Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Lpg

  1. #1
    agresor195
    Gość

    Domyślnie Lpg

    witam.
    zakladam temat bo chyba niebylo wczesniej tekiego tematu na forum.
    Mam alfe145 BOXERA1,4 z 95r i chciałbym ją zagazowac i stad moje pytanie jaka generacje instalacji moge zalozyc???

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to II generacje. Ja mam podobnego boxera z gazem fabrycznym holenderskim - pełne zadowolenie

  3. #3
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    i zaraz się znowu zacznie spór.

    kilem0 jak robisz kilka km dziennie to owszem gaz do kuchenki tylko uzywaj, ale dla wielu ludzi to jest ogromna oszczędność, już nie mówie o osobach którym auto służy do pracy.

    agresor195 ja posiadam instalacje 2 generacji i z boxerkiem jest wszystko ok, jezdze już rok na gazie i jeszcze nic sie nie wydarzyło, a i zbiera się prawie tak samo jak na benzynie.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    nieztejbajki
    Gość

    Domyślnie

    powiem tak, w ostatnim czasie obejrzałem kilka 145/146 i te z gazem II generacji no jechały ale była to jazda daleka od ideału, gasły, dziura w obrotach, strzały. Natomiast siostra ma boxera 1.4 '97 na sekwencji i jest super. Ja teraz kupiłem (dlatego oglądałem parę autek) 146 '99 1.4 TS na sekwencji no i tez nie widze roznicy pomiedzy gazem i benzyna. Jest problem z obrotami ale to i na benzynie i gazie, dopiero zaczynam sie brac za to.

  5. #5
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    jak masz zamiar ja gazowac to tylko sekwencja ja mam w swoim lpg 2 generacji i szalu ni ma ale taka juz kupilem i teraz nie bede przerabial ewentualnie mozesy blosa zalozyc

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    "
    Elektronika stag 150 z centralka, wiazka i krokowym ok 250zl
    mikser najlepiej dedykowany jesli wystepuje. jezeli nie to uniwersalny ok 60zl
    Reduktor obojetnie jaki np lovato, zavoli ok 200zl
    elektorzawor 35zl
    butla ok 250zl
    Wielozawor do butli z reszta osprzetu ok 300zl
    rurki miedziane, weze gumowe opaski i inne pierdoly to drozowe sprawy ok 60zl"

    Jest to wypowiedź użytkownika Candy z forum alfaclub.pl

    Ja sam będę zakładał taką instalacje bo wkładanie sekwencji za 2500zł do samochodu za 5000zł moim zdaniem mija się z celem.

  7. #7
    kilem0
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek87 Zobacz post
    i zaraz się znowu zacznie spór.

    kilem0 jak robisz kilka km dziennie to owszem gaz do kuchenki tylko uzywaj, ale dla wielu ludzi to jest ogromna oszczędność, już nie mówie o osobach którym auto służy do pracy.

    agresor195 ja posiadam instalacje 2 generacji i z boxerkiem jest wszystko ok, jezdze już rok na gazie i jeszcze nic sie nie wydarzyło, a i zbiera się prawie tak samo jak na benzynie.

    Pozdrawiam.
    a co jeśli co chwilę dłubię w gazolotach? z silników alfy wyciąga się maksimum mocy, przez to są takie kapryśne. to że jeździsz przez rok nic nie znaczy. przeczytaj ten post za 2-3 lata jak będziesz zastanawiał się czy wymieniać silnik czy remontować ten.

  8. #8
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    ok zalozmy że za 2 lata padnie mi silnik... ale w ciągu tych 2 lat zrobie tyle km że na tym gazie zaoszczędze kupe pieniędzy, nie chce mi się teraz tego liczyc ale napewno uzbierala by sie ładna sumka i na remont lub wymiane silnika spokojnie by starczylo.
    NIE WSZYSTKICH STAĆ NA JAZDĘ NA BENZYNIE.

    Proponuje przenieść temat do działu LPG, tam przynajmniej nikt nie bedzie marudził że gaz do kuchenki.

    ---------- Post dodany o godzinie 07:35 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:31 ----------

    nieztejbajki: co innego jak założysz gaz sam do autka, te oglądane przez Ciebie nie wiadomo jak były eksploatowane, może wystarczyła by sama regulacja i wymiana filtra gazu i było by lepiej.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Gaz jak najbardziej, ale myślę że sekwencja. Ci co piszą, że sekwencja kosztuje 5000 zł to chyba jeszcze ze swoją wiedzą tkwią w roku 2005 i nie przenieśli się do 2009 r. bo obecnie całkiem dobrą sekwencję założysz za 2300-3000 zł. 5000 zł do do V8.
    Sprawa awaryjności. Zwykle bzdury ludzie plotą ci, którzy gazu wogóle nie mieli. Pojęcia nie mają ani doświadczenia tylko powtarzają slogany, bo wujek taty kolegi kolegi to mówił to i tamto.
    Ludzie! 400 km na benzynie przy spalaniu 6,5 l na trasie to około 150 zł. A na gazie? Tylko 90 zł. Różnica to 60 zł. 10 takich tras i masz 600 zł w kieszeni. 30 takich tras i możesz sobie już kupić zapasowy silnik i schować w piwnicy. Po 90 trasach będziesz miał już 3 silniki w piwnicy.

    Tylko po co kupować i zbierać te silniki, jak na gazie auto spokojnie zrobi ponad 200 kkm albo i więcej.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Wujek kłania się czytanie ze zrozumieniem. Pisałem, że wkładanie gazu(sekwencja) za 2500zł do samochodu, ktory jest wart 5000zł mija sie z celem. Jak się ma samochód wart 10-15tys to rozumiem montaż sekwencji natomiast w samochodzie za 5tys. jest bezsensowne no chyba że ktoś lubi no to juz inna sprawa

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory