Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Temat: brak nawiewu - dziwne objawy

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Krasnobród ///Steyr
    Auto
    166 2,5
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    zanim zalozylem temat przeszukalem forum dość solidnie - jest sporo tematów, większosć konczy sie brakiem odpowiedzi jak nastąpiła naprawa. 90% to przepalony bezpiecznik.
    Przeszukaj Lancia Klub Polska forum to ten sam wentylator w alfie jest dużo łatwiej z wymianą ale nie jest łatwo.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Tak się tylko wtrącę. Pomiary miernikiem można wsadzić w buty. Miernik pokaże napięcie a pod obciążeniem będzie lipa. Sprawdź to żarówką samochodową 55W.
    Wentylator sterowany jest PWM'em. Sprawdzamy go podając napięcie na na 2 styki wentylatora tam gdzie wchodzą 2 grube kable (wcześniej ustalić miernikiem który to plus). Aby uruchomić wentylator na pełnej prędkości na 3 styki (te cienkie kable podajemy stały plus). Bedzie to odpowiadało 100% wypełnienia fali PWM, czyli pełnej prędkości.
    danus77 dzięki za post, szkoda ze dopiero teraz go przeczytałem bo dzis troche walczyłem z tematem ale nie byłem pewny jak własnie przetestować z innego aku bezpośrednio ten wentylator. czyli + z aku daje na jeden gruby kabel i te 3 małe - je jakoś połączyć na krótko i tez do plusa a minus z aku na ten jeden gruby?


    generalnie testy przeprowadzałem rózne, przepsikałem wszystko kontaktem co mogłem, zmieniałem miejscami te czerwone przekaźniki - też zero poprawy. i pomierzyłem bezpieczniki i kable i to co udało mi się ustalić.

    - na odpalonym aucie na wtyczce która idzie bezpośrednio do silnika wentylatora ma m14V na grubym pinie i 10V, 10V, 9,5V na tych 3 małych. Na bezpieczniku od klimy też jest napięcie. Jeśli odepne wtyczkę od wentylatora to na ekranie ICS mam OFF i nie mogę nic zmieniać. Jak ją wepne mogę zmieniać kierunki i siłę nawiewu ale oczywiście zero przełożenia na wianie - po prostu nic nie leci z wentylatorów. Czyli wychodzi na to że sygnał tam dociera?
    Wiem ze najlepiej byłoby wyjać te ustrojstwo ale dziś na tym poległem, chciałem jak najmniejszym rozbebeszaniem grodzi ale nie mam dojścia do śrub i bez demolki tego nei odkręce. Najlepiej gdybym miał pod ręką drugi uzywany ale sprawny wentylator, na krótko bym go podpiał i wiedział na 100% co jest nie tak.

    O tyle dziwne to zachowanie że przed tym jak przesłao wiać to 2 tyg nie działały kierunki nawiewów - waliło na szybe. Podobno to tryb awaryjny klimy. Tylkko własnie czy to nie oznacza że padł np układ sterowania?

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Krasnobród ///Steyr
    Auto
    166 2,5
    Postów
    5

    Domyślnie

    no to wiesz wszystko dmuchawa na 100% do wymiany .Powodzenia

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał ioffshem Zobacz post
    no to wiesz wszystko dmuchawa na 100% do wymiany .Powodzenia
    problem ze nie za bardzo jest ten wentylator dostepny, o nowym nawet nie mowie bo pewnie jego cena niebzepiecznie zblizy sie do ceny całej mojej Alfy najlepiej gdybym gdzieś znalazł uzywany ale działający - podpiał i sprawdził czy zadziała i czy rozwiaze to problem z brakiem sterowania kierunkiem nawiewów - bo to było dziwne gdyby miało to wpływ.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Ta regenerowana to chyba jakaś pomyłka sprzedającego ?? (inne złacze) No chyba że były dwa rodzaje tych wentylatorów ?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    tak, ten drugi link to inny wentylator ale to aukcja nie kupna a usługi regeneracji i pewnie dał przykładowy.

    mając juz otwarte auto pokusze się jeszcze o kilka testów - bo coś mi nie daje spokoju ze to jednak nie wentylator. Przewertowałem forum i sporo tematów podobnych do mojego kończyło sie własnie problemami w prądem (bezpiecznik na podszybiu). Z racji tego że mam napięcie zrobie test z żarówką - tylko poprawcie mnie jeśli się myle - biorę wtyczkę (5 pin) która idzie do wentylatora i tam podpinam żarówkę 50W pod + i minus? (te duże bolce) a tych 3 małych nie ruszam? jak będzie słabo świeciło to problem z przewodami?

    i 2 test - wentylator na krótko- do wtyczki wentylatora wpinam + z aku i minus z aku na duże bolce a te 3 mniejsze łącze w jedno i podpinam pod + z aku? to da tam 100% obrotów? wole zapytać zeby nie narobić wiekszego ambarasu. jak nie zatrybi to wentylator na 100% kaput?

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Dokładnie tak możesz zrobić i wtedy masz test pod obciążeniem a jeżeli chodzi o pomiary miernikiem to możesz sprawdzić omomierzem same przewody (zaznaczone na schemacie) + połączenie z masa czy nie jest zaśniedziałe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klima sch.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	284790
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 30-08-2022 o 10:35
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Dokładnie tak możesz zrobić i wtedy masz test pod obciążeniem a jeżeli chodzi o pomiary miernikiem to możesz sprawdzić omomierzem same przewody (zaznaczone na schemacie) + połączenie z masa czy nie jest zaśniedziałe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klima sch.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	284790
    udało mi sie znalezc chwilę i zajrzeć do alfy. porobiłem testy które doradzaliście i tak:

    - po podpięciu żarówki pod kostke która idzie do wetylatora zero reakcji (nie zaświeciła, a ma 55W), oczywiście na plusie tak jak pisałem było 12V, mase brałem z wtyczki jak i z karoserii

    - podłączyłem na krótko wentylator do zew. akumulatora. 3 piny zwarte razem z + dużym i dane na + od aku no i minusowy bolec do minusa aku - zero reakcji akumulatora.

    sam już nie wiem co mysleć - dziwne ze az tyle się nałożyło spraw.

    z naprawą zwlekam gdyż najprawdopodobniej będe konczył przygodę z tą marką - nie mam już niestety sił i czasu na ciągłe naprawy

Podobne wątki

  1. 1.8 TS dziwne objawy
    Utworzone przez Maciej Mach w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-06-2019, 12:31
  2. dziwne objawy
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:08
  3. Brak mocy, dziwne objawy.
    Utworzone przez simonek w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 11:14
  4. 156 2.4 jtd dziwne objawy....
    Utworzone przez gotlibus w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 22:46
  5. [155] 18.16v dziwne objawy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory