Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Czym najlepiej polakierować?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie Czym najlepiej polakierować?

    Witajcie, ostatnio na moim progu wyskoczyło niewielkie ognisko korozji, na ten moment chciałbym zająć się tym sam, bez wizyty u lakiernika. Jednak nie do końca wiem, z jakiej firmy lakiery, będą najlepsze, najtrwalsze. Co sądzicie o gotowym zestawie z elakiernika? https://e-lakiernik.net/e-lakiernik-...hodowy-dodatki
    Czy Waszym zdaniem da radę, czy lepiej pójść w coś innego? Po głowie chodzi mi jeszcze lakiery bezbarwne i podkłady firmy Boll.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar CenteK2
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Olsztynek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD ,Alfa Romeo 166 2.4JTD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu znalazłbym w okolicy mieszalnię lakierów i tam spróbowałbym dobrać lakier, bez problemu powinni Ci nabić w spray. Fajny podkład epoksydowy w sprayu jest ze spectrala, bezbarwny albo spectral albo troton. Na rdzę też można dać app rstop fajnie zwiąże rdzę. Jakbyś chciał to zrobić bardzo dobrze to fajnie by było kupić rozcieńczalnik do cieniowania żeby nie było widać miejsca wpylenia lakieru bezbarwego. Spraye najlepiej podgrzać w gorącej wodzie żeby podnieść ciśnienie w puszce, wtedy lepiej się maluje.

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał CenteK2 Zobacz post
    Ja na Twoim miejscu znalazłbym w okolicy mieszalnię lakierów i tam spróbowałbym dobrać lakier, bez problemu powinni Ci nabić w spray. Fajny podkład epoksydowy w sprayu jest ze spectrala, bezbarwny albo spectral albo troton. Na rdzę też można dać app rstop fajnie zwiąże rdzę. Jakbyś chciał to zrobić bardzo dobrze to fajnie by było kupić rozcieńczalnik do cieniowania żeby nie było widać miejsca wpylenia lakieru bezbarwego. Spraye najlepiej podgrzać w gorącej wodzie żeby podnieść ciśnienie w puszce, wtedy lepiej się maluje.

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
    Ekstra! Dzięki bardzo za super odpowiedź. Bo nie ukrywam, że bałem się gdy kupie np bolla, że efekt końcowy może się nie utrzymać jakoś długo. Podkładowi zaufam spectralowi, a bezbarwnemu trotonowi bo łatwiej go dostać już w sprayu. Piona!

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Malowanie progu bez ingerencji w blacharkę (najczęściej wymianę tej skorodowanej części) to, jak malowanie suchej trawy na zielono... Rdza wychodzi od środka i jak już widać na lakierze, nie ma sensu malować samej warstwy zewnętrznej. Na 90% spód jest zjedzony i wymaga większej naprawy blacharskiej.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Audi a4
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Malowanie progu bez ingerencji w blacharkę (najczęściej wymianę tej skorodowanej części) to, jak malowanie suchej trawy na zielono... Rdza wychodzi od środka i jak już widać na lakierze, nie ma sensu malować samej warstwy zewnętrznej. Na 90% spód jest zjedzony i wymaga większej naprawy blacharskiej.
    Domyślam się i zgadzam, natomiast na dzień dzisiejszy nie mam wolnego ponad tysiąca, żeby pozwolić sobie na wypad do lakiernika. Chciałbym przypudrować to do początku przyszłego roku.

Podobne wątki

  1. [166] Kupię blok Busso 3.0 najlepiej - najlepiej uszkodzony - do projektu
    Utworzone przez 3voQ w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2019, 09:58
  2. Czym najlepiej sie kierować
    Utworzone przez leon8101 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 08:13
  3. Ciekawostka czym jest moment a czym moc
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 16:35
  4. Czym zmazać klej z lakieru i czym polerujecie auto
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory