Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: wymiana paska rozrządu

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Uważasz ze płyn ATF wymienia się bez misy olejowej?

    Ten film prezentuje wymianę filtra i uzupełnienie płynu w przekładni i nie ma nic wspólnego z wymianą.
    Kolego naprawdę nie rób że mnie idioty. Przed odkręceniem misy spuszczasz cały olej. Potem montujesz nowa mise olejowa zalewasz olejem robisz kalibrację powtórnie sprawdzanie i gotowe.

    Czytaj co pisze wyżej.

    Bo sam motasz sie w wypowiedzi.
    Na górze masz udostępniony link pdf producenta co dotyczy wymiany.
    Na filmiku wymiana oleju została wykonana zgodnie z zaleceniami producenta.

    Więc proszę nie pisz głupot co ww. procedury bo za bardzo nie masz pojęcia na temat ww.


    Instrukcje serwisowe.
    sprawdzenie
    gear1.pdftrans3.pdf
    wymiana:
    https://aftermarket.zf.com/pl/pl/por...zekladniowego/
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez dziadzia82 ; 17-05-2021 o 20:04

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Skoro z rozrządu zrobił się wątek o wymianie oleju w skrzyni to ja też zapytam przekornie - po co Wam płukanki silnika, skoro wymieniacie olej po kilku tysiącach kilometrów? Nie boicie się, że skrzepy szlamu/nagaru zatkają sitko-filtr w aktuatorze multiair?

    Trochę się tej motoryzacji naoglądałem tu i tam i widać na, że tak jak był boom/moda na wycinkę dpf i klap wirowych, bo "duszą silnik", tak teraz od kilku lat jest boom na robienie płukanek.

    ps. tak, wiem, wszystko jest dla ludzi + "wolnoć Tomku w swoim domku" ale tak z przekory pytam :-)

    L.
    Pisałem już, że mam starą Hondę - wtrysk wielopunkt. i ani razu nie stosowałem płukanki przy wymianie oleju w silniku. Ma nalatane 250kkm i olej przy wymianie jest ciemno - żółty, ale nie czarny. W Giulii przy pierwszej wymianie oleju po ok.11kkm, jak zobaczyłem olej to się wystraszyłem, że jest coś nie tak z silnikiem - stary olej był czarny. Teraz wiem, że silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa wytrącają cząstki sadzy i brudzą olej. Nie wiem, czy na pewno dobrze robię, ale teraz przy wymianie oleju w Giulii stosuję płukankę, aby oczyścić ile się da silnik z tego czarnego osadu.
    Wspomnę jeszcze o swojej 159 1,9 JTDm. Przy 160kkm zaczęło się coś dziać z motorem, falowały wolne obroty, zamulał przy przyspieszaniu. Wymontowałem kolektor ssący - prawie 1/2 otworu ssącego była w sadzy. Oczyściłem kolektor, wyrzuciłem klapy, egr i dpf, Cinsoft zrobił mapę 200/400, 159-ka ma w tej chwili nalatane 280kkm i silnik chodzi jak zegarek, bez żadnego grzebania od ostatniej modyfikacji. Czyli, chyba ta stara "moda" nie jest zła, silnika raczej nie psuje.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Czyli, chyba ta stara "moda" nie jest zła, silnika raczej nie psuje.
    Zauważ, że celowo nie pisałem o EGR, a chyba się zgodzimy, że sadza w dolocie w diesel-u jest przez niego.

    A co do brudności oleju benzyn z bezpośrednim wtryskiem - bardziej mnie wk**wia benzyna która dostaje się do oleju zabijając jego właściwości, niż kolor i sadza, bo i tak wymieniam oliwę max co 10kkm.

    L.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Hp8 nic nie da dynamiczna wymiana ponieważ przy wymianie wymieniasz mokra mise z filtrem. Więnc gdzie jest sens płukać skrzynie dynamiczne skoro po odkręceniu misy masz cały dół na wierzchu i wszystko ścieka grawitacyjnie.
    Ludzie prawda mówiąc wierzą w wszystko kwestia dedukcji.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Dynamiczną wymianę stosuje się nie po to, żeby zrzucić cały płyn z list olejowej, ale po to, żeby zrzucić płyn z całego układu. Chłodnica oleju i konwerter, bo w nim jest sporo oleju.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Dynamiczną wymianę stosuje się nie po to, żeby zrzucić cały płyn z list olejowej, ale po to, żeby zrzucić płyn z całego układu. Chłodnica oleju i konwerter, bo w nim jest sporo oleju.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Cała zawartość z układu jest usuwana przy tradycyjnym spuszczeniu grawitacyjnym. Korek znajduje się w najniższym punkcie całego układu. Więnc wlewasz tyle i producent podaje do przelewu.
    Apropo te skrzynie są na rynku grubo ponad 20 lat w 1 i 2 generacji. I zawsze w tych rodzajach
    Przekładni nikt nie wymieniał dynamicznie i nikt tego nie zaleca. Co innego jeśli skrzynia ma zamknięty blok DSG TCT to jak najbardziej dynamiczna wymiana może dać rezultaty.
    Troszkę życia spędziłem w serwisie FCA widziałem samochody z przebiegamy grubo 300-400 tys/ i odziwo wszystko śmiga przy standardowej wymianie zalecanych przez producenta.
    Warunek to regularna wymiana i tego pilnować.



    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Nie polemizuję, czy w tym konkretnym przypadku statycznie czy dynamicznie. Nie zejdzie cały olej przy wymianie statycznej z konwertera momentu ze względu na jego konstrukcję. Wszystko co jest w konwerterze poniżej osi obrotu w nim zostanie.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Nie polemizuję, czy w tym konkretnym przypadku statycznie czy dynamicznie. Nie zejdzie cały olej przy wymianie statycznej z konwertera momentu ze względu na jego konstrukcję. Wszystko co jest w konwerterze poniżej osi obrotu w nim zostanie.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Ile zostanie ???? Do 50-80 mil.
    Po to robisz adaptacje zaworów procedurę odpowietrzenia przekładni.

    Tak samo może powiedzieć o standardowej wymianie oleju w jednostce napędowej. W samym mair też coś zostaje.
    Więnc z mojego skromnego doświadczenia uważam iz warto trzymać się wytycznych jakie stosuje i zaleca producent i cieszyć się jazdą.

    Skrzynie montowane są też BMW od dobrych 15 lat więnc co nie którym forumowiczom polecam zaczerpnięte info oraz podstawowych informacji z tego koncernu. Oni je wkładają w setkach tys rocznie. A nasza marka góra 40 tys rocznie. Więnc skoro BMW wymienia wedle zalecenie ZF to dla mnie jest to polemika co lepsze.
    Aczkolwiek szanuje wiedzę oraz zdanie każdego z forumowiczów niech każdy postępuje jak mu serce i rozum podpowiada


    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Panowie to jest temat o rozrządzie

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Kolego naprawdę nie rób że mnie idioty. Przed odkręceniem misy spuszczasz cały olej. Potem montujesz nowa mise olejowa zalewasz olejem robisz kalibrację powtórnie sprawdzanie i gotowe.

    Czytaj co pisze wyżej.

    Bo sam motasz sie w wypowiedzi.
    Na górze masz udostępniony link pdf producenta co dotyczy wymiany.
    Na filmiku wymiana oleju została wykonana zgodnie z zaleceniami producenta.

    Więc proszę nie pisz głupot co ww. procedury bo za bardzo nie masz pojęcia na temat ww.


    Instrukcje serwisowe.
    sprawdzenie
    gear1.pdftrans3.pdf
    wymiana:
    https://aftermarket.zf.com/pl/pl/por...zekladniowego/
    Proste pytanie i szybka odpowiedź. W układzie znajduje się 9,3 litra płynu ATF. Po odkręceniu misy, zapływa około 2,5-2,8 li. Gdzie sie podziała reszta płynu?

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Proste pytanie i szybka odpowiedź. W układzie znajduje się 9,3 litra płynu ATF. Po odkręceniu misy, zapływa około 2,5-2,8 li. Gdzie sie podziała reszta płynu?
    Chłopie co ty wypisujesz jakieś paranoję.

    Według ciebie spuszczasz 2-3 litry oleju a wlewasz 9.3 do przelewu.
    Lepiej nie wypowiadaj się kolego bo zaczynasz bredzić.
    95procent oleju wypływa przez korek spustowy reszta skaluje po odkręceniu misy.
    Radzę tobie ogarnij podstawy mechaniki i dopiero się wypowiadaj.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana rozrządu po przeskoku paska.
    Utworzone przez rafl998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2017, 20:23
  2. wymiana paska rozrządu
    Utworzone przez PeterDem w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 22:21
  3. [159] 5 lat - wymiana paska rozrządu
    Utworzone przez AchryPadusi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:45
  4. [164] wymiana paska rozrządu
    Utworzone przez jacek1965 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 16:41
  5. [164] Wymiana napinacza paska rozrządu
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory