Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 1213141516171819202122
Pokaż wyniki od 211 do 214 z 214

Temat: Praca na 3 cylindry

  1. #211
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wracając - niestety - do tematu wątku: u mnie też dziś była praca na 3 cylindry.
    Jesteśmy na wakacjach w górach. Akurat był dość długi podjazd , trasa w kiepskim stanie. To o tyle istotne, że po pierwsze samochód miał już silnik rozgrzany na 4 krechy, zaś po drugie akurat wjechałem prawą stroną samochodu w dziurę w asfalcie ( tył i przód ) - dokładnie w tym momencie karoserią zaczęło telepać, check engine. Zatrzymałem się na poboczu i wyłączyłem silnik. Chwilę potem odpaliłem i pracował już normalnie. Pozostał piktogram silnika, niedziałający start stop i dna w trybie N - jak u wszystkich. Po kilku kolejnych kilometrach mieliśmy postój - około 20 minut. Po odpaleniu samochodu wszystko działa i poznikały check engine, start stop i dna działa poprawnie.

    Dziwne było to, że praca na 3 cylindry zaczęła się dokładnie w momencie wpadnięcia prawych kół w solidną dziurę, choć może to przypadek. A byłbym zapomniał: 22000 przebiegu, niecałe dwa lata, garażowany i głównie używany w trasach, miasto tylko od wielkiego dzwona.
    Miałem kiedyś podobnie, wracając z nart po 3-4 kilometrach jazdy zatrzymałem się zatankować samochód i ruszyłem w dalszą drogę. Przejechałem kolejny kilometr, może dwa i nagle silnik stracił moc, błędy dokładnie tak jak u Ciebie, na szczęście jechałem w dół, więc jakoś dało się jechać. Praktycznie od razu zacząłem rozglądać się za miejscem na którym mógłbym się zatrzymać, jednak takie znalazło się dopiero po kilkunastu kilometrach. Pierwsza myśl, może coś z paliwem, przecież dopiero co zatankowałem do pełna. W międzyczasie załoga zaczęła szukać w necie informacji o podobnym problemie, no i co ciekawe, gdzieś tam wyczytali, że komuś pomogło otwarcie pokrywy silnika i ponowne zamknięcie. W każdym bądź razie, po zatrzymaniu zgasiłem silnik, oczywiście otworzyliśmy pokrywę silnika aby skontrolować czy tam wszystko ok (bałem się, że jakieś kuny coś nabroiły) na szczęście wszystko było w normie, zamknęliśmy pokrywę, odpaliłem silnik i zaczął normalnie pracować. W sumie nie wiem, co ostatecznie było przyczyną, od tej przygody przejechałem ponad osiem tysięcy kilometrów i nigdy więcej mi się nie powtórzyło. obecnie mam około 44 tysiące kilometrów przebiegu.

  2. #212
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Miałem kiedyś podobnie
    Oby tak było. U mnie od tamtego zdarzenia przeleciałem po górach już około 200 kilometrów i alfa jeździ jak zaklęta. W przyszłym tygodniu wdupnę do serwisu i zobaczymy, co powiedzą Ci Panowie z ASO. Poprzednim razem po problemach z wyłączeniem silnika nic nie znaleźli.

    U mnie bardzo mocno telepało samochodem - żona wręcz stwierdziła, że jadę chyba po jakimś rozsypanym gruzie ( droga była w remoncie ). Mocy oczywiście starczało na zawrotną prędkość 30km/h.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 08-07-2023 o 21:47
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #213
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Jak nie pali na jeden cylinder i telepie silnikiem, to zjedź i zgaś. Poczekaj chwilę i odpal ponownie.
    Chyba, że auto na gwarancji i potrzebujesz mieć dowód na to, że MA nie działa poprawnie - wówczas dociśnij gaz, żeby wymusić wywalenie Check Engine na desce i zapisać błąd o wypadaniu zapłonu.
    Bez tego ASO nie ma podstaw do wymiany gwarancyjnej modułu MultiAir.

    Sam to przechodziłem. Raz jak tylko poczułem, że silnik nie ma mocy i pracuje nierówno, to od razu zgasiłem. Błąd nie wyskoczył, a w ASO mi powiedzieli, że nie ma śladu w komputerze a bez tego nie mają podstaw do wymiany. Pół roku później, jak sytuacja się powtórzyła, zadbałem o to, żeby ślad w komputerze pozostał.
    Teraz mam już nowy MultiAir.

    Polecam każdemu z Was, jak tylko macie gwarancję, to wystarczy podjechać do ASO i pogadać, co w razie czego robić i czy to kwalifikuje do gwarancyjnej wymiany. Jak dostaniecie info z ASO, to później nikt wam nie będzie robił problemów.

    Jeśli sytuacja się raz powtórzyła, to będzie się powtarzać. U mnie w sumie 3 razy co pół roku.

  4. #214
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wracając - niestety - do tematu wątku: u mnie też dziś była praca na 3 cylindry.
    Jesteśmy na wakacjach w górach. Akurat był dość długi podjazd , trasa w kiepskim stanie. To o tyle istotne, że po pierwsze samochód miał już silnik rozgrzany na 4 krechy, zaś po drugie akurat wjechałem prawą stroną samochodu w dziurę w asfalcie ( tył i przód ) - dokładnie w tym momencie karoserią zaczęło telepać, check engine. Zatrzymałem się na poboczu i wyłączyłem silnik. Chwilę potem odpaliłem i pracował już normalnie. Pozostał piktogram silnika, niedziałający start stop i dna w trybie N - jak u wszystkich. Po kilku kolejnych kilometrach mieliśmy postój - około 20 minut. Po odpaleniu samochodu wszystko działa i poznikały check engine, start stop i dna działa poprawnie.

    Dziwne było to, że praca na 3 cylindry zaczęła się dokładnie w momencie wpadnięcia prawych kół w solidną dziurę, choć może to przypadek. A byłbym zapomniał: 22000 przebiegu, niecałe dwa lata, garażowany i głównie używany w trasach, miasto tylko od wielkiego dzwona.

    Zacytowałem sam siebie, aby zestawić objawy z wynikami odczytów dziś w serwisie. Dodam tylko, że przez ponad dwa tygodnie od zdarzenia samochód przejechał ponad 1000km bez zająknięcia.

    Zatem następujące błędy zostały odczytane:

    ECM P1035-00 Cylinder 1 Zawór solenoidowy zasilania olejem Otwarty zawór
    ECM P0301-00 Cylinder 1 Rozpoznany Brak zapłonu
    ECM P0300-00 Rozpoznanie brak zapłonu przypadkowy / wielokrotny
    ECM P0039-00 Obwód kontroli zaworu Bypass "A" obwodu turbosprężarki/sprężarki dodatkowej (Supercharger) Zakres obwodu/Osiągi
    ECM P0363-00 Rozpoznanie przerwy zapłonu - Odłączenie zasilania

    Kilka innych dotyczących kontroli nadwozia i utraty połączenia z radiem opatrzonych było komunikatem Brak... i chyba nie są związane z tematem.

    Następnie porozmawiałem sobie z Panem z serwisu wskazanym jako specjalista od multiair ( w dodatku też użytkownik Stelvio, ale z dieslem ). Pan powiedział, że nie jest to w tym przypadku awaria multiair, na co wskazują problemy z cylindrem 1. Kiedy pada multiair problemy są z cylindrami 3 lub 4, zaś objawy pojawiają się z rana przy odpalaniu samochodu, a nie jak u mnie w trasie. Według Niego był to jakiś problem z elektroniką ( być może właśnie pod wpływem wpadnięcia w dziurę ) lub raczej w Jego opinii po prostu wilgoć ( fakt - samochód stał na wakacjach w garaży bardzo zawilgoconym z przeciekającą płytą stropową ). Zalecenia to nieco częstsza wymiana oleju, niż interwały książkowe.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

Podobne wątki

  1. Praca na trzy cylindry
    Utworzone przez szpodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 21:39
  2. Nie pali na 2 cylindry
    Utworzone przez maxrolex w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 19:48
  3. Praca na 3 cylindry... (alfa 147 1.6 - 105km)
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 16:41
  4. Odpalenie na 4 cylindry JTD?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2012, 23:30
  5. Cylindry
    Utworzone przez acer11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 16:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory