Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana licznika z Anglika, czy to zadziała?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie Wymiana licznika z Anglika, czy to zadziała?

    Padło mi podświetlenie wskaźnika paliwa. Sam tego nie naprawię, bo nie przelutuję diody led. Nie wiem ile za to weźmie jakiś fachman, ale pewnie to nie będzie parę złotych. Przejrzałem pewien serwis aukcyjny i jest trochę tych zegarów. Cena za wersję europejską z tym samym silnikiem jest jednak 3 wyższa niż za angielską, zastanawiam się czy wchodzi w grę zakup wersji angielskiej i podmienienie tarczy licznika kilometrów. Na filmikach z YT samo rozebranie i wymiana tarczy nie wygląda na bardzo skomplikowany zabieg. Tylko czy agnielski licznik bedzie działał poprawnie?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem jaki jest sens wymiany licznika, przecież pomijając tarcze trzeba będzie przepisać wartości ze starego do nowego, w dodatku jesli ten kupiony będzie miał większy przebieg (i tak stan faktyczny się okaże dopiero po podłączeniu w aucie) to w prosty sposób go nie cofniesz a fachowiec od licznikow weźmie pewnie kilka razy więcej niż koszt zakupu, tak czy siak koszty kombinacji masz sporo większe (Chyba że masz gwarancję mniejszego przebiegu wtedy MES wystarczy ale i tak ktoś musi Ci to ogarnąć w BC ) Moim zdaniem najprostsze i mimo wszystko najtańsze wyjście to przelutowanie samych ledow z jednego do drugiego, elektronik majątku nie wezmie tym bardziej jeśli przyniesiesz mu tylko same płytki z rozebranych już przez Ciebie obu licznikow

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Hejka, bedzie dzialal poprawnie.

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Nie pomyślałem w ogóle o konieczności korekty stanu licznika. Myślałem nawinie, że jak licznik nie jest mechaniczny, to stan licznika zczytywany jest z komputera.

    Doczytałem teraz, że wymianę licznika trzeba zgłosić do stacji kontroli pojazdów. Koszt - 51 zł. Ma się na to 14 dni od zmiany.
    Ostatnio edytowane przez z_mazur ; 26-09-2022 o 08:00 Powód: uzupełnienie treści

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    MiTo 1,4 95 KM, 2010
    Postów
    75

    Domyślnie

    Podzwoniłem i wychodzi na to, że jednak wymiana jest tańszą opcją. Licznik używka 100-150 zł. Wymiana samodzielnie. Zgłoszenie wymiany licznika 50 zł. Razem około 200 zł.
    Naprawa w firmie specjalizującej się w takich naprawach - 350 zł. A do tej firmy jeszcze musiałbym podjechać 50 km w jedną stronę, to daje 50 zł za paliwo.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał z_mazur Zobacz post
    Nie pomyślałem w ogóle o konieczności korekty stanu licznika. Myślałem nawinie, że jak licznik nie jest mechaniczny, to stan licznika zczytywany jest z komputera.

    Doczytałem teraz, że wymianę licznika trzeba zgłosić do stacji kontroli pojazdów. Koszt - 51 zł. Ma się na to 14 dni od zmiany.
    Jeśli za naprawę tyle chcą to faktycznie wymiana jest lepszym wyjściem, tylko że jeśli stan licznika się nie zmienia to po co zgłaszać? Ja bym poszukał licznika z niższym przebiegiem, wymienił i przepisał stan w mes. Przynajmniej ja bym wolał mieć oryginalny i rzeczywisty stan licznika, dla siebie, a tym bardziej przy ewent sprzedaży jest to chyba lepiej widziane, no ale jak kto woli

Podobne wątki

  1. Wymiana licznika
    Utworzone przez Maroo116 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2021, 08:04
  2. Wymiana licznika
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-12-2016, 23:31
  3. [GTV] Wymiana licznika
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 12:33
  4. Wymiana licznika w 147
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 23:32
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory