szuka miejsca parkingowego, jak nie ma garażu, to chyba oczywiste. Nie widzisz różnicy w tym, że jeszcze teraz będzie szukał wolnego słupka, kwitł tam tyle ile będzie ładował, żeby go nie zlinczowali, że blokuje, wrócić i tak samo jak do tej pory znaleźć znów miejsce i przybić z buta na chatę? Nie widzisz regresu? Jaka komuna? Kto postuluje, że miejsce parkingowe dla każdego? Gdzie? Chodzi, że to nawet tak proste czynności codzienne skomplikuje, a Ty i kolega Żuczek, albo tego nie widzą, albo nie chcą.
    To raczej właśnie za komuny mało kto miał samochód i raczej to Twoja ideologia do tego bardziej zmierza, na pewno nie moja.
    wszystko fajnie pieknie, ale zakłasz, ze prawo popytu i podazy, ktore działa od zawsze, nagle przestanie działać Blokowaniu ładowarek mozna bardzo łatwo zapobiegać i to juz przeciez funkcjonuje

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak pan w filmie mówił, za 10 lat zapotrzebowanie na kobalt wzrośnie 20 razy? Damy radę, grunt że będzie eko i diesel Żuczkowi nosa nie będzie drażnił.
    czy jesteś pewien, ze pan w filmie opiera się na aktualnych danych? jeszcze raz - kilka lat temu 100% akumulatorów zawierało kobalt. Dzisiaj tylko mniej niż połowa zawiera kobalt (a i tez duzo mniej niz kilka lat temu). Wszystkie rokujące obecnie technologie akumulatorów kolejnych generacji nie zawierają grama kobaltu. Już o tym pisałem 5 razy, [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION] też pisał o tym, ale co tam, wam to kompletnie nie przeszkadza w pisaniu w kółko tych samych farmazonów

    to co, teraz wyskoczycie z litem? Tym, który można pozyskiwać w zasadzie w ilosciach nieograniczonych z wody morskiej, i juz są prototypowe technologie, które robią to w kosztach porównywalnych z klasycznym wydobyciem?

    Edit: akumulatory LFP maja rzeczywiscie 60% udziału w rynku, ale w chinach, globalnie to bliżej 40% i rośnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    przecież jak to krzyczycie jest już zupełnie inaczej, czysto Panie, zeroemisyjnie, z troską, jak to powiedział Żuczek o misie polarne.
    no kto tak niby twierdzi? Chyba to histeria działa Nikt nie twierdzi, ze produkcja i ekspolatacja samochodow elektrycznych jest neutralna dla środowiska. Jest lepsza, duzo lepsza, od eksploatacji samochodów spalinowych i tyle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No mamy swoje przecież złoża w Europie, no w Finlandii, eko pełną gębą otwierają to, co zamknęli w 2012, bo wyciek skaził glebę i jakieś jezioro, ale zeroemisyjność...
    jeszcze raz - sprawdz sobie jak wspaniały przemysł naftowy zdewastował nigerię. A o zatoce meksykańskiej ktos pamięta? Tak ze no szkoda tych dzieci w Kongo, szkoda jeziorka skażonego, ale no sorry, to jest troche inna skala.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 03-04-2023 o 09:51
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #2778
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION], [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION]. Czy ktoś wam zabrania kupna auta elektrycznego? Dlaczego nie korzystacie jeszcze z tej super ekologicznej i ekonomicznej technologii?
    Po raz kolejny wypada zadać pytanie dlaczego żyjecie wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?

    Żuczku, jeśli masz ochotę i fantazję, to naprawdę możesz szukać słupka w mieście i okolicznych wsiach. Nikt Ci tego nie zabrania. Tylko dlaczego zmuszasz do tego tych, którzy niekoniecznie mają do tego ochotę, czas i/lub możliwości finansowe?

    Czyżby któryś z was to Gdula?
    https://www.youtube.com/watch?v=4ut7mFsdo3c mniej więcej od 5 minuty. Następny zmuszacz do elektryków, a sam jeździ SUVem w dieslu.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 03-04-2023 o 09:49

  9. #2779
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak opadają mi ręce, bo mieszkając w bloku to o czym piszesz, jakby było czymś niczym wypicie kawki e dobrym towarzystwie, to dla mnie jest czymś mocno utrudniającym życie i absorbującym czas. Że niby mam w moim wolnym czasie szukać słupka wolnego jechać tam, a później albo czekać, albo przyjść do domu i później znów iść? Serio?
    Pod sąsiadującym z moim blokiem ustawili miejsca do ładowania w najlepszej i najbliżej klatek miejscówce, zaraz obok miejsc dla niepełnosprawnych. Jak widzisz można to zrobić z głową żeby dostęp był wygodny. Zresztą nawet dla mnie spacer 150 metrów do ładowarki nie jest niczym co by mi przeszkadzało.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Oczywiście nie musimy do pełna bo taka operacja kolejnego dnia zamiast mieć czas wolny jest super, można w sumie połączyć z bieganiem, czy inna aktywnością, no brawo.
    Dokładnie, trafiłeś w punkt, ruch to zdrowie.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Dodatkowo oczywiście, ja płacę za paliwo, a prąd w stacjach jest za darmo, prawda? Tam już nie płacisz?
    Oczywiście że prąd kosztuje ale dzięki temu że elektryki są dużo bardziej wydajne w mieście od spalinowców to koszty prądu są do przełknięcia.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Odnośnie diesli, tak tu zgoda czy innych, które rzeczywiście coś nie halo) można by zacząć od eliminacji takich tropów, wprowadzając np. kontrole spalin i zadymienia pod obciążeniem podczas badań technicznych i w dużym stopniu by to pomogło, ale lepiej to olać i pieprzyć o zeroemisyjnych jedynie.
    Sam wiesz, że w naszym kraju eliminacja trucicieli jest możliwa tylko masowo, badania tego nie załatwią ze względu na korupcję, lekceważące podejście władz itd.

    [/QUOTE]

  10. #2780
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Pod sąsiadującym z moim blokiem ustawili miejsca do ładowania w najlepszej i najbliżej klatek miejscówce, zaraz obok miejsc dla niepełnosprawnych. Jak widzisz można to zrobić z głową żeby dostęp był wygodny. Zresztą nawet dla mnie spacer 150 metrów do ładowarki nie jest niczym co by mi przeszkadzało.
    Super, a ile ich jest? A ok z czasem będzie więcej i na pewno będą pod blokiem dla wszystkich

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Oczywiście że prąd kosztuje ale dzięki temu że elektryki są dużo bardziej wydajne w mieście od spalinowców to koszty prądu są do przełknięcia.
    A poza miastem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dokładnie, trafiłeś w punkt, ruch to zdrowie
    Jasne, tylko czy w takiej formie? Może, tak na poważnie naprawdę, nie uważasz że przy dużej ilości aut może być to uciążliwe?

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory