Strona 56 z 96 PierwszyPierwszy ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #551
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    No właśnie, większa dziura by się przydała :⁠-⁠). Oczywiście żartuję. Ale zastanawia mnie sprzedawalność Camry gdzie samochód podobnie spory a bagażnik załadunkowo to jakiś chory dramat z tą dziurą dramatycznie małą. Reklama? Renoma niezawodności? Lepsza ekonomia (7 po mieście spoko się daje)? Czego Alfie brakuje z tych trzech? Wszystkiego...?
    W Europie Camry się sprzedaje równie dramatycznie albo gorzej niż Giulia.

    W Stanach, Toyota ma wypracowaną pozycję od lat, nie jest egzotykiem jak AR.
    Camry startuje od jakichś 25-27k$, czyli jest względnie tanim sedanem, a Giulia? 40k$? Trochę duży przestrzał w cenach.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #552
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    U nas oficjalnie cena Camry startuje od 165tys, no fakt nie wziąłem różnicy w cenie od uwagę. Podają wielkość sprzedaży ok 4000 sztuk za pierwsze pół roku czyli też rzeczywiście szału nie ma. Pewnie przez ten beznadziejny bagażnik :⁠-⁠). Nie ma co tego drążyć.

  3. #553
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    U nas oficjalnie cena Camry startuje od 165tys, no fakt nie wziąłem różnicy w cenie od uwagę. Podają wielkość sprzedaży ok 4000 sztuk za pierwsze pół roku czyli też rzeczywiście szału nie ma. Pewnie przez ten beznadziejny bagażnik :⁠-⁠). Nie ma co tego drążyć.
    Przede wszystkim Camry nigdy nie była europejskim modelem i zawsze była postrzegana jako model na rynek amerykański.

    Z resztą to widać po sprzedaży, w Stanach tego sprzedają po 300-400 tysięcy sztuk rocznie.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #554
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Camry ze względu na hybrydę naprawdę mało pali. Jest w zasadzie o numer większa od Giulii, zupełnie inne auto. Przy tej cenie dziwne, że nie sprzedaje się lepiej.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #555
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Camry ze względu na hybrydę naprawdę mało pali. Jest w zasadzie o numer większa od Giulii, zupełnie inne auto. Przy tej cenie dziwne, że nie sprzedaje się lepiej.
    Camry nawet w wersji bez elektrycznego wspomagacza bardzo mało pali.
    Zrobiliśmy takim jakieś 6500km, głównie prędkości autostradowe, trochę wielkiego miasta i górskich podjazdów. Średnie spalanie z całej trasy to niecałe 6.5l... W sedanie segmentu D z 2.5 litrowym wolnossakiem. I nikt się nie bawił w jazdę o kropelce.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #556
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Camry większa, tańsza, oszczędniejsza, marka z lepszą opinią jeśli chodzi o trwałość. Nawet ma LEDy... A i tak się nie sprzedaje.
    Giulia lepiej jeździ, lepsza skrzynia, więcej mocy, napęd na 4. I też sprzedaż leży.
    Punkt wspólny który oba przypadki zabija to niepraktyczność i że oba to sedany?
    Jeśli tak, to Giulii nic nie pomoże. Żadne gadżety nic poważnie nie zmienią.

  7. #557
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Camry większa, tańsza, oszczędniejsza, marka z lepszą opinią jeśli chodzi o trwałość. Nawet ma LEDy... A i tak się nie sprzedaje.
    Giulia lepiej jeździ, lepsza skrzynia, więcej mocy, napęd na 4. I też sprzedaż leży.
    Punkt wspólny który oba przypadki zabija to niepraktyczność i że oba to sedany?
    Jeśli tak, to Giulii nic nie pomoże. Żadne gadżety nic poważnie nie zmienią.
    Patrząc na sprzedaż chociażby Volvo to całkiem realne.
    S60 - ok. 4500 sztuk w 2021
    V60 - ok. 45000 sztuk w 2021.

  8. #558
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Albo leniwi graficy wzięli do wizualizacji pokrętło z Tonale.
    Gdzie to znalazłeś ?
    Z pokrętłem ciekawa kwestia, bo znowu na wszystkich grafikach dotyczących asystentów, trybów jazdy, itp. jest pokazana wersja sprzed liftu, na ujęciu całego wnętrza pokrętło DNA nie ma tej dodatkowej opcji, czyli mamy niezły miszmasz. Swoją drogą kompletnie nie rozumiem po co jest aż 5 wersji wyposażenia.

    Jeśli chodzi o Q to były plotki o tym, że wycofują, na prezentacji po lifcie jej nie było, w cenniku tej wersji też nie ma, a link do cennika wersji Q przekierowuje do cennika zwykłej wersji. Czyli albo model wycofują, zapomnieli o nim, albo chwilowo nie wiedzą co z nim zrobić.

  9. #559
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Jeżdżę Giulią 3 rok, jest super. zrobiłem ok 60k km, dużo jeździmy z całą rodziną (jest nas trójka), często dobieramy jakąś babcię/dziadka na wyjazdy i stwierdzam:
    gdyby było kombi już bym nim jeździł. Ten bagażnik to dramat, ale dzięki bogu boli tylko przez krótką chwilę.
    Co do ekonomii to tego się spodziewałem więc nie mogę krytykować, natomiast, cóż 11,7l/100km z 60k, fakt dużo po Wwa (duże miasto = korki ), no jest przyspieszenie i wielka frajda, ale ja jako typowy Polak chce mieć ciastko i zjeść ciasto a najlepiej jeszcze w międzyczasie sprzedać ciastko. Także ma być szybko, przyjemnie z przyspieszeniem oraz poproszę nie więcej jak 10l /100 km
    oni nie zrobą kombi ani żadnego innego nadwozia do Giuli

  10. #560
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Mnie tez w Giulii boli trochę miejsce z tylu i te małe drzwi mocno sprofilowane bokiem, przez co niełatwo mi 3 latka włożyć/wyjąc z rwf. Sedany umierają albo już umarły, to fakt. Wielka szkoda, ze nie zrobili liftbacka, a samo auto nie jest o 8-10 cm dłuższe. Wtedy sprawdziłoby się jako rodzinne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory