Strona 22 z 30 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324252627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #211
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Znów pokazujesz swoje niewiedze w tym temacie. Brera nie miała szyber dachu Brery miały w opcji szklany dach tzn. wszystkie z fabryki wychodziły ze szklanym dachem ale jak nie dopłaciłeś makaroniarzom worka kasy za opcje Skyview to miałeś szklany dach ale z pełna podsufitka ot jacy oni pomysłowi sa

  2. #212
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Opcje?
    Szyberdach, kola, material na siedzeniach, etc?
    Wszystko biore z internetu, w stosunku do instrukcji praktycznie wszedzie jest okreslana waga wersji 3,2 z pod wersja 2,4, 1635 kg nie sspotkalem. Znalazlem tekst porownnania GT z Brera 3,2 V6 gdzie koles zwazyl Brere i pokazalo 1733 kg.
    Nie wiem skąd w necie bierzesz te dane - ja bazuję na tym co podaje producent, co jest w DR i co wychodzi na wadze.
    Fakt jest taki, że samochód wielkości kompakta jakim jest Giulietta, z 200-konnym silnikiem Diesla i napędem na ośkę, waży 1700kg. To nie jest dużo?

    Niech ta Brera 3.2 ważyła 1733kg - to jest wbrew temu co mówisz, że jest lżejsza od Diesla Poza tym to była wersja z 4x4 czy ośką, bo samo 3.2 nie oznacza, że mamy Q4 na pokładzie.

  3. #213
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wersja z oską to białe kruki, chyba tylko Brera S miała oskę i 3.2 pod maską

  4. #214
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Właściciele tych aut podają Ci fakty na tacy, a Ty nadal, ze "coś ci się wydaje". Brera to ociężała krowa i choć nie wiem jak byś się starał to nie udowodnisz, ze jest inaczej
    Hehe nie mierz innych swoja miara sadzac po tym jak sie wypowiadasz widac, ze to najbardziej Tobie zalezy na udawadnianiu czegos innym, taki hartowany pret, nie wygniesz poza tym nie musze o wszystkim wiedziec glowa to nie smietnik.

  5. #215
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oczywiście, ze nie trzeba wszystkiego wiedzieć niemniej jednak jak zaczynamy się w jakimś temacie wymądrzać to wypadało by mieć jakieś podstawy wiedzy, a nie na szybko na kolanie szukać po internetach

  6. #216
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wersja z oską to białe kruki, chyba tylko Brera S miała oskę i 3.2 pod maską
    Znalazłem sobie to porównanie, wersja z Q4.

    Zacytuję "W czasie jazdy Alfy wykazują zupełnie inne talenty. Brera, napędzana stale na cztery koła i zaopatrzona w mechanizm różnicowy typu Torsen C (seryjny w wersji 3.2 JTS), cierpi najwyraźniej w świecie na nadwagę. Jej masa własna, wynosząca 1733 kg (!) jest o prawie 300 kg większa od masy Alfy GT."
    A są to samochody podobnych rozmiarów - kompakt.

    [MENTION=34001]fan[/MENTION] proszę odpowiedz mi na zadane wcześniej pytanie, może inaczej definiujemy ciężki samochód.
    Zacytuję dla przypomnienia - "Fakt jest taki, że samochód wielkości kompakta jakim jest Giulietta, z 200-konnym silnikiem Diesla i napędem na ośkę, waży 1700kg. To nie jest dużo?

  7. #217
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Znalazłem sobie to porównanie, wersja z Q4.

    Zacytuję "W czasie jazdy Alfy wykazują zupełnie inne talenty. Brera, napędzana stale na cztery koła i zaopatrzona w mechanizm różnicowy typu Torsen C (seryjny w wersji 3.2 JTS), cierpi najwyraźniej w świecie na nadwagę. Jej masa własna, wynosząca 1733 kg (!) jest o prawie 300 kg większa od masy Alfy GT."
    A są to samochody podobnych rozmiarów - kompakt.

    [MENTION=34001]fan[/MENTION] proszę odpowiedz mi na zadane wcześniej pytanie, może inaczej definiujemy ciężki samochód.
    Zacytuję dla przypomnienia - "Fakt jest taki, że samochód wielkości kompakta jakim jest Giulietta, z 200-konnym silnikiem Diesla i napędem na ośkę, waży 1700kg. To nie jest dużo?
    Biorac pod uwage, ze jest to jedna z wersji nadwoziowych auta segmentu D czyli AR 159 nie moge sie zgodzic z tym, ze jest to samochod wielkosciowo taki jak auto segmentu C, moze ma mniej miejsca niz w Mito czy Giuliettcie, jest tak zaprojektowana, ze ma mniej miejsca, jednak gabarytowo lub inaczej miejsca na parkingu zajmie tyle co 159.

    1733 kg to jest duzo, zgoda, auto jest ciezkie jednak ciekawia mnie roznice w pomiarach rzeczywistych z tym co jest w instrukcjach jak pokazujecie. No i pytanie czy 3,2 JTS Q4 wazy tyle ile tam jest naposane czy wiecej?

    Czy zatem opcje moga generowac takie roznice?

    Na wzorcowaniach, w IMDS dla czesci samochodowych roznica w wadze nie moze przekraczac kilku procent i to mowimy o czesciach stosunkowo lekkich, niektore czesci maja wieksze tolerancje na roznice wagi, ale to sa czesci pokroju elementow plastikowych wnetrza samochodu czy popielniczki. Dlatego roznice w takim stopniu (100 kg od danych teoretycznych) jak wykazujecie nie moga nie miec podstaw. Zwyczajowo nawet dwa identyczne modele moga roznic sie waga na poziomie kilku kilogramow ze wzgledu na powyzsze ale nie 100 czy 150 kg. W takiej sytuacji latwo przekroczyc dopuszczalna mase calkowita pojazdu.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 02-09-2020 o 18:50

  8. #218
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak Brera, która technicznie rzecz biorąc jest hatchbackiem gabarytowo jest taka sama jak 159 w sedanie czy kombi, które jest 25cm dłuższe, nawet rozstaw osi tych wersji jest różny o 17cm. [MENTION=25058]FXX[/MENTION] próbuj dalej ja już wysiadam

  9. #219
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Biorac pod uwage, ze jest to jedna z wersji nadwoziowych auta segmentu D czyli AR 159 nie moge sie zgodzic z tym, ze jest to samochod wielkosciowo taki jak auto segmentu C, moze ma mniej miejsca niz w Mito czy Giuliettcie, jest tak zaprojektowana, ze ma mniej miejsca, jednak gabarytowo lub inaczej miejsca na parkingu zajmie tyle co 159.
    [MENTION=34001]fan[/MENTION] - i co z tego, że to jedna z wersji nadwoziowych segmentu D? Przecież już Ci podawałem, że zarówno we wnętrzu ma mniej miejsca niż Giulietta, ale na zewnątrz jest podobnych rozmiarów. Zdajesz sobie sprawę, że w tym momencie przeczysz faktom "mierzalnym"?
    Podawałem Ci już w tym temacie wymiary zewnętrzne Brery w porównaniu do Giulietty, wrzucę je jeszcze raz:

    Brera vs Giulietta

    Długość - 4410 vs 4351
    Szerokość - 1830 vs 1798
    Wysokość - 1341 vs 1465
    Rozstaw osi - 2528 vs 2634

    Różnice są minimalne. Nadal twierdzisz, że Brera to nie samochód wielkości kompaktu, bo "to niemożliwe" ?

    Dla porównania 159 vs Brera vs Giuelietta

    Długość - 4660 vs 4410 vs 4351 (25cm więcej 159 vs Brera)
    Szerokość - 1828 vs 1830 vs 1798
    Wysokość - 1417 vs 1341 vs 1465
    Rozstaw osi - 2700 vs 2528 vs 2634 (17 więcej 159 vs Brera)

    To chyba dobitnie pokazuje, że Brerze gabarytowo jest blisko do Giulietty, a nie do 159 i na parkingu to jednak zabierze tyle miejsca co Giulietta

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    1700 kg to jest duzo, zgoda, auto jest ciezkie jednak ciekawia mnie roznice w pomiarach rzeczywistych z tym co jest w instrukcjach jak pokazujecie.
    Kilka samochodów ważyłem i zawsze były różnice. Z resztą już chyba na tym forum były podawane wagi Giulii i również odbiegały od tych świetnych wag instrukcyjnych
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 02-09-2020 o 18:50

  10. #220
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mało, ze wagi Giuli odbiegają to nawet waga 4C odbiega. W Top Gear (Grand Tour) się śmiali nawet, ze sama Alfa nie wie ile waży 4C No ale przecież producent nie może się mylić w instrukcji to jest niemożliwe!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory