Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Buczenie z podszybia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Buczenie z podszybia

    Cześć i zarazem pozdrawiam alfaholików .posiadam Guliette 1.4 TB 170KM od 10 miesięcy. Mam taki chyba nietypowy problem kiedy wychodzę z pojazdu i zamykam drzwi nagle pod maska słyszę dziwne buczenie za silnikiem kolo podszybia dźwięk traci się może po 5minutach , zauważyłem że dzieje się to wtedy kiedy silnik jest już ciepły , czytałem na forach ze to może być klapy wentylacji , wiec postanowiłem popróbować . Jeździłem z włączoną klimatyzacją i też bez jednak nic nie pomagało wiec następnie całkowicie wyłączyłem nawiewy i tez po rozgrzaniu silnika dalej było słychać buczenie . A dziś zauważyłem ze kiedy po podróży i rozgrzaniu silnika wróciłem na parking i miałem wyłączone klimę i wentylacje zgasiłem silnik to nic nie buczało dopóki nie zamknąłem na pilocie samochodu , wiec wróciłem się do auta otworzyłem go ponownie ale dalej buczało , a po odpaleniu silnika już nie słyszałem, ale tez miałem tak ze kiedy po zaparkowaniu auta i zgaszeniu silnika wychodząc już słyszałem te buczenie jak jakiś silniczek pracował wiec to chyba z tym zamykaniem auta na pilocie nie ma znaczenia. Jóź sam nie wiem co jeszcze mogę spróbować zęby dowiedzieć co się dzieje i jakie to mogą być koszta naprawy . Tym bardziej ze zemnie taki mechanik jak Lewandowski piekarzem mam nadzieje ze opisałem problem dokładnie i ze jest ktoś tu na forum który pomoże . PS Dziękuję za odpowiedzi i ponownie pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cześć. Miałem podobny problem: minął po naprawie układu klimatyzacji. Było tak: czynnik chłodzący "znikający"; podobno nieszczelność w okolicach zaworów do napełniania (lutowanie); ostatecznie wymiana chłodnicy klimatyzacji. Dopiero wtedy skończyły się te dziwne dźwięki po wyłączeniu silnika i zamknięciu samochodu.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    514

    Domyślnie

    Napełnić klimę. Problem zniknie.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dziękuje za odp w najbliższym czasie pojadę by sprawdzili klimatyzacje

Podobne wątki

  1. Uszczelka podszybia
    Utworzone przez Luiz999 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 17:05
  2. Kolor podszybia
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 20:25
  3. spinki podszybia
    Utworzone przez wiertar w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 13:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory