Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Pedał hamulca nie chodzi płynnie

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ciut ważne informacje zatem.

    co do montażu przy hamulcu nie podpowiem, ale krytyczny błąd, a taki bardzo możliwe fachowcy wywołali (skoro każą tobie się dowiadywać), pewnie wywołali. te pompy łapią krytyczny błąd jak przy wymianie klocków nie ponaciskasz wcześniej hamulca jeszcze z odłączonym zasilaniem - komp myśli wyciek i po ptokach. Wiele kompów nie ogarnia tego (np starsze MESy, może nowsze) - ja jednemu co namotał musiałem wyłączyć system brake by wire (akurat robiłem AlfaOBD), włączyć, dopiero szły wszystkie kalibracje i udało się poczyścić błędy (wcześniej nie dało się zrobić kalibracji ciśnienia hamulca i usunięcia błędów). Gość przyjechał do mnie to ledwo wyszedł z auta - noga/biodro w bólu bo jechał prawie bez hamulców i musiał cisnąć mocno.
    W okolicy masz 2 warsztaty Jedne Adriana Pawłowskiego (Sosnowiec czy okolice), drugi Grzegorza Wiekiery (Będzin) - poszukaj, gadaj z nimi.
    Z Grzegorzem już współpracuje z Twojego polecenia ( dzięki ) i on podłączał tą pompę abs , kodował ją i odpowietrzał hamulce.

    Także jest tu raczej problem mechaniczny tego zaczepu , który jest uszkodzony i muszę zorganizować nowy, tylko nie wiem dokładnie jak się nazywa ta część i czego szukać.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Tam chyba żadnego "łącznika" nie ma, jest po prostu pedał, jest także pompa, w katalogu nie ma dodatkowych elementów. Więc albo jest coś mechanicznie uszkodzone w pompie lub pedale hamulca, albo jest to jakiś problem elektryczny, bo w końcu mamy tu układ brake by wire. Rysunki z katalogu poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-05 224206.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	289016Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-05 224147.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	289017

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Tam chyba żadnego "łącznika" nie ma, jest po prostu pedał, jest także pompa, w katalogu nie ma dodatkowych elementów. Więc albo jest coś mechanicznie uszkodzone w pompie lub pedale hamulca, albo jest to jakiś problem elektryczny, bo w końcu mamy tu układ brake by wire. Rysunki z katalogu poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-05 224206.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	289016Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-05 224147.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	289017
    Dzięki, To musi być jakieś mechaniczne uszkodzenie pedała hamulca, bowiem ten hamulec "lata" jak się nim poruszy. Jest ten luz na nim.

    Dopiero "przejście" przez luz i dalsze mocne naciśnięcie powoduje nagłe hamowanie.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Tam chyba żadnego "łącznika" nie ma, jest po prostu pedał, jest także pompa, w katalogu nie ma dodatkowych elementów. Więc albo jest coś mechanicznie uszkodzone w pompie lub pedale hamulca, albo jest to jakiś problem elektryczny, bo w końcu mamy tu układ brake by wire. Rysunki z katalogu poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-05 224206.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	289016Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-05 224147.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	289017
    Ty patrzysz w eperze a to trzeba patrzec w serwisówce jest lacznik plastykowy z tylu pedalu wiem co pisze bo sam to przerabialem.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 05/2017
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Ty patrzysz w eperze a to trzeba patrzec w serwisówce jest lacznik plastykowy z tylu pedalu wiem co pisze bo sam to przerabialem.
    To chciałem dopytać , czy jak się okaże przy rozbiórce tego pedału , że ten łącznik jest uszkodzony, to co dokładnie należałoby kupić ? Można zamówić sam ten łącznik ? Ma ktoś schemat tego pedału z widocznym tym łącznikiem ?

    dziękuję

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnwayne2 Zobacz post
    To chciałem dopytać , czy jak się okaże przy rozbiórce tego pedału , że ten łącznik jest uszkodzony, to co dokładnie należałoby kupić ? Można zamówić sam ten łącznik ? Ma ktoś schemat tego pedału z widocznym tym łącznikiem ?

    dziękuję
    U ciebie nie ma aso alfy w miescie

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Ty patrzysz w eperze a to trzeba patrzec w serwisówce jest lacznik plastykowy z tylu pedalu wiem co pisze bo sam to przerabialem.
    Tak jak pisałem wcześniej, w katalogu zarówno przy pedale hamulca jak i pompie ABS nie pokazują łącznika. Więc nawet jeśli jest tam jakiś element łączący obie te części, to ewentualnie jest elementem jednego z nich. Zerkałem także na fotki (zdjęcia poniżej poszukane w necie)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-07 203206.png
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	322.5 KB
ID:	289021 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-07 203151.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	96.0 KB
ID:	289022
    Według tych zdjęć, nie wynika aby coś tam się dodatkowego znajdowało, na obu zdjęciach widać spinkę, która prawdopodobnie przy rozbieraniu u jednego została na trzpieniu pompy ABS, a u drugiego w pedale hamulca. Być może potwierdzi to ktoś kto to rozbierał.

  8. #28
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    jest zabezpieczenie które można umiejętnie zdemontować, podnieś pedał do góry - jak się da to jest uszkodzone

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Giulia
    Postów
    1

    Domyślnie

    to ja napisze trochę przewrotnie, bo miałem podobną sytuację, a dokładniej pedał hamulca przy naciskaniu chodził jak przy aktywnym ABS w starym samochodzie.
    Okazało się, że na podeszwie buta mam poziome paski, które zaczepiały o poziome wypustki na pedale, stąd to uczucie skokowego działania hamulca

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał conieczko Zobacz post
    to ja napisze trochę przewrotnie, bo miałem podobną sytuację, a dokładniej pedał hamulca przy naciskaniu chodził jak przy aktywnym ABS w starym samochodzie.
    Okazało się, że na podeszwie buta mam poziome paski, które zaczepiały o poziome wypustki na pedale, stąd to uczucie skokowego działania hamulca
    Po co te durnoty pisac.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej, w katalogu zarówno przy pedale hamulca jak i pompie ABS nie pokazują łącznika. Więc nawet jeśli jest tam jakiś element łączący obie te części, to ewentualnie jest elementem jednego z nich. Zerkałem także na fotki (zdjęcia poniżej poszukane w necie)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-07 203206.png
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	322.5 KB
ID:	289021 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-02-07 203151.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	96.0 KB
ID:	289022
    Według tych zdjęć, nie wynika aby coś tam się dodatkowego znajdowało, na obu zdjęciach widać spinkę, która prawdopodobnie przy rozbieraniu u jednego została na trzpieniu pompy ABS, a u drugiego w pedale hamulca. Być może potwierdzi to ktoś kto to rozbierał.
    Masz dostep do elerna to tam jest opisane jak zdemontowac i czym

Podobne wątki

  1. [159] twardy pedał hamulca
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 14:58
  2. [145] Pedał hamulca
    Utworzone przez nenetom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 11:34
  3. dziwny pedał hamulca
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 21:27
  4. Pedał hamulca w podłodze!
    Utworzone przez Qki w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 20:55
  5. [155] Twardy pedał hamulca
    Utworzone przez Gwiazdor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory