Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [156] Wskaźnik doładowania turbiny i temperatura oleju

  1. #1
    pollo89
    Gość

    Domyślnie [156] Wskaźnik doładowania turbiny i temperatura oleju

    Witam,

    Mam taki problem - mianowicie zabrałem się za słupek z dodatkowymi wskaźnikami. Docelowo amperomierz, doładowanie turbiny i temperatura oleju. Słupek juz po wielkich trudach dopasowany. Amperomierz siedzi w słupku i działa i teraz problemy.

    1. Gdzie najlepiej podpiąc trójnik od doładowania
    2. Gdzie dac czujnik od temperatury oleju
    3. Najwięksdzy problem - którędy to puścic z komory silnika do kabiny. Myślałem patrzyłem i coraz większa nerwica mnie ogrania....

    Prosze o pomoc i z góry dzięki za odpowiedzi. Bardzo mile widziane zdjęcia.

    P.S - jak juz do końca to zrobie to porobie fotki i pokaże jak to wygląda. (na razie wrzucam pierwszy woltomierz, zdjęcia z telefonu i na szybko ale później to poprawie)
    Ostatnio edytowane przez pollo89 ; 31-07-2009 o 11:44

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4
    Postów
    158

    Domyślnie

    ja będe najprawdopodobniej wpinał się w rurę łączącą kolektor ssący i IC. a może ktoś ma jakiś pomysł?? z tego co zaobserwowałem to TURBO jest sterowane podciśnieniami :/

  3. #3
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryyyk Zobacz post
    ja będe najprawdopodobniej wpinał się w rurę łączącą kolektor ssący i IC. a może ktoś ma jakiś pomysł?? z tego co zaobserwowałem to TURBO jest sterowane podciśnieniami :/

    No tak też można z tego co czytałem, tyle że trzeba coś dorabiac a w zestawie jest gotowy trójnik który można gdzieś wpiąć - tylko pytanie gdzie.

    Drugą sprawą której nie moge przejść jest właśnie to którędy puścic to z komory silnika do wnętrza (okolice lewego słupka) ?? Pomoże ktoś ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4
    Postów
    158

    Domyślnie

    ten trójnik nic nie da.
    potrzeba ok 20cm kwasówki fi60 i śruby. srube wkrecasz w kwasówke, obspawujesz wiercisz w niej otwór, nakładasz wężyk i wsio

  5. #5
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryyyk Zobacz post
    ten trójnik nic nie da.
    potrzeba ok 20cm kwasówki fi60 i śruby. srube wkrecasz w kwasówke, obspawujesz wiercisz w niej otwór, nakładasz wężyk i wsio
    Dobra dzięki. A którędy ten przewód do środka puścic może wiesz ?

  6. #6
    keV
    Gość

    Domyślnie

    Odkopuje kotleta i pytam się czy operacja montażu wskaźników się powiodła ? Jak tak to może niech kolega zapoda długi i czytelny poradnik, a napewno wielu będzie mu wdzięcznych
    Pozdro.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    kolego sciągasz ramiona od wycieraczek odkręcasz pare śrubek i delikatnie podnosisz podszybie od strony kierowcy tam zobaczysz taki gumowy czpień przecinasz go i juz jestes w środku w aucie wyjdziesz z kablami przy lewej stronie bezpieczników ja tak przeciągałem ostatnio kable do zasinalia wzmacniacza.

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał patryyyk Zobacz post
    ten trójnik nic nie da.
    potrzeba ok 20cm kwasówki fi60 i śruby. srube wkrecasz w kwasówke, obspawujesz wiercisz w niej otwór, nakładasz wężyk i wsio
    Nie wiem jak w JTD ale właśnie wspomniany trójnik, który jest w zestawie trzeba wpiąć w rureczkę idącą do regulatora ciśnienia paliwa.. przynajmniej w turbo-benzynie tak zawsze robiłem i jest to chwila roboty.. Regulator jest zazwyczaj na końcu listwy wtryskowej..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #9
    keV
    Gość

    Domyślnie

    A co z temperaturą oleju jest gdzie zainstalować czujnik czy trzeba kupować podkładkę pod filtr ?

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Kiedyś zakładałem to wspawywałem wejście w miskę olejową.. a przy okazji przy wyborze wskaźnika temp. oleju odradzam wersje mechaniczne.. bo są to zazwyczaj systemy, gdzie czujnik jest połączony z zegarem rurką i całość jest nierozbieralna, co dość mocno utrudnia montaż..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] Pytanie o wskaźnik doładowania turbiny
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 14:54
  2. [159] Klimatyzacja a wskaźnik doładowania
    Utworzone przez losdamianos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 21:04
  3. Wskaźnik ciśnienia doładowania ze 159 w 156 ????
    Utworzone przez czisi w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:27
  4. [2.4 jtd] wskaźnik doładowania..
    Utworzone przez patryyyk w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 20:33
  5. [145] wskaźnik doładowania turbiny
    Utworzone przez luczej w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory