Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Szalejący prąd- raczej nie masa

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie Szalejący prąd- raczej nie masa

    Cześć
    Od razu napiszę, że przyłącza masowe pod akumulatorem i na skrzyni zostały wyczyszczone, wyszlifowane, mają dobry styk z budą/skrzynią. Dodatkowo dołożyłem przewód masowy od minusowej klemy do nadwozia.
    Objawów jest kilka, są następujące:
    - czasami podczas "odskakiwania" migacza po skręcie gasną i zapalają się światła mijania, takie mrugnięcie
    - czasami pod obciążeniem mruga, a raczej ledwo żarzy się kontrolka alternatora
    - czasami pod obciążeniem wskazówka temperatury wędruje z 50°C aż za 90, po puszczeniu gazu wraca do swojej pozycji.
    - zdarza się, że po uruchomieniu samochód zachowuje się jak po odpięciu akumulatora, czyli skasowane są ustawienia klimatyzacji i nawiewów.
    - rzadko, ale jednak po uruchomieniu zgubi datę. Po ponownym uruchomieniu jest z powrotem dobrze
    - czasami zaświruje czujnik poziomu oleju, ponowne uruchomienie rozwiązuje sprawę
    - ostatnim objawem elektrycznym jest konieczność zostawienia dźwigni wycieraczek przez 10-20 sekund na którymś biegu, zanim wycieraczki zareagują, potem już działają super.

    Nie wierzę, że wszystkie usterki nie mają jednego źródła, jedynym mianownikiem łączącym objawy są połączenia masowe. Zwracam się z pytaniem, czy poza wymienionymi dwoma jest jeszcze jakieś? Może czegoś konkretniej szukać?
    Akumulator jest świeży, objawy występują tym częściej, im bardziej mokro jest na dworze.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Sprawdzałeś wtyczki od wtryskiwaczy. Wprawdzie niektóre z tych objawów są dziwne ale co najmniej 4 pasują do spięć na wtyczkach.
    Z innych przyczyn to jedynie przekaźniki mi się teraz nasuwają.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    A jakie masz napięcie na zgaszonym a jakie napięcie ładowania na odpalonym.
    Może alternator albo regulator napięcia sieje zamęt?
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli masy masz dobre to sprawdź też połączenia prądowe. Zacznij od bezpieczników głównych w komorze silnika - wyjmij, oczyść, spryskaj wszystkie nóżki i gniazda, wyjmij też wszystkie możliwe przekaźniki i spryskaj spray-kontaktem, sprawdź podłączenia na alternatorze, wyjmij i spryskaj wszystkie możliwe wtyczki i piny, nawet te, co wchodzą do zegarów, ECU, itd.
    Na zgaszonym silniku, ale włączonym zapłonie, spróbuj włączać po kolei różne odbiorniki i mierz spadki napięcia na akumulatorze. Może masz gdzieś małe zwarcie, które nie pali bezpieczników, ale rozrabia.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 29-01-2021 o 14:56

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Mnie też skojarzyło się to z wtyczkami wtryskiwaczy.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Przepsikałem i przeczyściłem większość widocznych wtyczek, przekaźników, bezpieczników etc.

    Jakoś na początku maja po myciu- brak możliwości uruchomienia samochodu. Świeciła kontrolka CODE, ale po wyschnięciu zniknęłą. Pozostał problem z niestartującą pompą paliwa. Przeczyściłem styki od przekaźnika- wszystko super, samochód działa.

    Trzy dni temu- w sobotę wieczorem zaczynają mi przygasać światła, długie raz się włączają, raz nie, coś już jest nie tak. W niedzielę samochód przejechał kilka kilometrów, nie działała prawa przetwornica od xenonu. Stanąłęm nim na chwilę na poboczu i na wolnych obrotach wyrzuciło wszystkie możliwe błędy. Ładowanie, ciśnienei oleju, poduszki, VDC, ABS itd. Chciałem zgasić i zapalić, jednak po zgaszeniu akumulator był w stanie obrócić rozrusznikiem ledwo raz czy dwa. AKumulator naładowałem, poczyściłem przekaźniki, rozrusznik kręci porządnie.
    I teraz moje obserwacje:
    1. Po przekręceniu na zapłon nie pali się kontrolka ładowania. Dopiero jak przewód od wzbudzenia zetknę bezpośrednio z silnikiem to kontrolka się pojawia na desce. Uwalony mostek diodowy, tak?
    2. Nawet na ułamek sekundy nie zapala się kontrolka CODE.
    3. W ECU są trzy błędy: dwa od przekaźników wentylatora 1 i 2 oraz błąd U1600: "Electronic Key". Po ich skasowaniu od razu wracają.
    4. Po chwili na zapłonie pali się check (chyba od tych trzech błędów), abs, vdc.
    5. Pompa paliwa pompuje, rozrusznik kręci aż miło. Światła świecą, radio gra, wszystko wygląda niby dobrze.

    Samochód nie uruchamia się nawet na odpiętym alternatorze. Na wszystkie przekaźniki przy akumulatorze dociera prąd. Miał ktoś podobny problem?
    PS. między skrzynką przekaźników, a lewą lampą jest dość spora kostka, w której spięte są trzy przewody o dużej względnie średnicy. Od czego to jest? Jeden przewód miałem tam uwalony, zarobiłem od nowa, ale bez żadnych zmian.
    Ostatnio edytowane przez AdamKarlino ; 06-07-2021 o 19:22

Podobne wątki

  1. Szalejący ABS i ASR podczas jazdy bez hamowania
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2018, 17:03
  2. Szalejący wskaźnik paliwa i szarpanie auta
    Utworzone przez Miloszu w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 13:06
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 17:35
  4. 156 1.9 jdtObrotomierz i szalejący licznik KM(kasowalny)
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 21:10
  5. [156] Szalejący silnik 1,8
    Utworzone przez rekwir w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory