Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 1. czujniki parkowania wygłupiają sile. 2. przedłużenie gwarancji ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie 1. czujniki parkowania wygłupiają sile. 2. przedłużenie gwarancji ?

    Stelvio First Edition właśnie miało wymianę nieszczelnego parownika klimy. Rozebrano cały przód by wymienić ta "hlodnice" i być morze coś złożono nie tak bo:
    Czujniki parkowania wariują. Przed naprawa czujniki były zawsze "on" chyba ze wyłączone przez przycisk z zapalającą się wtedy biała kontrolka. Teraz po starcie w biegu D kontrolka się swieci i nie można jej wyłączyć w trakcie jazdy. Światełko ginie natomiast kiedy auto stanie i jęst w trybie P. Czujniki działają. Tyl działa jak przedtem.

    W czasie reperacji był także serwis i z polecenia AR wprowadzono 3 oddzielne aktualizacje softu systemu. Szczegółów mi nie podano. Czy jest możliwe ze nowy soft zmienił funkcjonowanie czujników... może tak ma być? Chyba nie. Wrócę więc do dilera na poprawkę ale najpierw chciałbym wiedzieć czy najnowsze wersje Stelvio maja takie samo samo operowanie czujnikami jak ja mialem przed naprawa.

    Druga sprawa, moje 5 letnie Stelvio ma tylko 33 tyś km i fabryczna 5 letnia gwarancja kończy się za 3 tygodnie. Zaproponowano mi jej przedłużenie na następne 24 miesiące za 1100 euro (bo mieszkam w Niemczech.) Stoi za tym Fiat. Ma dalej obejmować wszystkie mechaniczne i elektryczne funkcje auta. Mam zamiar dalej trzymać auto wiec pewnie warto. Szcegolow nie znam ale napewno jest drobny druczek do analizy. Co wy myślicie? Dzięki z góry za opinie.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 08-09-2022 o 17:39

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    384

    Domyślnie

    Odniosę się tylko do kosztów związanych z przedłużeniem gwarancji. Mnie w zeszłym miesiącu AR oferowało 5800 netto za 12miesięcy w dwuletnim samochodzie, więc Twoja oferta wydaje się całkiem niezła.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    uproszczenie..... czy w waszych Stelvio czujniki parkowania się wyłączają (off) jak auto jest w Park trybie? I światełko się swieci koło przycisku?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    uproszczenie..... czy w waszych Stelvio czujniki parkowania się wyłączają (off) jak auto jest w Park trybie? I światełko się swieci koło przycisku?
    w 2018r tak jest w starszych wersjach piszczaly caly czas

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Po odlaczeniu akumulatora na 15 minut wszystko wróciło do normy, tak mi się wydaje.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    uproszczenie..... czy w waszych Stelvio czujniki parkowania się wyłączają (off) jak auto jest w Park trybie? I światełko się swieci koło przycisku?
    Potwierdzam , u mniej jest tak samo . mi to akurat nie przeszkadza

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Czy leci z nami administrator? Tematy zakładane na 2 ogólne pytania, z błędem. Dzięki takim użytkownikom, którym nie chce się napisać w założonych już dawno wątkach - nie sposób tu niczego znaleźć.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mak_Kruz Zobacz post
    Potwierdzam , u mniej jest tak samo . mi to akurat nie przeszkadza
    Dziekuje. Mnie tez nie ale szkoda ze diler nie umiał wytłumaczyć zmiany jako rezultat jednej z aktualizacji systemu i ze wgrana aktualizacja nie zadziałała od razu a wprowadziła czujniki w dziwne zachowanie. Dobrze zy stosowany przez wielu tutaj manewr odłączenia akumulatora zadziałał.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Czy leci z nami administrator? Tematy zakładane na 2 ogólne pytania, z błędem. Dzięki takim użytkownikom, którym nie chce się napisać w założonych już dawno wątkach - nie sposób tu niczego znaleźć.
    Mix, bardzo mi przykro ze uraził Ciebie mój post. Mam nadzieje ze mimo wszystko to forum dalej będzie Ciebie satysfakcjonować. Administrator napewno nie ominie zaznaczyc Twojej odpowiedzi w odpowiednim miejscu. Jeszcze raz przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 11-09-2022 o 16:08

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Druga sprawa, moje 5 letnie Stelvio ma tylko 33 tyś km i fabryczna 5 letnia gwarancja kończy się za 3 tygodnie. Zaproponowano mi jej przedłużenie na następne 24 miesiące za 1100 euro (bo mieszkam w Niemczech.) Stoi za tym Fiat. Ma dalej obejmować wszystkie mechaniczne i elektryczne funkcje auta. Mam zamiar dalej trzymać auto wiec pewnie warto. Szcegolow nie znam ale napewno jest drobny druczek do analizy. Co wy myślicie? Dzięki z góry za opinie.
    To bardzo dobra oferta, u mnie dopiero co skończyła się gwarancja (dokładnie czerwiec 2022) i dla mojej giuli kolejne 12mc wyliczono prawie 6k zł.
    przeczytaj uważnie propozycję umowy bo to mi się nie spina, jeśli w umowie wszystko gra i nie ma grubaśnych nadużyć, to tylko brać

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Okazalo się ze ta gwarancja to "polisa ubezpieczeniowa" od firmy Allianz. I razem z vatem 1310 euro. Dużo wykluczeń... więc nie wziąłem. nie bee się wykłócał z Allianz co do pokrywania kosztów bo zawsze się z nimi przegra. Masz racje Abcar...to nie "spina" się. Dzięki za komentarz. Tobie pewnie Alfą by przedłużyła co jest lepsze niż z kompani ubezpieczeniowej. Alfą nie ma programy na ponad 5 lat ani w Niemczech ani w Austrii.

Podobne wątki

  1. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez ignacy w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 13:39
  2. Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez Capone w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 14:49
  3. Stelvio przedłużenie gwarancji do 5 lat i 75tys km
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2019, 17:34
  4. [Giulia] Przedłużenie gwarancji
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 11:55
  5. [159] Przedłużenie gwarancji na Alfa Romeo 159
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 09:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory