Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Czułość czujnika zmierzchu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie Czułość czujnika zmierzchu

    Głupie pytanie, ale co oznacza czułość czujnika zmierzchu w ustawieniach?
    Są trzy poziomy "czułości" - 1, 2, 3, ale do końca nie wiem co znaczy "czułość".
    Czy to oznacza minimalną ilość światła, przy której nie włączają się jeszcze reflektory, czyli im mniejsza czułość tym później się włączają po zmierzchu, czy odwrotnie? Mam wrażenie, że wieczorem światła włączają mi się za wcześniej i wyłączają rano za późno albo włączają się pod byle wiaduktem. Próbowałem ustawiać na chybił trafił rożne poziomy czułości i nie robi to żadnej różnicy.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Też nie widzę różnicy przy różnych ustawieniach. Przestałem zwracać na to uwagę.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    A teraz rano powiedzmy o 7:30 podczas słonecznej pogody światła ci się wyłączają? Bo mnie jakby w ogóle przestały mimo że dzisiaj było słonecznie. Albo czujnik padł albo czułość za duża/mała i o tej porze za mało jeszcze dla niego światła. Wkurza mnie to, a nie mam jak sprawdzić, bo obecnie w ciągu dnia nie jeżdżę.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Ja kupiłem sobie przełącznik z możliwością wyłączenia (świecą się tylko LEDy) lub włączenia świateł a nie tylko auto, bo ten czujnik do kur...y mnie doprowadzał. Hitem było kiedy wyjeżdżałem wcześnie rano ale słońce już wyszło i czujnik wariował, jadąc przez miasto (wiadukty, cienie budynków itd.) włączał i wyłączał światła dosłownie co chwilę. Chyba robił to ten sam majster informatyk co ustawienie klimatyzacji.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Jaki przełącznik? Przecież jest już przełącznik, że można ustawić światła na "0", ale wtedy świecą się światła z tyłu, co jest wyjątkowym idiotyzmem, dlatego kiedy tylko mogę używam trybu Auto.

    ps. Tego nie robią informatycy, tylko programiści.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Było / jest kilka wersji włączników świateł. Jak kupiłem auto (MY20) to miałem tylko pozycyjne (których nie można było włączyć na stałe, pokrętło wracało do położenia pierwotnego), następnie "tryb automatyczny" oraz "światła włączone na stałe". Więc kupiłem taki gdzie mam "pozycje", "0" (i tak się świecą pozycje), "Auto" i ostatnia czyli "na stałe". Dzięki temu mogę sam sobie przełączać, poza oczywiście wyłączeniem świateł całkowicie.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neroslaw Zobacz post
    Było / jest kilka wersji włączników świateł. Jak kupiłem auto (MY20) to miałem tylko pozycyjne (których nie można było włączyć na stałe, pokrętło wracało do położenia pierwotnego), następnie "tryb automatyczny" oraz "światła włączone na stałe". Więc kupiłem taki gdzie mam "pozycje", "0" (i tak się świecą pozycje), "Auto" i ostatnia czyli "na stałe". Dzięki temu mogę sam sobie przełączać, poza oczywiście wyłączeniem świateł całkowicie.
    Też mam takie nowoczesne pozycyjne, miałem nawet do instrukcja zerknąć że nie potrafię ich używać [emoji23][emoji23]. Na jaki przełącznik zmieniłeś ? Od jakiego rocznika/ wersji?

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Zero intuicyjny ten przełącznik. Taki stabilny faktycznie brzmi lepiej. P/N by się przydał.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Nie jestem pewien ale działa to odwrotnie 3 czyli załączy szybciej 1 załączy pózniej

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Głupie pytanie, ale co oznacza czułość czujnika zmierzchu w ustawieniach?
    Są trzy poziomy "czułości" - 1, 2, 3, ale do końca nie wiem co znaczy "czułość".
    Czy to oznacza minimalną ilość światła, przy której nie włączają się jeszcze reflektory, czyli im mniejsza czułość tym później się włączają po zmierzchu, czy odwrotnie? Mam wrażenie, że wieczorem światła włączają mi się za wcześniej i wyłączają rano za późno albo włączają się pod byle wiaduktem. Próbowałem ustawiać na chybił trafił rożne poziomy czułości i nie robi to żadnej różnicy.
    1 - światła włączają się później
    3 - światła włączają się wcześniej
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Giulietta] czujnik zmierzchu i deszczu
    Utworzone przez Krzysiek14089 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-04-2021, 17:06
  2. [159] Czujnik zmierzchu
    Utworzone przez ulkrzyjafry w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-11-2020, 17:27
  3. [Giulietta] Kierownica, czułość przycisków sterujących radiem.
    Utworzone przez Zefir w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-04-2019, 17:06
  4. [159] Błąd czujnika zmierzchu i sensora deszczu
    Utworzone przez przemek1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 21:35
  5. Czujnik zmierzchu
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory