Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Terkotanie z silnika. 2.0 280 , prośba o posłuchanie.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie Terkotanie z silnika. 2.0 280 , prośba o posłuchanie.

    Koledzy proszę posłuchajcie dźwięku mojej alfy.
    https://photos.app.goo.gl/fuMPqYRKZgbQvo7r6

    Przebieg 25 tys. Rocznik 18.

    Na początku terkotanie było ciche, myślałem ze ten typ tak ma.
    Ostatnio zrobiło się głośniejsze.
    Niestety na filmie dźwięk jest bardzo wzmocniony jakoś i wydaje sie bardzo głośne, na zywo jest dużo bardziej ciche.

    Jak widać pasek osprzętu jest zdjęty, wiec to raczej nic z dodatkowych akcesoriów.
    Najgłośniej terkota przy lekkim dodaniu gazu . na wyższych obrotach pow 2,5 tys już cichnie.

    Auto miało stłuczkę z przodu, wiec moja teoria jest taka ( znaczy mam taką nadzieje, że to to ) ze to koło pasowe wału , zostało uszkodzone po uderzeniu i może coś tam się rozwulkanizowało/pękło ?Jak się dokładnie popatrzy to może mieć takie minimalne bicie.
    Chyba że alfy miały jakieś problemy z napinaczami rozrządu ? Czy coś np z łańcuchem ? ale przy takim przebiegu to już by mogło nastąpić? Bo przecież to chyba nie panewka ? ?

    Czy ktoś wymieniał to koło główne? Jakie są koszty i czy tylko ASO czy może gdzieś się da dostać?
    Auto z USA, wiec gwarancji nie ma, za ASO nie przepadam. Kogo polecacie w Krakowie lub okolicach do Giulii?
    Co mogę jeszcze sprawdzić żebym nie wymieniał tak na ślepo ?
    Jutro osłucham stetoskopem to może coś więcej usłyszę, samo koło to chyba sam ogarnę ?
    Ostatnio edytowane przez Kacper_agh ; 18-08-2020 o 16:57
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Chodzi jak maszyna do szycia...

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    koło pasowe zdejmiesz w 5 min, nowe w aso kosztuje ok 500 zł. Chyba mam gdzieś używane jak chcesz. Dźwięk nie jest fajny i może to być koło pompy oleju.

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    I te stukowe spalanie to normalne dla tego silnika?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Koło zdjąłem. Wiele nie widać bo zawulkanizowane wszystko, ale pęknięcia delikatne na gumie są. Ponadto w palcach pracuje, a tak chyba nie powinno być? jak się położy na stole to 2-3 mm bieżnia ruszą się na boki.
    A przy odkręcaniu to bieżnia stała a koło można było 15 stopni przekręcić , wiec chyba jest pozrywane w środku.

    Koło zamówiłem, czekam na dostawę. Okaże się po założeniu nowego czy moje podejrzenia są prawdziwe.
    Czy ktoś wie może jakim momentem dokręcić koło ?

    Natomiast ostatnio to forum mnie bardzo rozczarowuje, zadane jest konkretne pytanie, a 1 post na wiele jest na temat. W innych tematach to samo.
    A najbardziej mnie rozbawiło to zeby nie pisać o usterkach bo potem ktoś przeczyta i będzie ze alfa jest awaryjna. no ręce opadają, czyli musimy tajną grupę założyć żeby o cokolwiek zapytać ?
    A na forum będziemy pisać tylko o doborze dywaników?
    A może trzeba zrobić dwie kategorie, 1 dla "prawdziwych: giuli z polskiego salonu, a drugą dla plebsu co ma samochód ze świata. Szkoda ze przy innych modelach nie ma takiego problemu. A auta sprowadzane z zachodu nie są tak samo walone jak te z USA? jeszcze gorzej to sprawdzić, bo nie ma carfaxa.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Koło zdjąłem. Wiele nie widać bo zawulkanizowane wszystko, ale pęknięcia delikatne na gumie są. Ponadto w palcach pracuje, a tak chyba nie powinno być? jak się położy na stole to 2-3 mm bieżnia ruszą się na boki.
    A przy odkręcaniu to bieżnia stała a koło można było 15 stopni przekręcić , wiec chyba jest pozrywane w środku.

    Koło zamówiłem, czekam na dostawę. Okaże się po założeniu nowego czy moje podejrzenia są prawdziwe.
    Czy ktoś wie może jakim momentem dokręcić koło ?

    Natomiast ostatnio to forum mnie bardzo rozczarowuje, zadane jest konkretne pytanie, a 1 post na wiele jest na temat. W innych tematach to samo.
    A najbardziej mnie rozbawiło to zeby nie pisać o usterkach bo potem ktoś przeczyta i będzie ze alfa jest awaryjna. no ręce opadają, czyli musimy tajną grupę założyć żeby o cokolwiek zapytać ?
    A na forum będziemy pisać tylko o doborze dywaników?
    A może trzeba zrobić dwie kategorie, 1 dla "prawdziwych: giuli z polskiego salonu, a drugą dla plebsu co ma samochód ze świata. Szkoda ze przy innych modelach nie ma takiego problemu. A auta sprowadzane z zachodu nie są tak samo walone jak te z USA? jeszcze gorzej to sprawdzić, bo nie ma carfaxa.
    Daj znać jak poszło

    a dodając komentarz to jestes na forum od 2009 i nie zauwazyles ze 50% to pierdolenie (za przeproszeniem) nie na temat 15% to (a u mnie w innym modelu kiedyś...) 30% to utarczki i wyprawy personalne, 5% max to konkrety
    czyli polaka życie w pigułce

    w

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Kiedyś tłumaczyłem klientom, którzy podpierali się wiedzą z forów, że czytać należy 1., góra 2. stronę. Ale chyba i to jest nieaktualne

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Na tym kole nie ma czasami osłony ?

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    jest

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Jak robiłeś alfę po dzwonie nie miałeś czasem połamanej tej obudowy ?

    Może jej nie miałeś od samego początku?

    Takie moje skromne zdanie.

    Alfa jest bardzo delikatna z przodu wystarczy lekkie popchnięcie chłodnic i zawór https://sklep.akuki.pl/Zawor-termost...io-k68312761ad jest połamany.
    Prawdopodobnie u Ciebie uderzenie było głębsze i uszkodziło koło pasowe. Zwróć uwagę na zawór czy jest cały
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 20-08-2020 o 20:20

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Stukanie, terkotanie silnika 1.4 multiair
    Utworzone przez MIchur w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2021, 20:59
  2. [159] Terkotanie silnika hałas
    Utworzone przez afroo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2019, 15:55
  3. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  4. [145] Prośba o zrobenie zdjęcia komory silnika
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 21:20
  5. [156] terkotanie silnika co robic? 2.4 JTD
    Utworzone przez damianalfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory