Strona 44 z 54 PierwszyPierwszy ... 3435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 537

Temat: MULTIAIR - alfa giulia ,stelvio 2.0 benzyna - rady , sugestie

  1. #431
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Oprócz wymiany z oleju fabrycznego, wymieniałem olej 2 razy, co 15 tys i co pół roku.
    Rozwiń w/w .Jak wymieniałeś poza serwisem to oprócz skasowania inspekcji skasowałeś też poziom degradacji oleju ??

  2. #432
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raf24 Zobacz post
    Rozwiń w/w .Jak wymieniałeś poza serwisem to oprócz skasowania inspekcji skasowałeś też poziom degradacji oleju ??
    Wszystko zgodnie z procedura i w ASO. Po wymianie oleju fabrycznego przejechałem 30tys w ~1 rok.

    Po pierwszym razie MA się zablokował. Był odczyt błędu w serwisie i coś zrobili, nie chcieli powiedzieć co. Wyjechałem ze sprawnym samochodem.
    Teraz za drugim razem miałem dwa wystąpienia ale się na amen nie zablokował. Wiec błąd szybko znika i serwis rozkłada ręce. Mam przyjechać z błędem
    Ostatnio edytowane przez _arekm_ ; 08-11-2023 o 16:43
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  3. #433
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2022
    Mieszka w
    NT WLKP
    Auto
    Stelvio Vel 2020
    Postów
    46

    Domyślnie

    A w serwisie Selenia czy już Shell ?? .A ogólnie jak jest zimno (Gęstszy olej ) to czasami po odpaleniu parę razy zatrzęsie i jazda dalej , jak trzęsie permanentnie to zgasić i odpalić ponownie . Sprawdź też (ładowarką usb do telefonu ) stan akumulatora .

  4. #434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Selenia
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #435
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    ...Wiec błąd szybko znika i serwis rozkłada ręce. Mam przyjechać z błędem
    Mi zasugerowali, żeby przy takiej okazji lekko przycisnąć, żeby błąd się jednak pojawił. Inaczej nie ma podstaw do wymiany gwarancyjnej.

  6. #436
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Oczywiście, czekam na błąd silnika. Ale on też znika po drugim następnym odpaleniu. Więc musiałbym od razu jechać do serwisu co nie zawsze jest możliwe
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  7. #437
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zostaw na zewnątrz jak jest chłodno i od razu z rana wyskoczy.

  8. #438
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Oczywiście, czekam na błąd silnika. Ale on też znika po drugim następnym odpaleniu. Więc musiałbym od razu jechać do serwisu co nie zawsze jest możliwe
    Błąd zniknie, ale zostanie zapisany w pamięci komputera (przynajmniej powinien).
    Ja poczekałem aż wyskoczy błąd o konieczności wizyty w ASO. Na następny dzień, tego błędu nie było, ale ASO potrafiło go odnaleźć w historii błędów. I to wystarczyło, żeby wymienić MA na gwarancji (świece miałem wymieniane wcześniej).

  9. #439
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    zostaw na zewnątrz jak jest chłodno i od razu z rana wyskoczy.
    Temperatura nic nie da gdyz silnik odpala na 4 cylindrach i dzieki ssaniu ten moment trwa dluzej. Mialem przypadek, ze feler sie uaktywnial dopiero jak zatrzymalem sie na swiatlach i obroty spadly do nominalnych.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    Błąd zniknie, ale zostanie zapisany w pamięci komputera (przynajmniej powinien).
    Ja poczekałem aż wyskoczy błąd o konieczności wizyty w ASO. Na następny dzień, tego błędu nie było, ale ASO potrafiło go odnaleźć w historii błędów. I to wystarczyło, żeby wymienić MA na gwarancji (świece miałem wymieniane wcześniej).
    Widac zalezy od dealer'a i widzi mi sie importera. U mnie historia bledow to byly jakies dwie strony wiec sam bym mial problem ze zidentyfikowaniem co sie naprawde stalo.

    Za to na stronie Alfa Connect mam dwa raporty o stanie pojazdu na czerwono wiec moze wreszcie w XXI wieku samochod bedzie raportowal do systemu bezposrednio.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  10. #440
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Oczywiście, czekam na błąd silnika. Ale on też znika po drugim następnym odpaleniu. Więc musiałbym od razu jechać do serwisu co nie zawsze jest możliwe
    Może zainstaluj sobie myGiulia od kolegi tzebrowski i jak Ci wyskoczy check engine to sobie odczytasz błąd z OBD? Może jak pokażesz w ASO zrzut ekranu z nr błędu to coś pomoże?

Podobne wątki

  1. [Giulia] Pas przedni alfa giulia veloce
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-02-2023, 20:10
  2. Uszkodzona Alfa giulia Q - rady, sugestie
    Utworzone przez Karol1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 16:43
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory