Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Stan progów i podłogi w AR 156

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Jak chcesz bez rdzy to szukaj egzemplarza z Włoch, aczkolwiek moim zdaniem nie wygląda to najgorzej, jak za dobre pieniądze to jak najbardziej można to podreperować
    Osobiście kupuję raz-dwa razy na rok preparat Krown (oleista ciecz na pistolet/spray, podobno wypierająca wilgoć) i traktuje tak miejsca gdzie korozja się pojawia, nie zauważyłem eskalacji rdzy chociaż stosunkowo krótko go stosuje, za kilka lat będę mógł bardziej obiektywnie ocenić czy rzeczywiście działa.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Tak, ale tylko "grzebniętą" przez blacharza - no chyba, że garażowaną z Szwajcarii/Włoch/Niemiec... lub Polsce od mega fana nie jeżdżoną zimą. Jeśli jeździła po polskich drogach zimą, to z pewnością będzie do roboty.

    ps. Sam niedługo będę sprzedawać swoją 156 (mam ją 12 lat, auto ma 18) i progi są w nieco gorszym stanie, niż tu zna zdjęciach, ale kupujący będzie miał pełną informację co kupuje.

    Pozdr.,
    L.
    Z wszystkich krajów jest spód do roboty.Jedne więcej drugie mniej.Auta maja po 20 lat więc dziwić się nie ma co.A fabryczne zabezpieczenie starczało na około 10 lat.W sumie całkiem nie źle. Potem niestety ruda zaczynała robotę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Dosłał mi jeszcze takie zdjęcie z wyjętą zaślepką:
    Załącznik 266521

    No ta właśnie jest ze Szwajcarii i spełnia wszystkie kryteria moich poszukiwań. Muszę podjechać do blacharza niech się wypowie.
    Przy tej też jest blacha do roboty.Zakres mniejszy ale to po rozebraniu zobaczysz. W Szwajcarii też rdzewieją.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 29-02-2020 o 15:26
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Zdrowa podłoga jest tylko w alfach ze środkowych lub południowych Włoch ale niestety zazwyczaj syf w nadwoziu. Najgorsza sytuacja jest zazwyczaj przy blasze wzmocnienia mocowania fotela przedniego (przy progu, środek podłogi). Nie masz tego na fotkach bo albo jest tam dobrze i nie było co pokazywać albo jest tam źle i trzeba było to ukryć. Prawdą jest, że prawdę co do podłogi widać pod dywanikami, bo od zewnątrz zabezpieczenie może się trzymać ciągłość i rdzy i dziur nie widać. Ta jeszcze źle nie wygląda i jeśli jakieś szwajcarskie turki nie wkładały do niej łap to mogła by być. Reparaturek podłogi lub paneli nie ma i trzeba klepać po swojemu. U mnie wydawało mi się że tragedii nie ma a musiałem robić jakieś 1/7 podłogi.

    - - - Updated - - -

    Zdrowa podłoga jest tylko w alfach ze środkowych lub południowych Włoch ale niestety zazwyczaj syf w nadwoziu. Najgorsza sytuacja jest zazwyczaj przy blasze wzmocnienia mocowania fotela przedniego (przy progu, środek podłogi). Nie masz tego na fotkach bo albo jest tam dobrze i nie było co pokazywać albo jest tam źle i trzeba było to ukryć. Prawdą jest, że prawdę co do podłogi widać pod dywanikami, bo od zewnątrz zabezpieczenie może się trzymać ciągłość i rdzy i dziur nie widać. Ta jeszcze źle nie wygląda i jeśli jakieś szwajcarskie turki nie wkładały do niej łap to mogła by być. Reparaturek podłogi lub paneli nie ma i trzeba klepać po swojemu. U mnie wydawało mi się że tragedii nie ma a musiałem robić jakieś 1/7 podłogi.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. Remont podłogi
    Utworzone przez haakunaaa16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 13:33
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 21:23
  3. Podłużnica podłogi
    Utworzone przez Ibrahimovic w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory