Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 206

Temat: Twarde sprzegło 1.9JTD

  1. #171
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    147 1.9 JTD 115 04
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam, mam podobny problem ponieważ kupiłem alfę w której bardzo ciężko chodził pedał sprzęgła (ok 10kkm) temu wymienione na nowy jednomas i pedał chodzi naprawdę ciężko(przeczytałem cały temat i tulejka już zamówiona), dodatkowo dochodzi mocne telepanie całą budą podczas ruszania (rozumiem, że jednomas ale trzęsie naprawdę mocno) ma ktoś pomysł od której strony się za to zabrać?

  2. #172
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    twarde sprzęgło to brak smarowania na tulejach prowadnicy łożyska oporowego jak i tulejach łapy sprzęgła

    wibracje to ewidentnie jednomas, diesel ma sam w sobie duże drgania a niestety tarcza sprzęgła u nas nie ma dławików jak to występuje w zestawie z jednomasem

  3. #173
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    147 1.9 JTD 115 04
    Postów
    19

    Domyślnie

    Próbowałem dziś wymienić tą tulejkę lecz była tak zapieczona, że skończyło się tylko na urwaniu części wystającej na zewnątrz. Da się do tego teraz jakoś wgl dostać(trzeba ściągnąć pewnie skrzynie)?

  4. #174
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kokot880 Zobacz post
    Da się do tego teraz jakoś wgl dostać(trzeba ściągnąć pewnie skrzynie)?
    Przynajmniej odsunąć skrzynię - ale jak już wymieniasz wymień też dolną.
    Ja miałem skrzynię wytarganą na zewnątrz i miałem problem żeby je wybić tak były zapieczone.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #175
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    147 1.9 JTD 115 04
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, właśnie złożyłem wszystko do kupy(ze starą tulejką) Póki co nie widzi mi się wydawać 200-300zł za wymianę 2 tulejek.
    Plus jest taki, że odpowietrzyłem sobie przy okazji wysprzęglik i szarpanie znacznie zmalało, mogę teraz agresywniej ruszać(tak więc nie do końca wina braku dwumasu).
    Pozdrawiam

  6. #176
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Witam.
    Ostatnio padł mi wysprzęglik który wymieniłem już na nowy. Przy okazji wymiany przesmarowałem górną tuleję łapy sprzęgła i wlałem trochę smaru by nasmarować dolną tuleję. Moje sprzęgło chodzi nadal ciężko, zdecydowanie za ciężko... Oprócz tego działa jak należy, bierze od samego początku, nie szarpie itp więc sprzęgło samo w sobie zdaje się być ok.
    Pozostaje mi chyba tylko wymiana dolnej tulei. Jakiś czas temu była dostępna za 20parę złotych a ASO, aktualnie cena (chyba z ogólnego braku) wzrosła do 59zł, ale nie o to się rozchodzi...
    Czy ktoś wymieniał dolną tuleję łapy sprzęgła samemu i mógłby zdać relację jak można to samemu wykonać? Jeżdżę już z takim sprzęgłem prawie rok.. Ostatnimi czasy jakoś strasznie mi to zaczęło przeszkadzać i chciałbym to nareszcie zrobić. Myślę, że gdyby była to wina docisku czy łożyska to sprzęgło już przez ten czas odmówiło posłuszeństwa, a nie ma żadnych innych oznak tylko bardzo twardy pedał sprzęgła. Pozdrawiam

  7. #177
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Żeby wymienić dolną tuleje trzeba zrzucić skrzynię..

  8. #178
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Żeby wymienić dolną tuleje trzeba zrzucić skrzynię..
    Tak się domyślałem, ale czy ktoś to samemu wymieniał?
    Koszt u mechanika wymiany takiej tulejki za 50zł będzie pewnie przybliżony do kosztu wymiany sprzęgła więc nie wiem czy jest to opłacalne i chyba lepiej poczekać i wymienić przy okazji wymiany sprzęgła jak ono całkowicie padnie...

    Jeżeli ktoś wymieniał samemu fajnie jakby zdał relację czy warto się za to samemu zabierać czy szkoda nerwów.

  9. #179
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Szkoda wymieniac sama dolna tulejke ze wzgledu wlasnie na to ze trzeba wyciagnac skrzynie, chyba ze masz czas i mozliwosci. Oprocz tego przydal by sie ktos do pomocy, bo osobiscie nie wyobrazam sobie zrzucac lub wrzucac skrzynie w pojedynke, ale ja to w naprawach wystepuje raczej jako pomocnik wujaszka
    Z gorna tulejka to co innego jesli nadaje sie do wymiany to warto ja wymienic.

  10. #180
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Też tak myślę. Wymienić górną, przesmarować jeszcze raz dolną i może to coś da. Jeśli nie, to jak będzie wciąż denerwować, zdjąć skrzynię, wymienić dolną tulejkę i zobaczyć jak sprzęgło. Jak się będzie nadawać do wymiany to wymienić, ale lepiej nie samemu, tylko w miejscu gdzie się znają na tym. W moim przypadku też był problem z twardym sprzęgłem, ale moje się też ślizgało, dałem auto do mechanika w celu wymiany sprzęgła i obu tulei i niestety po wymianie znów ciężko zaczęło chodzić po kilku dniach. Znów auto oddałem do mechanika, ale innego i znów zdejmował skrzynię, żeby mieć pewność co było nie tak. Podobno poprzedni czegoś nie nasmarował i dlatego problem nie został rozwiązany. Teraz już ok. Powodzenia

Podobne wątki

  1. Sportowe Sprzegło do Alfy Romeo GT 1,9jtd
    Utworzone przez GTBodek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 15-03-2019, 14:45
  2. Sprzegło 1.9JTD Problem z ruszaniem
    Utworzone przez daarkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:52
  3. Sprzegło twarde od połowy(po wymianie)
    Utworzone przez ochos82 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 09:57
  4. [146] twarde sprzęgło
    Utworzone przez michalalfa146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory