Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 156 Crosswagon

  1. #1
    walendi
    Gość

    Domyślnie 156 Crosswagon

    Witam
    Co sądzicie o tym egzemplarzu? http://krak.otomoto.pl/alfa-romeo-cr...-C7427467.html
    Wpadła mi w oko ale z Łodzi mam kawałek do przejechania.
    Potrzebuje wiec fachowej opinii alfaholiców
    Aha i czy jest jakiś sposób sprawdzenia przed zakupem napędu 4x4, żeby nie okazało się, że jest niesprawny.
    Z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    90% samochodów sprowadzanych z Francji jest powypadkowa, bo tylko takie opłaca się sprowadzać. Oczywiście są to różne samochody, po mniejszych lub większych stłuczkach. Moją uwagę zwraca tragicznie odstająca pokrywa airbagu pasażera, wiem że one potrafią trochę odstawać ale nie aż tak...
    Z plusów mogę wymienić tylko to, że jeśli jest to samochód powypadkowy to istnieje duża szansa, że przebieg jest autentyczny ;-)

  3. #3
    sibkods
    Gość

    Domyślnie

    Moja tez tak odstaje, a kiedys była równo.
    Oczywiście nie strzelana.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Stały napęd 4x4 jest wart każdych pieniędzy jeśli jeździsz w trudniejszych warunkach. Centralny, samoblokujący dyfer z mechanizmem Torsen C ze wstępnym rozdziałem 60% tył, 40% przód pozwoli Ci na ciekawe eksperymenty. Ale IMO docenisz go jedynie w zimowych warunkach. Przez Q4 samochód jest ciężki, zdecydowanie mniej dynamiczny, wiecej spala (+15/20%).
    Jak piszą na AlfaOwner.com - charakterystyczne jest ciężkie wchodzenie 1 i 2 biegu + charakterystyczne stuki z przeniesienia napędu na niskich biegach (tył/przód), nawet przy niewielkim przebiegu. Moje obserwacje z posiadanego Q4 całkowicie to potwierdzają.
    Na asfalcie, nawet mokrym i to po wyłączeniu ASR nie sposób zerwać przyczepności. Sprawdź jak w rzeczonym egzemplarzu.
    Do weryfikacji przebiegu można sprawdzić stan opon - w Q4 wszystkie 4 zużywają się identycznie i to w zdecydowanie innym tempie (wolniej ale równomierni) niż w dizlu FWD.

    W Polsce naprawdę trudno będzie o znalezienie fachowców od Q4, jeśli już cos się ma stać. Może mechanicy z ASO Audi? Tam podobnie stosuję Torsen'a C w niektórych modelach.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

Podobne wątki

  1. Crosswagon lsd tył.
    Utworzone przez heliogabal w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 23:54
  2. crosswagon
    Utworzone przez zawigrze w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory