Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Giulia konstrukcja zawieszenia przód, co jest nie tak??

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    No to zadam pytanie. Czy takie auto uderzone z przodu. Tył idealny. Czy tylne części zawieszenia będą zlomem? Tak tylko pytam.
    Pytanie bez sensu , auto się liczy jako integralna całość masz tytuł złom (dokument) to na złom ( nie zarejestrujesz) chociaż i tacy są co takie potrafią w Polsce zarejestrować "Polska to dziwny kraj" .

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    No formalnie tak. To poco sprowadzać jako dawce?

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcuss85 Zobacz post
    Z prawej strony koło jest prosto z lewej wydaje mi się że jest trochę krzywo, choć może powoduje to trochę krzywy błotnikZałącznik 275065
    Nie ma co liczyć na super analizę uszkodzenia ze zdjęcia.
    Podam Ci taki przykład :
    Na zdjęciu widać że Twoja alfa ma lekko uszkodzony błotnik lewy - masz dwie opcję naprawy
    1. wymiana całego błotnika +lakierowanie = ok 1700
    2 spawanie błotnika - lakierowanie
    3 kupno używanej części + lakierowanie
    Oczywiście mówię tylko o lewej stronie. Podobne uszkodzenie możesz mieć z drugiej strony.

    Załóżmy że nie masz zderzaka przedniego - zakup nowego ok 2100 (sama skorupa )+ 800 lakierowanie. Nie polecałbym Ci kupno używanego zderzaka.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 02-01-2021 o 21:25

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    No formalnie tak. To poco sprowadzać jako dawce?
    Te części którymi naprawiam auto musza pochodzić z legalnego źródła
    Kradzionymi raczej nie jestem zainteresowany. Chociaż bywają i tacy.

    - - - Updated - - -

    Karol1 gdybym ja miał naprawiać auto twoimi cenami i sposobem to zamiast 20 tys na naprawę poszło by 50

  5. #35
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    No to zadam pytanie. Czy takie auto uderzone z przodu. Tył idealny. Czy tylne części zawieszenia będą zlomem? Tak tylko pytam.
    nie mam szklanej kuli z tym pytaniem do forumowych specjalistów albo do jasnowidza Jackowskiego

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Te części którymi naprawiam auto musza pochodzić z legalnego źródła
    Kradzionymi raczej nie jestem zainteresowany. Chociaż bywają i tacy.

    - - - Updated - - -

    Karol1 gdybym ja miał naprawiać auto twoimi cenami i sposobem to zamiast 20 tys na naprawę poszło by 50
    no tak dobrze to ująłeś -dzięki temu atrapy zamiast poduszek (ups przepraszam - regenerowane cokolwiek to znaczy) i podejrzewam ze to tylko wierzchołek góry lodowej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Pytanie bez sensu , auto się liczy jako integralna całość masz tytuł złom (dokument) to na złom ( nie zarejestrujesz) chociaż i tacy są co takie potrafią w Polsce zarejestrować "Polska to dziwny kraj" .
    Polska nie jest dziwnym krajem - za próby kombinowania w stanach z wprowadzeniem do obrotu auta wykluczonego z ruchu dostałbyś parę lat- u nas człowiek sukcesu kupił po taniości auto z przeznaczenie na części i zły urzędnik nie chce się podłoży.
    Polska to dziwny kraj- tak przez kombinatorstwo jego obywateli którzy nie potrafią zrozumieć prostych zasad.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    No formalnie tak. To poco sprowadzać jako dawce?
    jak to po co? - po co kupować części pojedynczo jak można za grosze wyrwać auto z oznaczeniem parts only i sobie poprzekładać co chcesz- masz wszystkie sterowniki wiązki, spinki kołki i inne pierdoły które czasem kosztują krocie lub są niedostępne- stara szkoła.
    a potem reszta co niepotrzebna ląduje na portalach ogłoszeniowych i wszyscy zadowoleni.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Te części którymi naprawiam auto musza pochodzić z legalnego źródła
    Kradzionymi raczej nie jestem zainteresowany. Chociaż bywają i tacy.

    - - - Updated - - -

    Karol1 gdybym ja miał naprawiać auto twoimi cenami i sposobem to zamiast 20 tys na naprawę poszło by 50
    Tak masz rację na pewno będzie drożej.
    Podałem Ci tylko jeden przykład. Oczywiście każdy robi jak chce.

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Na szczęście zgodnie z tym co napisałem "Polska to dziwny kraj" wiec nie ryzykowałem i postąpiłem zachowawczo, pierw tylko poszło zapytanie czy na taki dokument zarejestruje.
    Dostałem odpowiedź odmowną ponieważ (orzeczenia sądów administracyjnych są sprzeczne),
    Poszedłem z dokumentami tam gdzie auto zarejestruje spokojnie, gdzie urzędnicy już spotykali się z taką dokumentacją oraz wiedzą jak się zachować zgodnie z polskimi przepisami.
    Auto kupiłem aby nim jeżdzić i nie mam czasu na kopanie się z koniem.
    Tym bardziej ze ostateczny wynik batalii jest niepewny "Polska to dziwny kraj" oraz mógł by trwać parę lat.
    Wystosowałem jednak pismo w tej sprawie do starostwa z opisaniem sprawy i opierając się na przepisach polskich oraz stanu Michigan.
    Mam nadzieje że chłopa z roboty wypier. a przynajmniej następnym razem zapozna się bliżej z dokumentami zanim ponownie omówi rejestracji bezpodstawnie.
    Doskonale wiesz że rejestracja z takim oznaczeniem jest oficjalnie niemożliwa i szukasz "znajomości" kto to przepchnie - pewnie Ci się uda ale następny właściciel może mieć spore kłopoty jak urzędy wymienią się papierami auta. Narobisz i sobie i komuś kłopotów. Wypierd. nie tego co Ci odmówił, tylko tego urzędnika który to zarejestrował i poświadczył nieprawe w dokumentach.
    Masz o tyle pecha kolego, że mam z tego typu sprawami do czynienia od wielu lat jako II instancja (SKO) i uwierz mi takie kwiatki potrafią wyjść nawet przy II i III właścicielu - potem samochód staje się nieruchomością bo kończy się wyrejestrowaniem i powiadomieniem organów ścigania.
    żeby nie było - życzę Ci jak najlepiej i zero kłopotów bo swoich trzeba wspierać tym bardziej iż autko miało lekkie uszkodzenia i ma fajny wypasik.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 02-01-2021 o 22:07

  8. #38
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nowy czy używka? wybacz ale montowanie tego typu rzeczy używanych powinno być karalne
    Darek chodzilo mi konkretnie o ten tekst. Co złego w takiej części jeśli auto ma przebieg np 5000mil i uszkodzony tylko przód. Naprawdę taka cześć to złom?

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Darek chodzilo mi konkretnie o ten tekst. Co złego w takiej części jeśli auto ma przebieg np 5000mil i uszkodzony tylko przód. Naprawdę taka cześć to złom?
    nigdy nie masz pewności kupując używane części skąd one pochodzą chyba że sobie je sam wymontowujesz ale i tak nie wiesz jak było użytkowane wystarczy że np przy ładowaniu na lawetę po dzwonie ktoś coś gdzieś złapie i uszkodzi wygnie etc. to ZAWSZE jest loteria - ja bym nie kupił części zawieszenia systemów bezpieczeństwa - tarcze klocki hamulcowe tec ale każdy robi jak chce.

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no tak dobrze to ująłeś -dzięki temu atrapy zamiast poduszek (ups przepraszam - regenerowane cokolwiek to znaczy) i podejrzewam ze to tylko wierzchołek góry lodowej.
    Karol1 pisał coś o atrapach poduszek ?
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Polska nie jest dziwnym krajem - za próby kombinowania w stanach z wprowadzeniem do obrotu auta wykluczonego z ruchu dostałbyś parę lat- u nas człowiek sukcesu kupił po taniości auto z przeznaczenie na części i zły urzędnik nie chce się podłoży.Polska to dziwny kraj- tak przez kombinatorstwo jego obywateli którzy nie potrafią zrozumieć prostych zasad.Doskonale wiesz że rejestracja z takim oznaczeniem jest oficjalnie niemożliwa
    Nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć co napisałem ?
    Papiery mam w porządku taki wpis nie jest w USA wykluczeniem z rejestracji na zawsze i nie znasz przepisów stanu Michigan (znasz? ) , już nie wspomnę o polskim dokumencie który wstawiłem.
    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Tak masz rację na pewno będzie drożej.
    jasne tylko poco kupować nowy "zderzak" skoro można spokojnie kupić używany za ułamek ceny.
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    życzę Ci jak najlepiej i zero kłopotów bo swoich trzeba wspierać tym bardziej iż autko miało lekkie uszkodzenia i ma fajny wypasik.
    dzięki chociaż za to że jestem "swój"

Podobne wątki

  1. [159] Problem z diagnozą zawieszenia przód
    Utworzone przez Argosan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-12-2019, 22:00
  2. Giulia nadkola przód
    Utworzone przez treslunas w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2019, 23:18
  3. Stuki zawieszenia - przód
    Utworzone przez Fenix9009 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 19:25
  4. AR 166 przed liftem konstrukcja lampy zwykłej a xenonu
    Utworzone przez Bladyy w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 16:49
  5. Spężyny zawieszenia przód 146 1.9 JTD
    Utworzone przez niezgoda w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 09:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory