Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo 156, 2.0 JTS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    12

    Domyślnie Alfa Romeo 156, 2.0 JTS

    Witam, Problem dotyczy Alfa Romeo 156 (2004) z silnikiem 2.0 JTS

    Problem wygląda tak, że rano włożyłem i podłączyłem akumulator do auta i pojechałem w dłuższą trase łącznie około 160km, wracając już, będać blisko domu wskazówka temperatury płynu chłodzącego nagle wskoczyła na 130 i zapalila się czerwona lampka a na ekranie wyświetlil się komunikat jak dobrze pamiętam też o tej temperaturze, i od tego mometu przejechałem jakies 100 metrów zatrzymałem sie w bezpiecznym miejscu wyłączyłem auto sprawdziłem płyn chłodzący a jego wcale nie było więć dolałem i okazało się że cały wylatuje w z lewej przedniej strony auta (dodam że w trasie na jednym odcinku jechałem dosyć szybko chyba 180km/h nie wiem czy ma to wpływ na tę usterke)
    Potem poczekałem jakiś dłuższy czas aż spadnie trochę temperatura, odpaliłem auto i silnik uruchomił się normalnie i chciałem dojechać już na niskich obrotach powoli około 1km do domu ale w tym czasie na odcinku pod górkę auto zatrzymało się i nie chciało ruszyć, i wyskoczyła na ekranie kontrolka której się nie przyjrzałem, ale na pewno coś od oleju, silnik sam wyłączyłęm i zepchnąłem auto na pobocze a potem zostało zholowane do domu.
    Dzisiaj silnik nie odpala, ale słychać że coś tam kręci. Podłączyłęm OBD i za pomocą telefonu i aplikacji Torque (Lite) wyskakuje tylko błąd P0571
    Dodam że przed każda trasą dokładnie sprawdzam poziom oleju (valvoline 10w60) i utrzymuje go na jak najwyższym możliwym dopuszczalnym poziomie, autem nie jeżdzę za dużo w zeszłym roku zimą był wymieniane świece zapłonowe i cewki, a auto ma też podobno problem z rozrusznikiem bo przy odpalaniu sporadycznie "zaskrzypi" który, ale zawsze odpalało od razu na raz.

    Zatem co to może być??

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jericho Zobacz post
    Problem wygląda tak, że rano włożyłem i podłączyłem akumulator do auta i pojechałem w dłuższą trase łącznie około 160km, wracając już, będać blisko domu wskazówka temperatury płynu chłodzącego nagle wskoczyła na 130 i zapalila się czerwona lampka
    jeśli coś się takiego dzieje to pierwsze co robisz włączasz maksymalne grzanie i otwierasz okna .
    Cytat Napisał Jericho Zobacz post
    Potem poczekałem jakiś dłuższy czas aż spadnie trochę temperatura, odpaliłem auto i silnik uruchomił się normalnie i chciałem dojechać już na niskich obrotach powoli około 1km do domu ale w tym czasie na odcinku pod górkę auto zatrzymało się i nie chciało ruszyć, i wyskoczyła na ekranie kontrolka której się nie przyjrzałem, ale na pewno coś od oleju,
    Sprawdziłeś olej po tej przygodzie ? i czy nie ma mazi pod korkiem oleju/płynu chłodniczego ? mogłeś przegrzać silnik .
    Cytat Napisał Jericho Zobacz post
    Dzisiaj silnik nie odpala, ale słychać że coś tam kręci. Podłączyłęm OBD i za pomocą telefonu i aplikacji Torque (Lite) wyskakuje tylko błąd P0571
    P0571 - Układ ster. prędkością /przełącznik A hamulca - usterka*
    P0571 - Cruise Brake Switch Circuit Malfunction*
    pewnie to samo co w 147 czy GT
    https://www.forum.alfaholicy.org/147...lad_p0571.html

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    12

    Domyślnie

    Silnik jednak udało się odpalić po dobrym naładowaniu akumulatora, bo nowy akumulator sie rozładował po jednym dniu
    Tylko aktualnie występuję taki problem że przy odpalaniu silnika strasznie nim trzęsie a później już słychać że chodzi normalnie.
    Dwa dni później na zapłonie sprawdziłem że paliwa starczy na 56km ale sama wskazówka juz była bardzo nisko i świeciła się rezerwa, dolałem paliwa z kanistra i silnik zapalił normalnie bez problemu.

    Olej wygląda normalnie, pod korkami też nie widać niczego złego.

    O błędzie P0571 też czytałem ale na tej stronie http://p0571.enginetroublecode.com/alfa-romeo-156 czy możliwe że ten błąd dotyczy też czujnika wału korbowego tak jak jest napisane?
    Ostatnio edytowane przez Jericho ; 04-02-2021 o 20:56

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory